Add to Google
Přidej na Seznam
Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook
 

Chorvatský útočník Kalinić odmítl převzít stříbrnou medaili z MS

Útočník Nikola Kalinić podle chorvatských médií odmítl převzít stříbrnou medaili z mistrovství světa. Důvodem je skutečnost, že třicetiletý fotbalista byl kvůli konfliktu s trenérem Zlatkem Daličem poslán z šampionátu v Rusku domů už po úvodním utkání ve skupině.  
VČERA | Aktuality | 94 komentářů
 

Hodnocení týmů MS 2018 - Evropa (západ)

A je tu poslední hodnocení! Tak trochu podle očekávání jsou ty nejlepší týmy uplynulého mistrovství světa právě ze západní Evropy. Naprosto oproti očekávání však mezi nimi nejsou Němci, kteří na šampionátu absolutně selhali - a dovolili tak spanilou jízdu svých západních sousedů. Francie na celém turnaji jen jednou jedinkrát nevyhrála, a to ještě při taktické nudě s Dánskem, a zaslouženě převzala vysněnou trofej.  
20.07. | Názory a komentáře | 83 komentářů
 

Hodnocení týmů na MS 2018 - Evropa (jih)

Mistrovství světa, které plnilo naše životy krásou, napětím i zklamáním celý měsíc, skončilo už před pěti dny - a ke konci se chýlí i série článků, které na Eurofotbalu vychází jubilejních 50 dnů. Než to všechno uzavřeme západní Evropou, na řadu přijde oblast, jež do Ruska přivezla stříbrné medailisty. Jinak ale jižanské celky na šampionátu výhradně zklamaly.  
20.07. | Názory a komentáře | 150 komentářů
 

Hodnocení týmů na MS 2018 - Jižní Amerika

Poprvé v historii světových šampionátů se do semifinále hlavního turnaje nedostal ani jeden z trojice Německo, Brazílie, Argentina. A asi není nutné prozrazovat, kdo na tom má největší podíl. Jihoamerické celky zaznamenaly výsledkový propad a dovolily nové evropské elitě absolutní hegemonii na stupních vítězů. Výborný turnaj naopak odehrála Uruguay.  
19.07. | Názory a komentáře | 61 komentářů
 

Hodnocení týmů na MS 2018 - Evropa (sever a východ)

Poprvé se při hodnocení mistrovství světa posouváme na kontinent, který celý mundial ovládl. A nemůžeme začít jinak než oblastí, do které spadá země, jež celý šampionát hostí. Rusové se organizace zhostili na výbornou a velmi podobně se dá charakterizovat výkon jejich mužstva. A to jsme možná ještě mírní.  
18.07. | Názory a komentáře | 127 komentářů
 

Mistrovství světa v kostce - shrnutí turnaje a All-stars

Pomalu ale jistě píšeme tečky za mistrovstvím světa i na Eurofotbalu. Zatímco hodnocení týmů je stále v plném proudu a ještě minimálně zítra budou ke všem mančaftům (převážně evropským) vycházet další články, seriál Mistrovství světa v kostce končí právě teď. Končí obsáhleji, než začal, proto doufáme, že si v něm každý čtenář najde to svoje.  
18.07. | Názory a komentáře | 224 komentářů
 

PODCAST: Mistrovství světa 2018 končí

Už jsou to dva dny, co se letošní světový šampionát v Rusku stal minulostí a nám se v pamětích začínají vybavovat ty nejkrásnější, či naopak nejhorší vzpomínky. Francouzští reprezentanti možná ještě hledají v hektolitrech šampaňského zbytky bublinek, redakce Eurofotbalu však zatím nohy na stůl neháže. A tak se spolu s námi můžete v závěrečném podcastu ohlédnout za tím nejpodstatnějším, co mundial 2018 nabídl.  
17.07. | Názory a komentáře | 175 komentářů | ZAUJALO NÁS
 

Hodnocení týmů na MS 2018 - Střední Amerika

Po Africe a Asii nás v hodnocení mistrovství světa čeká další nepříliš úspěšný kontinent, chcete-li oblast, který byl zároveň na turnaji i nejméně početný. Z kvalifikace CONCACAF se překvapivě nekvalifikovaly favorizované Spojené státy Americké, a tak se v tomto oddílu musíme omezit jen na Střední Ameriku.  
17.07. | Názory a komentáře | 68 komentářů | ZAUJALO NÁS
 

Hodnocení týmů na MS 2018 - Asie

Po zhodnocení afrických vystoupení na šampionátu přichází na řadu také nejlidnatější kontinent, Asie. Ten se před čtyřmi roky v Brazílii prezentoval mimořádně špatně, tentokrát to bylo o poznání lepší. S výjimkou Austrálie si koneckonců každý asijský účastník připsal na konto aspoň jednu výhru...  
17.07. | Názory a komentáře | 214 komentářů
 

