UEFA - Liga národů 2018/2019 - účastníci

Česko

Pavelka věří, že se na reprezentaci teď bude hledět pozitivněji

Záložník David Pavelka věří, že po uplynulém srazu bude veřejnost hledět na reprezentaci pozitivněji než v poslední době. Po prvních dvou zápasech pod novým trenérem Jaroslavem Šilhavým cítí, že se tvoří dobrý tým. Český celek nejprve v Lize národů v sobotu vyhrál 2:1 na Slovensku a v úterý po dobrém výkonu smolně podlehl na Ukrajině těsně 0:1.
17.10. | Aktuality | 25 komentářů

Jankto litoval zahozených šancí, ale výkon týmu ho potěšil

Záložník Jakub Jankto měl v první půli zřejmě dvě největší šance české reprezentace v utkání skupiny B1 Ligy národů na Ukrajině. Křídelník Sampdorie však ani v jedné neuspěl a musel se spoluhráči strávit porážku 0:1 gólem ze 43. minuty. Výkon v Charkově však Jankto považoval za dobrý stejně jako v sobotu na Slovensku.
17.10. | Aktuality | 33 komentářů

Baráka mrzela ztráta míče před inkasovaným gólem

Zápas českých fotbalistů na Ukrajině rozhodl jediný gól, o to více mrzelo Antonína Baráka, že padl po jeho ztrátě. Z celkového výkonu českého výběru ale měl dobrý pocit a věří, že tým může jet domů s hlavou nahoře.
17.10. | Aktuality | 12 komentářů

Byl to mnohem lepší výkon než na Slovensku, hodnotil Šilhavý

Ačkoli čeští fotbalisté prohráli na Ukrajině 0:1, podle trenéra Jaroslava Šilhavého předvedli mnohem lepší výkon než při sobotní výhře 2:1 na Slovensku. Tentokrát ale postrádal lepší efektivitu v koncovce. Věří však, že s takovými výkony budou Češi schopni úspěšně bojovat v blížící se kvalifikaci mistrovství Evropy 2020.
16.10. | Aktuality | 73 komentářů

Češi prohráli na Ukrajině 0:1 a už mohou být jen druzí

Čeští fotbalisté prohráli v Charkově s Ukrajinou 0:1 a budou tak ve skupině B1 Ligy národů hrát už jen o druhé místo se Slovenskem. Ukrajina si třetí výhrou zajistila prvenství ve skupině a postup do nejvyšší ligy.
16.10. | Komentáře a souhrny | 702 komentářů

Podle Dočkala budou Češi čelit Ukrajině týmovým pojetím

Ačkoli kapitán českých reprezentantů Bořek Dočkal připouští, že Ukrajina má silnější individuality, věří síle svého týmu. Rovněž věří, že se český výběr v úterním utkání Ligy národů vypořádá s absencí Tomáše Součka, který v Charkově nemůže hrát kvůli žlutým kartám.
15.10. | Aktuality | 7 komentářů

Podle Šilhavého bude Ukrajina ještě těžší než Slovensko

Podle nového trenéra českých reprezentantů Jaroslava Šilhavého bude úterní zápas Ligy národů na Ukrajině ještě těžší než sobotní utkání na Slovensku, kde při své premiéře na lavičce reprezentace dovedl tým k výhře 2:1. Bývalý kouč Slavie či Liberce si je vědom, že k udržení reálné šance na první místo v tříčlenné skupině B1 nové soutěže musí jeho svěřenci v Charkově zvítězit.
15.10. | Aktuality | 35 komentářů

Novák se jako náhrada za Kadeřábka chystá na ukrajinská křídla

Zraněného Pavla Kadeřábka by v základní sestavě českých fotbalistů v duelu Ligy národů na Ukrajině měl opět nahradit Filip Novák, který ho vystřídal už v průběhu minulého zápasu se Slovenskem. Sám ještě netuší, zda bude hrát, ale pokud v úterý dostane šanci, bude se snažit pomoci eliminovat silné kraje ukrajinské zálohy.
15.10. | Aktuality | 18 komentářů

