UEFA - Liga národů 2018/2019 - účastníci

Dánsko

 

Dánští reprezentanti si stěžují na osobní útoky kvůli smlouvě

Dánští fotbalisté si stěžují na hrubé osobní útoky při vyjednávání o podpisu kolektivní reprezentační smlouvy s národním svazem. Tu nakonec podepsali koncem září poté, co v přípravě proti Slovensku za Dánsko místo tradičních opor nastoupili fotbalisté z nižších soutěží, amatéři a dokonce i futsalisté.  
09.10. | Aktuality | 13 komentářů
 

Ligu národů odehrají Dánové už v nejsilnější sestavě

V nedělním zápase Ligy národů proti Walesu už dánská reprezentace nastoupí v nejsilnější sestavě. Zatímco ve středu v přípravě na Slovensku kvůli sporu se svazem ohledně sponzorů nastoupila tradiční velmoc s náhradníky a futsalisty, v nové reprezentační soutěži už podobný "záskok" neplánuje.  
06.09. | Aktuality | 20 komentářů
 

Za Dánsko nastoupí v Lize národů náhradníci a futsalisté

Vedení dánské reprezentace nominovalo na nadcházející zápasy se Slovenskem a Walesem rezervní tým včetně několika futsalistů. Elitní dánští hráči se totiž nedohodli se svazem na nové smlouvě, jádrem sporu je vyřešení otázky osobních a reprezentačních sponzorů.  
04.09. | Aktuality | 289 komentářů
 

Dánové se krátce před zápasy přou se svazem o smlouvu

Dánští reprezentanti se jen pár dnů před zápasy dohadují se zástupci svazu na nové smlouvě a je možné, že nejbližší program odehrají buď s náhradníky, nebo vůbec. Jádrem sporu jsou dohody ohledně osobních sponzorů hráčů a sponzorů reprezentace. V krajním případě může Dánsko dostat vysokou pokutu od UEFA nebo dokonce přijít o mistrovství Evropy 2020.  
04.09. | Aktuality | 16 komentářů
11.10. Bendtner půjde za napadení taxikáře k soudu
Dánský reprezentant Nicklas Bendtner byl obviněn kvůli napadení taxikáře v Kodani, kterému při zářijovém incidentu údajně zlomil čelist. Bývalého útočníka Arsenalu či Juventusu čeká soud 2. listopadu. Třicetiletý hráč tvrdí, že je nevinný. Bendtnerova přítelkyně na sociální síti uvedla, že se ji hráč snažil chránit. Společnost provozující taxislužbu prý událost překroutila. Bendtner, který má na kontě 81 zápasů za dánskou reprezentaci, se za incident omluvil svému současnému zaměstnavateli Rosenborgu Trondheim i fanouškům, taxikáři nikoli. Norský klub hráče nijak nepotrestal. (ČTK)
08.10. Dánští reprezentanti si stěžují na osobní útoky
Reprezentanti Dánska si stěžují na hrubé osobní útoky při vyjednávání o podpisu kolektivní reprezentační smlouvy s národním svazem. Tu nakonec podepsali koncem září poté, co v přípravě proti Slovensku za Dánsko místo tradičních opor nastoupili hráči z nižších soutěží, amatéři a dokonce i futsalisté. V dopisu, jehož obsah byl dnes zveřejněn, největší dánské hvězdy Christian Eriksen, Kasper Schmeichel a Simon Kjaer dále vysvětlují, že bojovali za lepší podmínky pro hráče. Zároveň poděkovali těm, kteří ze solidarity odmítli nastoupit proti Slovensku. Reprezentanti se se svazem rozcházeli především v otázce reklamních a osobnostních práv. Na rozdíl od přípravy se Slováky už v duelu Ligy národů proti Walesu opory nastoupily, ačkoli dohoda byla pouze krátkodobá. K definitivnímu vyřešení situace došlo až koncem září. (ČTK)
08.10. Eriksen nejspíš nepomůže Dánům
Záložník Christian Eriksen s největší pravděpodobností nepomůže dánské reprezentaci v utkání proti Irsku. Na vině jsou jeho problémy s břišními svaly. Jak přiznal kouč Dánska Age Hareide, lékaři Tottenhamu se obávají, že by mohly být chronického rázu. "Nevím, jestli bude v Dublinu hrát a nedivím se Tottenhamu, že k tomu není nakloněn," uvedl Hareide. (bbc.co.uk)
01.10. Dánský svaz se dohodl s fotbalisty
Dánská fotbalová asociace (DBU) se dohodla s elitními hráči na šestileté kolektivní reprezentační smlouvě. Nebude se už tedy opakovat situace ze zářijového přípravného utkání na Slovensku, kde místo tradičních opor nastoupili fotbalisté z nižších soutěží, amatéři a dokonce i futsalisté. "Kolektivní smlouva zajišťuje řádné podmínky pro všechny hráče národního týmu a za všechny můžu říct, že se těšíme na to, že se budeme soustředit na reprezentaci Dánska a nic jiného," uvedl kapitán národního mužstva Simon Kjaer. (ČTK)
11.09. Bendtner se omluvil za své chování
Za své chování, při kterém měl být zraněný řidič taxislužby, se omluvil Nicklas Bendtner. Zkušený dánský útočník se omluvil Rosenborgu a fanouškům, ovšem nadále tvrdí, že je nevinný, neboť měl údajně chránit svoji přítelkyni. (lequipe.fr)
09.09. Bendtner musel zamířit na policii
Na policii v Kodani se musel k podání vysvětlení dostavit Nicklas Bendtner. Útočník Rosenborgu byl obviněný z násilného obtěžování taxikáře, který musel být ošetřený se zlomenou čelistí. (lequipe.fr)
Další expres zprávy
Poslední zápas
13.10.Irsko - Dánsko0:0
Další zápas
16.11.Wales - Dánskoinfo
Tabulka - skupina 4
 TýmZB
1.Wales36
2.Dánsko24
3.Irsko31
Střelci
 HráčGóly
1.Christian Eriksen2
Statistiky týmu