Název:Metalist Stadion
Město:Charkov
Stát: Ukrajina
Kapacita:38,633
Kluby:M. Charkov  
30.01.2017 Šachtar bude hrát nově v Charkově
Elitní ukrajinský klub Šachtar Doněck bude od nynějška hrát domácí zápasy v Charkově. Dosud si soupeře zval do Lvova. Nová dohoda s charkovským Metallistem platí pro zápasy v evropských pohárech i domácí lize a pohárové soutěži, předběžně byla podle webu Šachtaru uzavřena do konce roku. Šachtar měl domácí hřiště ve Lvově od roku 2014 kvůli vojenskému konfliktu na východě Ukrajiny. Doněck je pod kontrolou proruských separatistů a je jejich hlavní baštou. Fotbalové mužstvo má od té doby základnu v metropoli Kyjevě, kde také trénuje, a bude tomu tak i nadále. Charkov je vzdálen zhruba 500 kilometrů. (ČTK)
15.06.2012 Bouře zasáhla fanzónu v Charkově
Silná bouře v noci na dnešek postihla severovýchod Ukrajiny a nevyhnula se ani Charkovu, který hostí zápasy skupiny B evropského šampionátu. Policie musela z bezpečnostních důvodů vyklidit zónu pro fanoušky. Do charkovské zóny vyhrazené fanouškům Eura přišlo varování meteorologů ve čtvrtek večer těsně před koncem utkání Itálie s Chorvatskem, které na velkoplošné obrazovce sledovaly tisíce lidí. Policistům se podařilo zabránit panice a zónu vyklidili bez incidentů.
06.11.2008 Voroninmánie v Charkově
Obrovskému zájmu médií se včera a dnes těší Andrey Voronin. Na ukrajinského útočníka, který zhruba za hodinu nastoupí v rámci Poháru UEFA za Herthu proti domácímu Metalistu, včera čekalo na letišti v Charkově osm televizních štábů a 200 fanoušků. Někteří z nich dokonce málem vzali útokem autobus Berlíňanů ve snaze získat Voroninův podpis. "Už jsem zažil hodně, ale něco takového ještě ne," poznamenal konsternovaný kapitán Herthy Arne Friedrich. Na stadionu Metalistu by podle všeho mělo být vyprodáno, což tedy znamená čtyřicetitisícovou návštěvu.
Další expres zprávy
Domácí kluby
Metalist Charkov
Další stadióny v zemi