Čelůstka chce v defenzivě navázat na výkon ze Slovenska

Ačkoli obránce Ondřej Čelůstka nemá na rozdíl od ostatních českých reprezentantů osobní zkušenost s fotbalisty Ukrajiny, je si vědom, že v úterý čeká český výběr ještě těžší soupeř, než bylo v sobotu Slovensko. O to důležitější podle něj bude navázat na dobré zajišťování a spolupráci celého týmu v defenzivě.
15.10. | Aktuality | 32 komentářů

Češi se na Ukrajině pokusí udržet v boji o první místo

České fotbalisty čeká klíčový zápas Ligy národů. V úterý se v Charkově postaví proti Ukrajině, které se pokusí oplatit měsíc starou domácí porážku 1:2. Pokud se to reprezentantům podaří, udrží se v boji o prvenství v tříčlenné skupině nové soutěže. Soupeři naopak k jistotě triumfu ve skupině stačí remíza.
15.10. | Previews | 702 komentářů
16.10. Češi prohráli na Ukrajině 0:1
Výsledek dnešního utkání Ligy národů: Česko - Ukrajina 0:1 (43. Malinovskij).
16.10. Češi zatím prohrávají 0:1
Poločasový výsledek dnešního utkání Ligy národů: Česko - Ukrajina 0:1 (43. Malinovskij).
16.10. Češi proti Ukrajině s pěti změnami
Čeští reprezentanti nastoupí k dnešnímu utkání Ligy národů na Ukrajině s pěti změnami v sestavě oproti sobotní výhře na Slovensku 2:1. Trenér Jaroslav Šilhavý se rozhodl dát šanci brankáři Jiřímu Pavlenkovi, Filipu Novákovi, Antonínu Barákovi, Jakubu Janktovi a Patriku Schickovi.
Sestavy:
Ukrajina: Pjatov - Karavajev, Rakickij, Burda, Matvijenko - Stěpaněnko - Jarmolenko, Marlos, Malinovskij, Konopljanka - Jaremčuk.
ČR: Pavlenka - Gebre Selassie, Čelůstka, Brabec, Novák - Pavelka, Barák - Vydra, Dočkal, Jankto - Schick.
13.10. Víc jsem si přát nemohl, uvedl Šilhavý
Česko pod vedením nového kouče Jaroslava Šilhavého vyhrálo na Slovensku a zapsalo si první body v Lize národů. "Víc jsem si přát nemohl. V takovém velkém zápase, ještě v derby na Slovensku. To je úžasné. Navíc to ještě bylo ostré utkání, které se hraje o body. O to je to lepší. Máme z toho obrovskou radost. Věřím, že to nebude jen taková vlaštovka, ale že budeme sílit, že se budeme ještě zlepšovat. Nechci říkat, že soupeř byl jako sparing, naopak. Měli jsme z nich respekt, ale dneska jsme o ten gól asi byli lepší. Myslím, že jsme chtěli víc. Cítil jsem z toho týmu sílu. Byť Slováci měli obrovské šance na začátku druhé půle, kdy jsme z toho trochu vypadli. Byl to týmový výkon, musím pochválit celý tým. Oba hrotoví hráči dali gól, na oba přihrával Bořek Dočkal. Ne nadarmo je nejlepší nahrávač v americké lize. Chtěli jsme něco nejen nastartovat, ale i udržet šanci v Lize národů, což se nám podařilo. Oba týmy měly před zápasem nula bodů, Ukrajina šest. My jsme se dostali do hry," zhodnotil premiéru na reprezentační lavičce Šilhavý. (ČTK)
13.10. Sestavy: Slovensko - Česko
Základní sestavy pro dnešní zápas Ligy národů - Slovensko: Dúbravka - Pekarík, Škriniar, Škrtel, Hubočan - Lobotka, Hamšík - Kucka, Duda, Mak - Nemec. Česko: Vaclík - Kadeřábek, Čelůstka, Brabec, Gebre Selassie - Souček, Pavelka - Vydra, Dočkal, Zmrhal - Krmenčík.
