Atlético Madrid   -   Deportivo Alavés

1 : 0 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.26 - 5.97 - 15.00

Atlético Madrid - Deportivo Alavés 1:0

Atlético Madrid zužitkovalo odpoledního zaváhání Valencie a díky nejtěsnějšímu možnému vítězství nad Alavésem se vecpalo na druhou příčku tři body za Barcelonu, která v neděli bude mít ještě zápas k dobru. Na vítězství se favorit tohoto souboje ale opravdu pořádně nadřel, jediný střelec utkání Fernando Torres skóroval až v 74. minutě.

Nebyla to ani zdaleka tak jednoznačná záležitost, jak se mohlo očekávat už před samotným hvizdem. Byť se Deportivo nachází v sestupovém pásmu, vykázalo v uplynulých týdnech výrazné zlepšení, a už dvakrát v řadě vyhrálo. Na Wanda Metropolitano nepředvedlo vůbec špatný výkon a nebylo úplně daleko nějakému bodovému úspěchu.

Domácí drželi více míč na svých kopačkách a směrem dopředu byli o poznání aktivnější. K prvnímu nebezpečnému pokusu se propracoval Saúl, jemuž přihrál do středu hřiště Filipe Luis, levačkou ovšem mířil jen mimo. Na opačné straně pálil z velké dálky Rubén Duarte, i tak měl však brankář Oblak se zkrocením míče docela notné potíže.

Ve 36. minutě mohlo Atlético udeřit z velkého závaru. Z hranice vápna nejprve Koke trefil záložníka Manua Garcíu, balón se ale k němu odrazil znovu a tentokráte už dokázal ohrozit Fernanda Pachecu, protože však střelu zase svou tečí zpomalil Manu García, dokázal hostující brankář na brankové čáře míč efektivně a účelně zastavit.

Po obrátce Atlético pokračovalo v hledání úvodní branky. Kouč Diego Simeone poslal na plac Correu místo nevýrazného Gameira, jenže v koncovce se jeho týmu pořád ne úplně dobře dařilo. To ve 47. minutě například potvrdil Griezmann, jenž si za pokutovým územím narovnal balón na levačku, avšak zamířil jen hodně nad bránu.

V 69. minutě byl na hřiště poslán také Fernando Torres a právě on o pět minut později rozhodl. Correa prostrčil přihrávku doprava na Vrsaljka, ten následným dlouhým pasem našel "El niňa" v brankovém území, a jediný gól zápasu byl na světě. Hosté se na žádný zvrat nezmohli, navýšit náskok naopak mohl Griezmann, ale z blízkosti neuspěl.
Autor: Patrik Sandev / whoscored.com