Rumunsko - Cupa României - zprávy

Rumunský svaz po Ekengově úmrtí zrušil víkendové zápasy

Veškeré fotbalové dění v Rumunsku se o víkendu zastaví, vedení svazu o tom rozhodlo po pátečním úmrtí kamerunského reprezentanta Patricka Ekenga z Dinama Bukurešť. Případem se navíc začala zabývat policie, protože podle lékařů v nemocnici se hráči nedostalo na stadionu odpovídající první pomoci.
07.05.2016 | Aktuality | 6 komentářů

Temešváru hrozí vyloučení z poháru

Sobotní finále Rumunského poháru poznamenaly výtržnosti fanoušků. Zápas, v němž fotbalisté Kluže porazili Temešvár 3:0, musel být dvakrát přerušen. Problémy na stadionu dělali především příznivci poraženého celku, za který hraje český útočník Lukáš Magera. Dvakrát se pokusili vniknout na hřiště, a předseda rumunského svazu Mircea Sandu už prohlásil, že klub čeká pokuta. Navíc disciplinární komise zváží vyloučení Temešváru z příštího ročníku domácího poháru.
14.06.2009 | Aktuality | žádný komentář
27.05.2017 Rumunský pohár pro FC Voluntari
Výsledek finále Rumunského poháru: FC Voluntari - Astra Giurgiu 1:1 i po prodloužení, 5:3 na penalty (83. Marinescu z penalty - 36. Ionita).
17.05.2016 Rumunský pohár kořistí CFR Kluž
Výsledek finále Rumunského poháru: Dinamo Bukurešť - CFR Kluž 2:2 i po prodloužení, 4:5 na penalty (23. Gnohere z penalty, 35. Bicfalvi - 47. Juan Carlos, 89. López).
11.05.2016 Dinamo chce pohár věnovat Ekengově rodině
Pokud fotbalisté Dinama Bukurešť příští týden vyhrají finále Rumunského poháru, pošlou trofej do Kamerunu rodině záložníka Patricka Ekenga. Klub tak chce uctít památku šestadvacetiletého hráče, který zemřel minulý týden na selhání srdce poté, co zkolaboval při ligovém zápase. "Když vyhrajeme, pošleme pohár do Kamerunu, kde jej dají na Patrickův hrob," řekl v televizním rozhovoru sportovní ředitel Dinama Ionel Danilescu. Funkcionář také uvedl, že o stejné gesto požádají i svého finálového soupeře CFR Kluž, pokud by v zápase uspěl on. Finále se původně mělo hrát tento týden v úterý, po Ekengově úmrtí však bylo stejně jako všechny víkendové zápasy rumunských soutěží odloženo. (ČTK)
20.08.2015 Trest pro Radoie rozšířen na domácí scénu
Trenér Steauy Bukurešť Mirel Radoi dneškem v podstatě přestal být trenérem v pravém slova smyslu. Poté, co mu totiž vstup na lavičku z důvodu nedostatečné kvalifikace zakázala UEFA, jal se podobný metr ctít i rumunský svaz. V případě domácí ligy i pohárů už sice Radoi bude smět na lavičku, nebude však moci promlouvat k hráčům a vykonávat tedy roli trenéra. (twitter.com/Emishor)
31.05.2015 Rumunský pohár - výsledek
Dnešní finálový výsledek rumunského poháru: Cluj - Steaua Bukurešť 0:3 (9. a 53. Popa, 48. Rusescu). (ČTK)
08.11.2014 Şeroni má trest na šest zápasů
Stop na šest utkání dostal obránce rumunského celku Viitorul Constanţa Alin Şeroni. 28letý fotbalista nedohrál nedávný pohárový duel s CSU Craiova, v jeho průběhu ostře fauloval soupeře, jemuž zlomil kotník a dostal druhou žlutou kartu. (profutbal.sk)
23.05.2014 Cupa României v rukou Astry
Výsledek dnešního finále rumunského poháru: Astra Giurgiu - Steaua Bukurešť 0:0, na penalty 4:2.
01.06.2013 Cupa României pro Petrolul Ploieşti
Výsledek finále Rumunského poháru: Petrolul Ploieşti - CFR Cluj 1:0 (8. Bokila).
23.05.2012 Rumunský pohár získalo Dinamo
Dinamo Bukurešť získalo Rumunský pohár poté, co v dnešním finále zdolalo městského rivala Rapid 1:0. Jedinou branku vstřelil v 58. minutě Scarlatache.
17.07.2011 Rumunský superpohár pro Oţelul
Oţelul Galaţi opanoval letošní ročník rumunské Supercupy, v klání hraném v Piatre Neamţ porazil 1:0 úřadujícího mistra Steauu Bukurešť brankou Buse ze čtrnácté minuty.