Turecko - Türkiye Kupasi - zprávy

Výhrou v poháru jsme zachránili sezonu, je si vědom Sivok

Tomáš Sivok po středečním vítězném finále Tureckého poháru zažil úlevný pocit jako prý nikdy v kariéře. Tak moc si Sivok váží triumfu nad Büyüksehirem, k němuž sám pomohl gólem. Sivok je po výhře šťastný, protože Besiktas podle něj ve středu zachránil dojem z jinak nepovedené sezony v lize.
12.05.2011 | Aktuality | 10 komentářů

Turecký pohár pro Besiktas

Český fotbalista Tomáš Sivok výrazně pomohl Besiktasi Istanbul k zisku Tureckého poháru. Reprezentační zadák poslal dnešní finále proti městskému rivalovi Büyüksehiru vyrovnávací brankou do prodloužení a následného penaltového rozstřelu, který jeho celek vyhrál 4:3.
11.05.2011 | Aktuality | 1 komentář

Baroš po dvou měsících nastoupil za Galatasaray

Český reprezentant Milan Baroš se po více než dvou měsících vrátil na trávník. Za Galatasaray odehrál posledních 21 minut čtvrtfinále Tureckého poháru na stadionu Gaziantepsporu, kde hosté prohráli 2:3 a v domácí odvetě budou muset dohánět jednobrankovou ztrátu.
03.02.2011 | Aktuality | 40 komentářů

Galatasaray dal sbohem "Peklu", čeká na něj nová aréna

Galatasaray Istanbul se rozloučil s populárním stadionem Aliho Samiho Yena, na kterém hrál domácí zápasy přes 46 let. Poslední utkání na něm absolvoval v úterý v Tureckém poháru, v němž bez stále zraněného útočníka Milana Baroše porazil druholigový Beypazari Sekerspor 3:1.
12.01.2011 | Aktuality | 71 komentářů

Baroš se zranil a Galatasaray prohrál derby s Fenerbahce

Pouze dvě minuty odehrál český fotbalový reprezentant Milan Baroš v dnešním istanbulském derby turecké ligy mezi Fenerbahce a Galatasarayem. Pak musel kvůli zranění vystřídat, rozsah jeho zdravotních problémů zatím není znám. Galatarasay bez své hvězdy zápas nezvládl a prohrál 1:3.
25.10.2009 | Aktuality | 23 komentářů

Sivok: Vítězství v poháru doma a v Turecku se nedá srovnávat

S pražskou Spartou Tomáš Sivok v minulosti vyhrál národní pohár už třikrát, ale to pravé chvění po pohárovém triumfu prý pocítil až ve středu. To když před pětašedesáti tisícovkami diváků v Izmiru přebíral pamětní medaile se svými spoluhráči z Besiktase Istanbul po výhře nad odvěkým rivalem Fenerbahce.
14.05.2009 | Aktuality | 22 komentářů
20.04. Günes byl propuštěný z nemocnice
Do domácího léčení byl propuštěný trenér Beşiktaşe Senol Günes. Ten byl v semifinálové odvetě Tureckého poháru s Fenerbahçe (0:0) zasažený sedačkou do hlavy, kde mu vznikla tržná rána, načež byl zápas po opakovaných přerušeních ukončený. (lequipe.fr)
19.04. Duel Fenerbahçe - Beşiktaş zůstal nedohrán
U zeleného stolu se bude rozhodovat o odvetě semifinále Tureckého poháru mezi Fenerbahçe a Beşiktaşem. V prvním duelu se začátkem března zrodila remíza 2:2 a dnes do 55. minuty platil stav 0:0. Už do té doby rozhodčí kvůli chování fanoušků zápas několikrát přerušil, v 55. minutě ho pak předčasně ukončil poté, co byl sedačkou vhozenou z hlediště zasažen hostující kouč Senol Gunes. Ten upadl na trávník a utrpěl tržnou ránu na hlavě, kterou muselo spravit pět stehů. (soccerway.com)
06.03. Quaresma dostal trest na pět zápasů
Beşiktaşi bude pětkrát chybět Ricardo Quaresma. Zkušený 34letý ofenzivní hráč dostal trest za vyloučení ze semifinále Tureckého poháru s Fenerbahçe (2:2), kde nedovoleně atakoval Josefa. (transfermarkt.de)
01.03. Tři červené v istanbulském derby
Derby v semifinále tureckého poháru mezi Besiktasem a Fenerbahce přineslo tradičně horkou krev. V duelu, který skončil nerozhodně 2:2 padly hned tři červené karty. První dostal Alper Potuk z hostujícího Fenerbahce ještě v první půli, když si nechal dát během pěti minut dvě žluté karty. Ve 52. minutě byl na domácí straně rovnou vyloučen Ricardo Quaresma, který přiitom nastoupil až po přestávce. Duel nedohrál ani zkušený brankář Fenerbahce Volkan Demirel, jenž viděl druhou žlutou kartu v 77. minutě.
28.12.2016 Pavelka otevíral skóre za Kasimpaşu
Kasimpaşa dnes zvládla čtvrté kolo tureckého poháru s Inegolsporem a svou měrou k tomu přispěl také český záložník David Pavelka. Ten ve 21. minutě otevíral skóre zápasu, aby položil základy pohodlného poločasového vedení 3:0.
27.05.2016 Nizozemci přišli o zraněného Sneijdera
Nizozemsku bude v nadcházejících přátelských zápasech chybět Wesley Sneijder. Záložník Galatasaraye nedohrál včerejší finále Tureckého poháru s Fenerbahce, v průběhu duelu se zranil. (sport-express.ru)
26.05.2016 Turecký pohár opět pro Galatasaray
Galatasaray dál kraluje národnímu poháru, který po dnešku vyhrál už potřetí v řadě. Galatasaray - Fenerbahce 1:0 (30. Podolski).
24.12.2015 Necid přispěl k výhře Bursasporu
Bursaspor v rámci Tureckého poháru porazil Eskisehirspor jasně 4:1 a získal tři body do své tabulky. Podíl na tom měl i Tomáš Necid, český útočník v 51. minutě zvyšoval na průběžných 3:0.
15.12.2015 Necid přispěl k výhře Bursasporu
Vítězně vstoupil Bursaspor do skupinové fáze Tureckého poháru, když uspěl na půdě celku Tepecikspor. Na výhře 3:2 se velkou měrou podílel český útočník Tomáš Necid, který ve 42. minutě otevřel skóre a o dvě minuty později zvyšoval již na 2:0 ve prospěch svého zaměstnavatele.
03.06.2015 Galatasaray získal Turecký pohár
Výsledek finále Tureckého poháru: Galatasaray - Bursaspor 3:2 (40., 48. a 60. B. Yilmaz - 27. Fernandao z penalty, 58. Sen).