Manchester City   -   Southampton FC

2 : 1 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.25 - 6.65 - 12.80

Manchester City - Southampton FC 2:1

Manchester City nakonec prodloužil vítěznou sérii již na 12 zápasů, pořádně se na to ale nadřel. Na vedoucí branku De Bruyna odpověděl Oriol Romeu, takže o vítězství Citizens musel až v šesté minutě nastaveného času rozhodnout parádní střelou Raheem Sterling.

City byli od začátku dle očekávání aktivnějším celkem, tentokráte se ale do nebezpečných příležitostí nedostávali tak často, jak by si přáli. Po dvanácti minutách Forstera vystrašil Fernandinho, jeho dalekonosná rána však putovala o kousek vedle. To na druhé straně na rohový kop Bertranda vyšplhal nejvýše Hoedt a hlavičkou orazítkoval břevno Edersonovy branky. Po dvaceti minutách vybídl De Bruyne ke skórování Fernandinha, jeho nepříliš prudkou střelu z hranice pokutového území však Forster zlikvidoval.

Největší šanci první půle měl ta po pětadvaceti minutách Agüero, který se ve vápně velmi šikovně uvolnil a křižnou střelou donutil brankáře hostů k reflexivnímu zákroku nohou. K dorážce se následně dostal Gündogan, jenže ji z výhodné pozice poslal jen do boční sítě.

Domácí celek však do druhého poločasu vstoupil výtečně a již po dvou minutách se dostal do vedení. K rozehrávce volného přímého kopu se postavil De Bruyne a do pokutového území vyslal nepříjemný prudký centr, který se s pomocí teče jednoho z obránců dostal až za záda bezmocného Frasera Forstera.

Následovala desetiminutovka, ve které mohli Citizens utkání definitivně rozhodnout. Do dvou velkých příležitostí se prodral Gabriel Jesus, jenže nejprve svou křižnou střelou mířil těsně vedle hostující svatyně, následně jej po přihrávce Agüera vynikajícím zákrokem vychytal hostující brankář.

Dvacet minut před koncem si na další Betrandův rohový kop naskočil Van Dijk, svůj pokus však poslal příliš vysoko. O pět minut později však již bylo srovnáno - Bertrand do pokutového území hostů vyslal přetažený centr, který Delph podběhl, toho využil Boufal a skvěle našel pod sebou nabíhajícího Oriola Romeu, který s pomocí břevna srovnal stav zápasu na 1:1.

Vedoucí celek tabulky však věděl, co si v závěru utkání počít - celek Pepa Guardioly totiž letos zdobí až nebývalá vnitřní síla, jelikož jeho tým již několik utkání rozhodl až v samotném závěru. A nejinak tomu bylo i v tomto případě. V nastaveném čase dopravili Citizens míč do sítě dokonce dvakrát. První přesný zásah však platit nemohl kvůli faulu na brankáře, ovšem na akci z posledních vteřin celého střetnutí již nic závadného nebylo. To si Sterling vyměnil balón s De Bruynem, který mu jej na hranici vápna vrátil, načež anglický reprezentant přesnou střelou na zadní tyč rozpoutal na Etihadu pořádnou euforii a rozhodl o vítězství domácích v poměru 2:1.
Autor: Víťa Srp