Název:Santiago Bernabéu
Město:Madrid
Stát: Španělsko
Kapacita:80,000
Kluby:Real Madrid  
13.12.2017 Stadion Realu Madrid je otevřen 70 let
Španělský klub Real Madrid, jeden z nejslavnějších a nejúspěšnějších na světě, zdobí úctyhodná sbírka trofejí a řada hvězd první velikosti. Ke klubu však neodmyslitelně patří i miliony fanoušků, z nichž ti šťastnější pravidelně zaplňují tribuny neméně slavného stadionu, který nese jméno bývalého prezidenta klubu Santiaga Bernabéua. Od otevření tohoto madridského svatostánku fotbalu uplyne 14. prosince 70 let. Právě bývalý hráč Realu Santiago Bernabéu, který byl v roce 1943 zvolen prezidentem klubu (a byl jím až do své smrti v roce 1978), začal hned po nástupu do funkce realizovat svůj sen - nový stadion. Z Realu i díky stadionu udělal světový velkoklub, který však zadlužil tak, že dluhy za stadion byly zaplaceny až počátkem tohoto tisíciletí. Stadion, který byl za dobu své existence čtyřikrát výrazně přestavěn, nyní pojme 81.000 diváků. Původně nesl jméno podle předchozího stadionu Realu Estadio Chamartín, dle Bernabéua se jmenuje od roku 1955. Kromě nesčetných zápasů Realu se zde hrálo například finále mistrovství světa v roce 1982 i mistrovství Evropy v roce 1964. Čtyřikrát také hostil finále Ligy mistrů či předchůdce PMEZ. (ČTK)
12.02.2016 Real nechce hostit finále Copa del Rey
Rivalita mezi Realem Madrid a Barcelonou komplikuje jednání o dějišti finále Španělského poháru, kam se probojovaly katalánský celek a Sevilla. Kvůli příjmům ze vstupného by finalisté rádi hráli na co největším neutrálním stadionu, ale Real s pronájmem stadionu Santiaga Bernabéua váhá. Podle médií se jeho zástupcům nezamlouvá představa, jak jejich úhlavní rival slaví v Madridu zisk trofeje. Sevillský trenér Unai Emery má jasno v tom, že by se neměl opakovat loňský scénář, kdy Barcelona pohár získala doma na Nou Campu po vítězství nad Bilbaem. "To bych hrál raději v Číně. Doufám, že k téhle nespravedlnosti nedojde, protože by to byla další výhoda pro Barcelonu. Jako kdyby měli dalšího Messiho," uvedl Emery. Finále Copa del Rey se uskuteční 21. května. (ČTK)
06.03.2015 Real Madrid nechce hostit pohárové finále
Postup do finále Copa del Rey si v uplynulých dnech zajistily Barcelona a Athletic, jejichž týmy ale zatím neví, na jakém stadionu se o trofej utkají. Původně se mělo hrát na madridském Santiago Bernabéu, představitelé Realu Madrid si ale nepřejí, aby se zde klání Katalánců a Basků uskutečnilo. (insidespanishfootball.com)
28.01.2015 Real Madrid chystá přejmenování stadionu
Real Madrid zřejmě přejmenuje svůj stadion Santiaga Bernabéua. Podle informací listu AS se velkolepý stánek bude brzy jmenovat Abu Dhabi Bernabéu, za což by Bílý balet měl ročně inkasovat dvacet milionů eur. (insidespanishfootball.com)
07.11.2013 Microsoft jedná s Realem Madrid
Domovský stánek Realu Madrid by se zanedlouho už nemusel jmenovat Santiago Bernabéu. Španělský celek jedná o novém názvu s Microsoftem, jak světoznámá americká společnost potvrdila.
15.10.2013 Santiago Bernabeu má změnit jméno
Prezident Realu Madrid Florentino Pérez oznámil, že na konci října představí model přestavby stadionu Santiaga Bernabeu. Podle listu El Confidencial nyní Real jedná s několika společnostmi o prodeji názvu svého domovského stánku. Favoritem údajně jsou aerolinky Fly Emirates.
01.10.2012 Real představil projekty stadionu
Real Madrid se v nejbližsích letech chystá rekonstruovat svůj domov Santiago Bernaberu. Včera vedení Bílého baletu představilo čtyři projekty, mezi kterými nyní vybírá.
27.02.2012 V Madridu se finále hrát nebude
Finále Copa del Rey se letos mělo odehrát na Santiago Bernabéu v Madridu, nakonec tomu tak ale nebude. Myšlenka se vzhledem k tomu, že proti sobě nastoupí Athletic Club a Barcelona, nelíbila vedení Realu Madrid a Španělská fotbalová federace nyní potvrdila, že se 25. května bude hrát na jiném stadionu.
14.02.2012 Copa del Rey možná na Mestalle
Finále Copy del Rey mezi Barcelonou a Athleticem se má hrát na Santiago Bernabéu, možná ale bude přesunuto do Valencie. "Nemůžeme Realu Madrid nařídit, aby se hrálo u nich. Pokud na to nepřistoupí, bude se finále konat na Mestalle," řekl mluvčí španělského svazu Jorge Carretero.
Další expres zprávy
Domácí kluby
Real Madrid
Další stadióny v zemi