Nejlepší australský střelec Cahill uzavřel reprezentační kariéru

Australský střelecký rekordman Tim Cahill ukončil v 38 letech kariéru v reprezentaci. Autor 50 branek v národním týmu, za který nastoupil ve 107 zápasech, rozhodnutí oznámil po účasti na čtvrtém mistrovství světa. Na turnaji v Rusku si zkušený útočník zahrál jen jednou.  
17.07. | Aktuality | 27 komentářů
21.07. V Indonésii vzrostla cena vajec
Nečekaný dopad měl v Indonésii nedávný světový šampionát ve fotbale. V zemi o více než pětinu stoupla cena vajec, která tak byla nejdražší za poslední dva roky. Mistrovství výrazně podpořilo spotřebu, neboť lidé během sledování zápasů doma konzumovali oblíbené nudle s vejci, napsala agentura Bloomberg. Kvůli nízkým zásobám vajec a silné poptávce po nich musela do situace na trhu zasáhnout vláda. Do metropole Jakarty a okolí nechala dovézt 100 tun vajec a dodávky poslala i do dalších měst, řekl Bloombergu ministr zemědělství Amran Sulaiman. V Indonésii, kde miliony lidí přežívají s necelými dvěma dolary (44 korunami) na den, jsou vejce jedním z hlavních a levných zdrojů bílkovin. Farmáři ale mají nyní vajec málo, protože nosnice zabíjejí kvůli rostoucí poptávce po mase. (ČTK)
21.07. Kalinič odmítl stříbro z MS
Útočník Nikola Kalinič odmítl stříbrnou medaili z mistrovství světa. Chorvatský útočník opustil tým na turnaji v Rusku předčasně. Nejprve se hovořilo o zranění zad, posléze o tom, že Kalinič odmítl jít na hřiště a nepohodl se s trenérem Daličem. "Díky, ale v Rusku jsem nehrál," uvedl Kalinič podle deníku Sportske Novosti, když mu medaili chtěli předat zástupci chorvatského fotbalového svazu.
19.07. Na MS fanoušci utratili 1,5 mld. USD
Za měsíc trvání mistrovství světa v Rusku jeho návštěvníci utratili v přepočtu 1,5 miliardy dolarů (33,5 miliardy Kč). Vyplývá to z údajů ruské státní banky Sberbank. Jen její sítí prošlo 899.000 platebních karet vydaných bankami ve 194 zemích. V provozovnách rychlého občerstvení a restauracích turisté utratili v přepočtu 6,2 miliardy rublů (98 milionů dolarů/2,2 miliardy Kč) a za hotely vydali dalších pět miliard rublů. Skutečný údaj však bude mnohem vyšší, protože řada lidí si ubytování rezervovala s předstihem nebo přes zahraniční cestovní agentury. (ČTK)
17.07. Personál obřího kola slavil mistry
Nedělní oslavy triumfu Francie na mistrovství světa patrně mohly za to, že na obřím kole v Ouistrehamu na severozápadě země zůstal kolem půlnoci uvězněný jeden pár. Personál atrakci zavřel a na dvojici zapomněl, napsal dnes server NormandieActu. Pár podle něj strávil ve své gondole vysoko na kole více než hodinu. Zaměstnanci neslyšeli jeho volání. Pár nakonec vysvobodili, až se dvojice dovolala na tísňovou linku. (ČTK)
17.07. Premiérka podpořila kandidaturu Anglie
Britská premiérka Theresa Mayová podpořila kandidaturu Anglie na pořádání mistrovství světa v roce 2030. Pomohl tomu úspěch anglické reprezentace na letošním turnaji v Rusku. (dailymirror.co.uk)
17.07. Výtržníci z finále MS dostali 15 dní vězení
Moskevský soud dnes poslal na 15 dní do vězení tři členy ruské punkové skupiny Pussy Riot, kteří v neděli v Moskvě vtrhli na hřiště během finálového utkání mistrovství světa. Veronika Nikulšinová, Olga Kuračevová a Pjotr Verzilov dostali rovněž tříletý zákaz návštěvy sportovních událostí, uvedla agentura AFP s odvoláním na ruský server Mediazona. Trojice byla shledána vinnou "z hrubého porušení pravidel chování diváků" a dostala nejvyšší možný trest za podobné obvinění. (ČTK)
16.07. Putin věnoval míč z MS Trumpovi
Ruský prezident Vladimir Putin se dnes na tiskové konferenci v Helsinkách uspořádané po setkání s prezidentem USA Donaldem Trumpem neopomněl zmínit o úspěchu své země při pořádání světového fotbalového šampionátu. Věnoval Trumpovi oficiální míč mistrovství.
