Montpellier HSC   -   FC Metz

1 : 3 (1:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.49 - 4.26 - 8.23

Montpellier HSC - FC Metz 1:3

Překvapivý výsledek se zrodil na půdě Montpellieru. Domácí tým senzačně padl s posledními Métami, když o osudu utkání rozhodla závěrečná šestiminutovka. Méty vyhrály v sezoně teprve podruhé a to takřka přesně po třech měsících. Vítěznou branku si připsal Emmanuel Riviére.

Pro domácí to měla být povinnost. Tři body proti Métám získává téměř každý, zvláště v domácím prostředí. Montpellier se navíc mohl pyšnit solidní formou, když v lize od konce října ani jednou neprohrál a to hrál v Lyonu nebo proti Marseille.

Domácí také začali dle předpokladů aktivněji, ale Kawašima v brance Mét nemusel do dvacáté minuty nijak výrazněji zasahovat. Vlastně nemusel zasahovat ani ve 20. minutě, při první brance Montpellieru. Hostující defenzívě pláchl Jérome Roussillon a povyběhnutého Kawašimu překonal. Kdo následně čekal hladký průběh, ten musel být zklamán. Méty překvapivě rychle odpověděly, když se ze střední vzdálenosti přesně k tyči prosadil Renaud Cohade. Nerozhodný výsledek pak vydržel po celý první poločas.

Montpellier se nechtěl s výsledkem 1:1 smířit a ve druhém poločase si vytvořil trvalý tlak, jenomže hosté dobře bránili. V 86. minutě měly Méty jednu z mála příležitostí v podobě volného přímého kopu. Střelu Molleta gólman Lecomte vyrazil, avšak u míče zůstali hosté a Emmanuel Riviére před prázdnou brankou využil dokonalé přihrávky a senzačně strhl vedení na stranu Mét. Domácí byli v šoku a ve zbytku zápasu vrhli veškeré síly do útoku. A to se jim stalo osudným, v nastavení využil rychlý brejk Nicolas Basin a definitivně rozhodl o vítězství posledního celku Ligue 1.