FC Porto (POR)   -   RB Lipsko (GER)

3 : 1 (1:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.20 - 3.54 - 3.46

FC Porto - RB Lipsko 3:1

Na druhou příčku tabulky G se posunulo Porto, které na vlastním stánku zdolalo novice v milionářské soutěži, německé Lipsko. Vítězství se přitom pro portugalský celek nerodilo lehce, do poločasu si sice odnesl jednobrankové vedení, když o něj ale krátce po pauze přišel, vypadalo to s ním zle nedobře.

Na úvodní gól diváci v Portu nemuseli čekat vůbec dlouho, už ve třinácté minutě totiž rohový kop propadl k Hectoru Herrerovi, který přízemní ranou poslal svůj tým do vedení. O chvíli později mohlo Porto vést o dva góly, ovšem Aboubakara vychytal brankář Lipska. Na druhé straně se blýskl perfektně zahraným přímým kopem Forsberg, Jose Sa ale jeho projektil vytáhl na roh.

Již po třech minutách poločasu druhého však domácí příznivce zmrazil Timo Werner, který si naběhl na přesný pas Sabitzera a efektním obloučkem srovnal skóre.

Klíčový moment přišel po hodině hry - to přímý kop od postranní čáry luxusně rozehrál Alex Telles, který našel přesně hlavu Pereiry, který domácím vrátil ztracené vedení. Lipsko pak v závěrečných minutách vrhlo všechny síly do útoku, ovšem vyrovnání se nedočkali, bylo tomu přesně naopak - v nastaveném čase se po parádní práci Aboubakara dostal do samostatného úniku Maxi Pereira, který také zakončil chladnokrevnou střelou podél bezmocného Gulacsiho, čímž stanovil konečnou podobu výsledku na 3:1.
#
Není čas na vymluvy a schovávání se. Tenhle zápas prostě doma musíme vyhrát všechno ostatní by byl trapas
#
Průser se nekonal a šlo vidět že když se koncentrujeme hlavně na začátku a hrajeme svoji hru že Lipsko je v pohodě hratelný. Zápas nenabídl moc šancí ale povinná výhra se konala
Chip je boh
#
Porto zápas som nevidel, ale štatistika vraví že vyrovnaný zápas...postup nám snáď neutečie..
18:56 Giménez možná neohrozí Dortmund
Borussia Dortmund se v dalším kole Ligy mistrů potká s Atléticem Madrid, kterému možná nebude k dispozici José Giménez. Uruguayský obránce se nedávno zotavil ze zranění stehenního svalu, nyní ho však svalový problém trápí znovu a dokonce musel vynechat dnešní trénink. (lequipe.fr)
16:59 Falcao ve středu asi hrát nebude
Radamel Falcao s velkou pravděpodobností přijde o středeční zápas Ligy mistrů na půdě Clubu Bruggy. Kolumbijský kanonýr má zdravotní problémy, v prvním poločase sobotního duelu ve Štrasburku si poranil stehenní sval. (lequipe.fr)
16:43 Pastore se znovu zranil
Další svalové zranění si o víkendu přivodil Javier Pastore, záložník AS Řím kvůli tomu přijde minimálně o utkání s CSKA Moskva. (lequipe.fr)
16:30 Man. United se nemusí obávat Mandžukiće
Mario Mandžukić nezasáhne do utkání Ligy mistrů proti Manchesteru United, útočníka Juventusu na trávník nepustí zraněný kotník. (football-italia.net)
16:11 Can prý bude chybět minimálně měsíc
Minimálně měsíc by měl Juventusu chybět Emre Can. Záložník Juventusu má problémy se štítnou žlázou, v dohledné době se podrobí operaci. (lequipe.fr)
15:26 Nainggolan bude chybět několik týdnů
Hned o několik zápasů přijde Radja Nainggolan. Záložník Interu Milán nedohrál včerejší derby s AC, utrpěl zranění kotníku a jedná se o vážnější problém, který si vyžádá několikatýdenní klid. (football-italia.net)
15:19 Alexis Sánchez bude zítra chybět
Alexis Sánchez přijde o duel Ligy mistrů proti Juventusu. Ofenzivní hráč Manchesteru United dnes netrénoval a důvodem bylo zranění. (skysports.com)
15:13 Fährmann přijde o zápas s Galatasarayem
Schalke pletí do Istanbulu k zápasu s Galatasarayem a na palubě letadla bude chybět Ralf Fährmann. Německého brankáře na trávník nepustí zraněné tříslo, jedná se o šrám z víkendového souboje s Werderem. (lequipe.fr)
13:57 Alexis Sánchez vynechal dnešní trénink
Na dnešním tréninku Manchesteru United chyběl Alexis Sánchez, důvod absence chilského útočníka není znám. Někdejší hráč Barcelony a Arsenalu začal jen na lavičce sobotní zápas s Chelsea, na trávník se dostal až několik minut před koncem. (espnfc.com)
13:41 Verdi může přijít o dva zápasy
Stehenní sval je přesnou částí těla, jejíž zranění si z úvodu sobotního zápasu s Udinese odnesl Simone Verdi. Křídelník Neapol zřejmě přijde o dva zápasy a nebude hrát proti PSG a AS Řím. (football-italia.net)