Češi v zahraničí: Trefili se Lüftner i Kliment. Zazářil Pavlenka

V Dánsku se střelecky prosadili oba čeští zástupci Jan Kliment a Michael Lüftner. Premiéru ve druhé anglické lize má za sebou obránce Tomáš Egert a v zámořské Major League Soccer debutoval také záložník Bořek Dočkal. Mnoho pochval za svůj výkon si vysloužil i brankář bundesligových Brém Jiří Pavlenka.
19.03. | Aktuality | 78 komentářů

V play off belgické ligy zavedou brankové rozhodčí

Zápasy v Belgii bude pomáhat rozhodovat čtvrtý sudí za brankou, který je jednou z možností místo zavedení videa. Podle agentury Reuters se rozhodčí objeví v ligovém play off o titul a také v semifinále a finále pohárové soutěže.
17.01.2013 | Aktuality | 15 komentářů

Tragédie při Belgickém poháru

Středeční semifinále Belgického poháru mezi fotbalisty Standardu Lutych a Gentu (4:2) se stalo osudným dvěma fanouškům. Jeden muž podle listu La Derniére Heure zemřel na následky zranění, které utrpěl při pádu z tribuny, druhý při odchodu ze stadionu podlehl infarktu.
07.04.2011 | Aktuality | 2 komentáře
17.03. Belgický pohár kořistí Standardu Lutych
Výsledek finále Belgického poháru: Genk - Standard Lutych 0:1 po prodloužení (92. Emond).
19.03.2017 Waregem podruhé opanoval Belgický pohár
Výsledek včerejšího finále belgického poháru: Oostende - Waregem 3:4 po penaltách (19. a 54. Dimata, 115. z penalty Musona - 25. Derijck, 64. Coopman, 111. Gueye).
20.03.2016 Lutych posedmé opanoval Belgický pohár
Výsledek finále Belgického poháru: Bruggy - Lutych 1:2 (27. Refaelov - 17. Dompe, 88. Santini).
23.03.2015 Bruggy pojedenácté získaly pohár
Bruggy ve včerejším finále belgického poháru porazily Anderlecht a připsaly si první trofej od roku 2007. Tradiční celek získal domácí pohár pojedenácté. (transfermarkt.de, ČTK)
22.03.2014 Belgický pohár kořistí Lokerenu
KSC Lokeren slaví zisk belgického poháru, v dnešním finále hraném na King Baudouin Stadium v Bruselu vyhrál 1:0 nad Zulte Waregem. Jediný gól utkání vstřelil v 57. minutě Alexander Scholz.
09.05.2013 Belgický pohár bere Genk
Genk se dnes stal vítězem Belgického poháru, ve finále přehrál Cercle Bruggy. Cercle - Genk 0:2 (84. Kumordzi, 90. Vossen).
02.03.2013 Divoký rozstřel v Genku
Neskutečných 20 penalt dnes rozhodovalo v odvetě semifinále Belgického poháru mezi Genkem a Anderlechtem. Na řadu museli přijít dokonce i oba brankáři - a zatímco Silvio Proto neuspěl, jeho protějšek Köteles ano. Do finále tak postupuje Genk.
24.03.2012 Belgický pohár kořistí Lokerenu
KSC Lokeren slaví triumf v domácím poháru, někdejší zaměstnavatel českého útočníka Jana Kollera porazil ve finálovém utkání KV Kortrijk 1:0. Vítěznou branku zaznamenal v 77. minutě Hamdi Harbaoui.
21.05.2011 Belgický pohár pošesté pro Lutych
Finále Belgického fotbalového poháru: Standard Lutych - Westerlo 2:0 (33. Camara, 61. Corstjens).
26.10.2010 Polák zmešká šlágr proti Genku
Záložník Jan Polák přijde kvůli vyloučení v nedělním zápase belgické ligy o příští dvě utkání Anderlechtu. Český reprezentant bude druhému týmu tabulky chybět v nedělním šlágru proti vedoucímu Genku. První část trestu si odpyká ve středečním zápase Belgického poháru proti třetiligovému celku URS Centre.