Putin reagoval na Trumpovo prohlášení ohledně krize v Sýrii, v němž americký prezident svého ruského partnera upozornil, že při řešení situace v této zemi je "míč na straně Ruska". Putin opáčil, že pokud jde o míč, je teď naopak na straně Ameriky - a předal šéfovi Bílého domu míč s oficiálním znakem ruského šampionátu.
Trump během tiskové konference i při zahájení dnešního summitu Rusko opakovaně chválil za úspěch při pořádání mistrovství světa. Řekl, že semifinálové zápasy i finále mezi Francií a Chorvatskem v televizi sledoval. S míčem v rukou Putinovi řekl, že trofej odevzdá svému nejmladšímu synovi Barronovi. (ČTK)
16.07. Stadion ve Volgogradu poničil liják
Silný přívalový déšť v neděli poničil jeden z nově vybudovaných stadionů pro mistrovství světa v Rusku. V době, kdy vrcholilo finálové utkání v Moskvě, ve Volgogradu pronikla do arény voda a způsobila škody, jejichž odstranění si podle zástupců místní vlády vyžádá minimálně týden práce. Výše škody nebyla zatím vyčíslena. Záběry z Volgogradu ukazují u stadionu sesuv náspu, v němž vznikla několikametrová díra. Rozbahněná půda zcela zavalila přilehlý chodník. Podle zástupce státní společnosti Sport In, která na stavbu stadionu dohlížela, byly srážky mimořádně silné. "Něco takového se stane jednou za sto let," prohlásil. Volgograd Arena, která pojme až 45 tisíc diváků, byla vybudována speciálně pro mistrovství světa. Náklady na stavbu se podle údajů regionální vlády vyšplhaly na 16 miliard rublů (asi 5,682 miliardy korun). Na stadionu se odehrály čtyři zápasy základních skupin. (ČTK)
16.07. Francouzi za MS dostanou nejvyšší řád
Francouzští reprezentanti, kteří se v neděli stali mistry světa, obdrží nejvyšší státní vyznamenání. Řád čestné legie dostanou během několika měsíců, oznámila dnes agentura AFP s odvoláním na Elysejský palác. Právě zde vítězný tým čeká dnes večer přijetí u prezidenta Emmanuela Macrona, po uvítání fanoušky na hlavní pařížské třídě Champs-Elysée, kde na hráče už čeká nadšený dav. Datum udělení vyznamenání, které vytvořil Napoleon Bonaparte a které se uděluje za mimořádné zásluhy ve všemožných oblastech včetně sportu, ještě nebylo stanoveno. (ČTK)
16.07. Sázky na MS dosáhly rekordních 2,5 miliardy
Sázky na MS dosáhly v Česku zhruba 2,5 miliardy korun, dosud rekordní Euro 2016 tak překonaly o 600 milionů korun. V porovnání s květnovým šampionátem v hokeji byly téměř dvojnásobné. Úspěšnější byli bookmakeři, přesto si čtyři sázkaři připsali více než milion korun čistého. Sázkaři byli úspěšnější při nedělním finále, ve kterém Francie porazila Chorvatsko 4:2. Vyplývá to z vyjádření zástupců tuzemských sázkových kanceláří, které dnes ČTK oslovila. (ČTK)
Další expres zprávy
A B C D E F G H playoff
25.06.
Uruguay - Rusko
3:0
25.06.
Saúdská Arábie - Egypt
2:1
 TýmZB
1.Uruguay39
2.Rusko36
3.Saúdská Arábie33
4.Egypt30
Kompletní přehled
25.06.
Írán - Portugalsko
1:1
25.06.
Španělsko - Maroko
2:2
 TýmZB
1.Španělsko35
2.Portugalsko35
3.Írán34
4.Maroko31
Kompletní přehled
26.06.
Dánsko - Francie
0:0
26.06.
Austrálie - Peru
0:2
 TýmZB
1.Francie37
2.Dánsko35
3.Peru33
4.Austrálie31
Kompletní přehled
26.06.
Nigérie - Argentina
1:2
26.06.
Island - Chorvatsko
1:2
 TýmZB
1.Chorvatsko39
2.Argentina34
3.Nigérie33
4.Island31
Kompletní přehled
27.06.
Srbsko - Brazílie
0:2
27.06.
Švýcarsko - Kostarika
2:2
 TýmZB
1.Brazílie37
2.Švýcarsko35
3.Srbsko33
4.Kostarika31
Kompletní přehled
27.06.
Korejská republika - Německo
2:0
27.06.
Mexiko - Švédsko
0:3
 TýmZB
1.Švédsko36
2.Mexiko36
3.Korejská republika33
4.Německo33
Kompletní přehled
28.06.
Anglie - Belgie
0:1
28.06.
Panama - Tunisko
1:2
 TýmZB
1.Belgie39
2.Anglie36
3.Tunisko33
4.Panama30
Kompletní přehled
28.06.
Japonsko - Polsko
0:1
28.06.
Senegal - Kolumbie
0:1
 TýmZB
1.Kolumbie36
2.Japonsko34
3.Senegal34
4.Polsko33
Kompletní přehled
14.07.
Belgie - Anglie
2:0
15.07.
Francie - Chorvatsko
4:2
Kompletní přehled
Anketa
Vyhrála Francie MS zaslouženě?
Hlasovat