Lille OSC   -   SM Caen

4 : 2 (2:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.76 - 3.50 - 5.40

Lille OSC - SM Caen 4:2

Jakkoli se dle všech statistických propočtů a možných analýz zdálo být tohle utkání už předem odsouzené k chudobě vstřelených gólů, pak dění na hřišti ukázalo zcela něco jiného. Lille se po čtyřech utkáních bez zaznamenané trefy nadechlo k jednom z nejofenzivnějších výkonů v sezóně a Caen před vlastními fanoušky skolilo 4:2.

Jeden ze svých nejlepších výkonů ve své kariéře předvedl útočník Naïm Sliti, který je v klubu na hostování z pařížského Red Star FC a na nejvyšší soutěž si stále zvyká. Na své konto si totiž připsal branku a dvě asistence. Za domácí se též trefili Éder, Nicolas De Préville a Rony Lopes, za hosty skórovali v první půli Julien Féret a ve druhé pak Ronny Rodelin.

Dogy vstoupily do tohoto souboje tou správnou nohou a už ve 13. minutě se radovaly z vedení. Éder dokázal zužitkovat pasu Slitiho, předskočil v šestnáctce obránce Da Silvu a hlavou usměrnil balón přesně k tyči. Pro portugalského střelce ovšem tohle střetnutí nedopadlo dobře, protože kvůli zranění musel o pár chvil později střídat.

Nicméně tenhle moment LOSC do kolen nepoložil. Ba právě naopak. Rony Lopes poslal pěknou přihrávku do vápna, kde našel Slitiho, a ten z levé strany snadno překonal gólmana Reuleta, jenž dle očekávání nahradil mezi třemi tyčemi zraněného Vercoutreho. Caen na tohle další inkasování dokázalo najít odpověď.

Bazileho střelu dokázal brankář Enyeama vyrazit pouze k nohám Féreta, a ten z voleje snadno uklidil míč do poloprázdné svatyně. V závěru poločasu zapůsobil Reulet ve své bráně hodně nejistě a málem z toho byla vlastní branka. Centr Slitiho totiž vyrazil jen do spoluhráče Da Silvy, od nějž míč putoval za brankovou čáru, nakonec ale hosté situaci uhasili.

V 64. minutě již Lille přece navýšilo vedení. Benzia poslal kolmici za obranu na nabíhajícího si De Prévilleho, jenž se z dobré pozice v pokutovém území v koncovce nezmýlil. Jen o minutu později bylo zřejmě definitivně rozhodnuto, to když po Slitiho centu z levé strany nedosáhl Reulet na přesnou střelu k tyči od Ronyho Lopese.

Normandský celek se zmohl šest minut před koncem už jen na snížení a rozšířil svou bilanci porážek z uplynulých sedmi zápasů na číslo pět. Ztrátu míče soupeře ve středu pole potrestal po rychlé akci Rodelin. Domácí se díky tomuto tříbodovému úspěchu odpoutali od sestupového pásma a zásluhou lepšího skóre předskočili právě svého protivníka.
Autor: Patrik Sandev / ligue1.com