12.Maccabi Haifa1626810:1812
13.Hapoel Acre17321216:4111
14.Hapoel Ashkelon17231212:309
04.06. Kramer se upsal Maccabi Haifa
Michiel Kramer se stal novou posilou Maccabi Haifa, kde prošel zdravotní prohlídkou a podepsal smlouvu. Nizozemský útočník v zimě opustil Feyenoord a zamířil do sousední Sparty Rotterdam, která s ním v dubnu předčasně rozvázala kontrakt platný do konce června. Kramer tehdy v jednom utkání kopl do hlavy protihráče a dostal stopku na sedm utkání. (vi.nl)
31.05. Kramer bude hrát za Maccabi Haifa
Michiel Kramer si vyzkouší izraelskou ligu, brzy se podrobí zdravotní prohlídce v Maccabi Haifa. Nizozemský útočník dříve působil ve Feyenoordu a letos na jaře hájil barvy Sparty Rotterdam, kde mu v polovině dubna byla ukončena smlouva. Kramer tehdy v jednom z utkání kopl do hlavy protihráče a dostal trest na sedm duelů. (vi.nl)
21.05. Pekhart zapsal další gól za Beer-Shevu
Hapoel Beer-Sheva ve 36. kole izraelské ligy zdolal Maccabi Netanya vysoko 6:1, na čemž se jedním zásahem podílel i Tomáš Pekhart. Rodák ze Sušice úřadujícímu izraelskému mistrovi letos pomohl deseti přesnými zásahy.
14.05. Rutten se vrací do Twente
Na dvou židlích bude sedět Fred Rutten. Nizozemský trenér je koučem Maccabi Haifa a vedle toho se stane poradcem v domovském Twente. To v letošní sezoně selhalo a opustilo nejvyšší soutěž. (vi.nl)
12.05. Pekhart slaví s Beerševou izraelský titul
Fotbalisté Hapoelu Beerševa s českým útočníkem Tomášem Pekhartem obhájili izraelský titul. Pomohla jim remíza druhého Bejtaru Jeruzalém 3:3 na hřišti Bnei Yehudy. Mrzet je tak nemusela ani prohra 0:1 s Maccabi Tel Aviv, neboť mají dvě kola před koncem v čele tabulky sedmibodový náskok. Dlouho to vypadalo, že Bejtar ještě udrží teoretickou šanci na zisk titulu. Po poločase vedl 2:0 a přestože krátce po změně stran Yehuda vyrovnala, v 60. minutě vrátil hostům vedení slovenský útočník Jakub Sylvestr. V závěru ale na 3:3 vyrovnal Yonatan Cohen. Beerševa prohrála s Maccabi po gólu Dora Peretze ze 44. minuty, v zisku pátého titulu v historii a třetího po sobě však Hapoelu porážka nezabránila. (ČTK)
02.05. Heubach zůstane v Maccabi Netanya
Maccabi Netanya bude nadále spoléhat na Tima Heubacha. Německý stoper měl kontrakt jen do konce sezóny, obsahoval však opci, kterou jeho chlebodárce nyní aktivoval. (transfermarkt.de)
27.03. Cruyff skončí na lavičce Maccabi
Nizozemský trenér Jordi Cruyff v létě skončí na lavičce Maccabi Tel Aviv. Syn legendárního Johana Cruyffa strávil v Izraeli posledních 6 let, z toho pět na pozici sportovního ředitele. Na lavičku usedl na začátku této sezóny a s klubem vyhrál ligový pohár. (skysports.com)
10.03. Pekhart se trefil, jeho tým vyhrál
Český útočník Tomáš Pekhart ve službách Hapoelu Beer Sheva gólově přispěl k výhře 2:0 nad celkem Bnei Sakhnin, když v 59. minutě přidal druhý pojišťující gól. Beer Sheva díky vítězství zůstane v čele izraelské ligy.
02.03. Ben Basat v létě do Espanyolu?
Španělskou ligu by si od příští sezony mohl zahrát Eden Ben Basat. Izraelský útočník hraje ve vlasti za Hapoel Haifa, zájem o jeho služby ale má Espanyol. (lequipe.fr)
02.02. Cedek dostal za doping osmiměsíční trest
Izraelský fotbalista Hapoelu Beer Ševa Šir Cedek dostal osmiměsíční trest za doping. Po utkání čtvrtého předkola Ligy mistrů, v němž izraelský mistr loni v srpnu vypadl s Mariborem, měl pozitivní test na stimulant oktopamin. Cedek poté skóroval v úvodním utkání základní skupiny Evropské ligy proti Luganu, poté již v soutěži nenastoupil. Případ osmadvacetiletého izraelského reprezentanta projednávala Evropské fotbalová unie v prosinci. Nyní je verdikt definitivní, neboť se proti němu neodvolal ani hráč, ani Světová antidopingová agentura WADA. (ČTK)