10.10. Za Ligu národů dostanou země víc peněz
Vyšší odměny, než se původně předpokládalo by měli dostat účastníci evropské Ligy národů. UEFA si mohla dovolit zvýšit dotaci díky úspěšnému ekonomickému výsledku Eura 2016. Celkový vítěz by tak měl 10,5 milionu eur místo původně slíbených 7,5 milionu. Mužstvům z nižších lig, jako třeba český národní tým, který je zařazen do Ligy B, se zvednou odměny zhruba o padesát procent. Česko si tak přijde nejméně na 1,5 milionu eur. Další peníze pak může vydělat v případě úspěšných výsledků. (bbc.co.uk)
08.10. Reprezentace má první sraz pod Šilhavým
Česká reprezentace se dnes poprvé sejde pod vedením nového trenéra Jaroslava Šilhavého. Nástupce Karla Jarolíma si odbude premiéru na reprezentační lavičce v sobotu 13. října v utkání Ligy mistrů proti Slovensku v Trnavě. O tři dny později se čeští fotbalisté představí v Charkově proti Ukrajině, s kterou v září v Uherském Hradišti na úvod nové soutěže prohráli 1:2. Šilhavý nepovolal do týmu žádného nováčka. Po delší době se ale na srazu objeví záložník David Pavelka a obránci Lukáš Hejda a Ondřej Čelůstka. Do mužstva se vracejí také Matěj Vydra, Josef Šural a Bořek Dočkal. Kvůli zranění v nominaci nejsou Jan Kopic, Jan Sýkora a Tomáš Kalas. (ČTK)
03.10. FAČR dostala pokutu za pozdní výkop
Fotbalová asociace ČR dostala za pozdější výkop zápasu, vniknutí fanoušků na hřiště a další organizační nedostatky při úvodním utkání Ligy národů s Ukrajinou v Uherském Hradišti pokutu 13 tisíc eur (335.000 korun). Soupeře disciplinární komise UEFA potrestala za řádění příznivců pokutou 35 tisíc eur (903.000 korun). Zápas, který na počátku září Ukrajinci vyhráli 2:1, začal kvůli výpadku osvětlení o čtvrt hodiny později. Světla poprvé zhasla asi hodinu před zápasem a organizátorům trvalo zhruba deset minut, než se jim je povedlo znovu uvést do provozu. Další výpadek přišel deset minut před plánovaným výkopem. (ČTK)
06.09. Jarolím: Ukrajina potvrdila svou kvalitu
Neúspěchem skončilo pro českou reprezentaci utkání s Ukrajinou. Ta byla především v prvním poločase výrazně lepším týmem a nakonec zaslouženě vyhrála 2:1. "Ukrajina potvrdila svou kvalitu. O poločase jsem reagoval na průběh prvního poločasu, kde jsme měli ve středu pole problémy a Ukrajina měla hru pod kontrolou. Po stažení na čtyři obránce se průběh hry trochu srovnal. Měli jsme tam zajímavé situace, Ukrajina také, ale nakonec jsme si vypili kalich hořkosti do dna. Inkasovat v nastavení bolí hodně. Stejně jak jsme prohráli, tak jsme mohli i vyhrát. Je to i o štěstí, že se to zrovna odrazilo k soupeři," hodnotil zápas kouč Karel Jarolím. (ČTK)
06.09. Česko po zásluze prohrálo s Ukrajinou
Výsledek utkání Ligy národů: Česko - Ukrajina 1:2 (4. Schick - 45. Konopljanka, 90+3. Zinčenko).