Rusko   -   Švédsko

1 : 0 (1:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.15 - 3.23 - 3.73

Rusko - Švédsko 1:0

Premiéra Leonidu Slutskému na lavičce ruské reprezentace vyšla. Jeho tým v Moskvě porazil Švédsko 1:0 a na svého dnešního soupeře se dotáhl na rozdíl jediného bodu. Jediný gól zápasu vstřelil Artjom Dzjuba.

Rusko bylo od úvodních minut výrazně lepším týmem, což dokazují i statistiky prvního poločasu, během kterého hosté ani jednou nevystřelili, zatímco domácí hned sedmkrát. Z této převahy plynuly i brankové příležitosti. Do té první se prodral po zaváhání Granquista Artjom Dzjuba a po jeho akrobatických nůžkách skončil míč na tribuně. V tu chvíli ještě nikdo nevěděl, že se kanonýr Spartaku Moskva pouze zastřeloval.

Ještě neuplynulo ani deset minut, když se zaplněná Otkrytiye Arena radovala z gólu, který vsítil Roman Širokov, jenomže hlavní rozhodčí na pokyn asistenta trefu pro údajný ofsajd neuznal. Nutno dodat, že opakované záběry prokázaly nesprávnost tohoto výroku - Mark Clattenburg upřel sborné regulérní branku. Slavit gól nemohl ruský kapitán ani zanedlouho po přihrávce Kokorina, povedený Širokovův volej totiž zlikvidoval Andreas Isaksson.

Změna skóre přišla až v závěru prvního dějství. Aktivní Roman Širokov elegantní patičkou vysunul Smolnikova, jenž ve skluzu předložil míč před odkrytou bránu Dzjubovi a ten nabídnutou příležitostí nepohrdl - 1:0.

Erik Hamrén o přestávce na špatný a velmi pasivní výkon svých svěřenců reagoval poměrně razantním tahem, když svou největší hvězdu Zlatana Ibrahimoviće nahradil Olou Toivonenem. A Švédové si krátce po změně stran vytvořili svou první zajímavou šanci v celém utkání, Forsberga ale včasným zákrokem zastavil Igor Akinfejev.

Třiadvacetiletý křídelník druholigového Lipska byl nejnebezpečnějším hráčem v žlutém dresu. Po hodině hry jeho ránu zneškodnil pozorný Akinfejev a následná dorážka mířila mimo tři tyče. Na opačném konci hřiště mohl přidat pojistku Kokorin, který sice překonal Isakssona, míč směřující do sítě však na brankové čáře vykopl Olsson. Forward Dynama Moskva pak další dvě příležitosti na definitivní rozhodnutí výsledku zahodil v nastaveném čase.

Tyto tutovku ho málem mohli mrzet. Vyrovnání měl na kopačce dvě minuty před koncem střídající Marcus Berg, jeho povedenou střelu z voleje mířící pod břevno fantastickým zákrokem vytáhl nad břevno Igor Akinfejev. Neotřesitelná jednička v reprezentaci i v CSKA v závěru držela své spoluhráče nad vodou, další prvotřídní zákrok Akinfejev vytáhl proti prudké ráně Forsberga, jemuž dnes prostě nebylo přáno.
Autor: Michal Kovalčík