Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.70 - 3.50 - 5.20
FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň
1:0

Mladá Boleslav remizovala v Plzni a je prvním finalistou poháru

Radost hráčů Mladé Boleslavi (© fkmb.cz)

Hráči Mladé Boleslavi se stali prvními finalisty domácího poháru. Svěřenci Karla Jarolíma v odvetném semifinále MOL Cupu remizovali v Plzni 0:0 a po úvodním vítězství 1:0 postoupili dál. Středočeši jsou ve finále poprvé od roku 2012 a celkově potřetí v historii, o trofej si zahrají proti lepšímu z dvojice Sparta Praha - Jablonec.

Plzeň v základní sestavě nastoupila bez Kozáčika, Limberského či Koláře, šanci tak dostal i jednadvacetiletý útočník Černý. Hostům kvůli menším zraněním chyběli autor branky z prvního utkání Čermák a Baroš.

Úvodní půlhodina nabídla pouze boj ve středu hřiště. Nejzajímavějším momentem tak bylo úsměvné "zápasnické" objetí plzeňského Holendy se stoperem Čmovšem. Až v 35. minutě hostující Rada z přímého kopu o kousek minul branku. Viktoria si v prvním poločase žádnou vyloženou šanci nevypracovala.

Domácí trenér Krejčí v 53. minutě poslal na hřiště Limberského a Kovaříka. Krátce po jejich příchodu těsně minul boleslavskou branku střelou z dálky Vaněk. Jeho spoluhráč Kopic pak z individuální akce nevyzrál na gólmana Diviše.

Obě mužstva hrála mnohem ofenzivněji než v první půli. Po Chramostově průniku zakončil nad břevno plzeňské branky Ščuk. Hostující brankář zase vyrazil rány Kopice a Vaňka.

Viktoria si okolo 70. minuty vytvořila velký tlak. Diviš výrazně podržel Středočechy po dvou rohových kopech, kdy reflexivně vychytal Kopice i střídajícího Fořta. Hosté mohli v závěru definitivně rozhodnout, ale náhradník Klobása po Jánošově přihrávce zblízka netrefil prázdnou branku.