Philadelphia Union (USA)

Dočkal vydělává v MLS víc než hvězdný Ibrahimović

Jediný český hráč v zámořské lize MLS Bořek Dočkal má v celku Philadelphia Union roční plat 1,7 milionu dolarů (36,3 milionu korun). Devětadvacetiletý záložník si tak vydělá více než například hvězda soutěže Švéd Zlatan Ibrahimović, jenž v Los Angeles Galaxy podepsal dvouletý kontrakt s ročním příjmem 1,5 milionu dolarů.
11.05. | Aktuality | 51 komentářů

Dočkal rozhodl prvním gólem v MLS o výhře Philadelphie

Český reprezentant Bořek Dočkal se v sobotu poprvé trefil v MLS a pomohl Philadelphii k vítězství 3:2 nad D.C. United. Pro devětadvacetiletého záložníka to byl zároveň první vyhraný duel v dresu týmu Union, jenž naplno bodoval teprve podruhé v sezoně.
29.04. | Aktuality | 13 komentářů

Až doženu tréninkové manko, výkon půjde nahoru, řekl Dočkal

Záložník Bořek Dočkal po prvním zápase v zámořské MLS věří, že až dožene tréninkové manko a vyřídí všechny záležitosti spojené se stěhováním, půjde jeho výkon nahoru. Při sobotní bezbrankové remíze s Columbusem český reprezentant v dresu Philadelphie odehrál 77 minut.
18.03. | Aktuality | 39 komentářů

Dočkal debutoval za Philadelphii při remíze 0:0 s Columbusem

Český reprezentant Bořek Dočkal nastoupil poprvé za Philadelphii, která v utkání zámořské MLS doma remizovala 0:0 s Columbusem. Devětadvacetiletý záložník do Philadelphie Union zamířil v únoru na hostování z čínského klubu Henan Jianye a při debutu odehrál úvodních 77 minut.
17.03. | Aktuality | 32 komentářů

Philadelphia dotáhla Dočkalovo hostování z Číny

Český reprezentant Bořek Dočkal definitivně zamířil z čínského Henan Jianye do Philadelphie Union. Americký klub ze zámořské MLS dnes dotáhl hráčovo roční hostování. Informovala o tom agentura Sport Invest, která devětadvacetiletého záložníka zastupuje.
28.02. | Aktuality | 154 komentářů

Dočkal opustí Čínu a zamíří na hostování do Philadelphie Union

Český reprezentant Bořek Dočkal míří z čínského klubu Henan Jianye do Philadelphie Union ze zámořské MLS, kde by měl rok hostovat. Devětadvacetiletý záložník už se svým agentem Viktorem Kolářem ze společnosti Sport Invest odletěl do Spojených států americkcýh dojednat detaily nového angažmá.
20.02. | Aktuality | 266 komentářů

Někdejší velký talent Adu bude hrát v Brazílii

Bývalý velký talent Freddy Adu znovu mění klub a bude v kariéře pokračovat v Jižní Americe. Ghanský rodák reprezentující USA odchází z týmu Philadelphia Union na hostování do konce kalendářního roku do brazilského klubu Bahía výměnou za bývalého záložníka Manchesteru United Klébersona.
06.04.2013 | Aktuality | 38 komentářů

Kléberson bude hrát v zámořské MLS za Philadelphii

Bývalý brazilský reprezentant Kléberson okusí v dresu Philadelphie zámořskou soutěž MLS. Třiatřicetiletý záložník se dohodl s vedením týmu Union na hostování do konce sezony z Bahíi.
26.03.2013 | Aktuality | 82 komentářů

Adu skončil v Evropě a vrací se do MLS

Někdejší velký talent amerického fotbalu Freddy Adu se po neúspěšných letech v Evropě vrací do zámořské soutěže MLS. Dvaadvacetiletý rodák z Ghany přestoupil zadarmo z Benfiky Lisabon do týmu Philadelphia Union.
12.08.2011 | Aktuality | 42 komentářů

Mintál možná zamíří do MLS, zájem má Philadelphia

Slovenský fotbalista Marek Mintál by mohl odejít z Německa do zámořské MLS. O třiatřicetiletého záložníka Norimberku se podle deníku Bild uchází tým Philadelphia Union.
04.01.2011 | Aktuality | 19 komentářů
03.06. Dočkal strávil na trávníku jen 22 minut
Už po 22 minutách skončil pro Bořka Dočkala sobotní zápas zámořské MLS, v němž Philadelphia podlehla v Atlantě 1:3. Hosté přišli v 19. minutě o dva vyloučené hráče a trenér Jim Curtin poslal do hry místo českého ofenzivního záložníka obránce Warrena Creavalleho. Atlanta využila početní výhodu a po hattricku Josefa Martíneze dál vede Východní konferenci. (ČTK)
31.05. Dočkal zařídil v MLS výhru Philadelphie
Bořek Dočkal byl ústřední postavou fotbalistů Philadelphie ve středečním zápase MLS proti Chicagu. Pod výhru 3:1 se podepsal dvěma asistencemi a v závěru proměněnou penaltou. Tým Union prodloužil svou neporazitelnost na čtyři utkání. Po první Dočkalově přihrávce se prosadil krátce před poločasovou pauzou Brazilec Ilsinho a v 51. minutě zvýšil Jamajčan Burke, jemuž bývalý sparťanský záložník ideálně nacentroval před branku. Svůj třetí gól v zámořské lize vstřelil Dočkal z penalty v 87. minutě. Střelou k tyči nedal gólmanovi McLainovi šanci a potrestal Chicago za faul na Burkeho. (ČTK)
20.05. Dočkal přispěl k vítězství Philadelphie
Philadelphia Union doma porazila 4:1 Real Salt Lake a velký podíl na tom měl Bořek Dočkal. Český záložník zaznamenal vítěznou branku, vedle toho jednu trefu připravil.
01.05. Dočkal byl vybrán do nejlepšího týmu týdne
Záložník Bořek Dočkal byl v MLS vybrán do nejlepší jedenáctky uplynulého týdne. Devětadvacetiletý fotbalista Philadelphie byl oceněn poté, co v sobotu vstřelil první gól v zámořské soutěži a přispěl k výhře 3:2 nad D.C. United. Dočkal rozhodl utkání v 72. minutě, kdy tvrdou ranou z ostrého úhlu prostřelil hostujícího brankáře a pomohl ukončit pětizápasovou sérii bez vítězství. Český reprezentant a bývalý hráč pražské Sparty je ve Philadelphii na hostování z čínského Henanu. (ČTK)
28.04. Dočkal rozhodl o výhře Philadelphie Union
Philadelphia Union porazila DC United (3:2) a svou zásluhu na tom měl i Bořek Dočkal, český záložník odehrál 88 minut a v 72. minutě vstřelil rozhodující branku.
14.03. Philadelphia si zavázala Saponga
Charles Sapong prodloužil smlouvu s Philadelphií Union. Devětadvacetiletý útočník se zámořským klubem podepsal kontrakt do konce nadcházejícího ročníku s opcí na další rok. (transfermarkt.de)
20.02. Dočkal si má zahrát v zámoří
Netradiční přestup podle Deníku Sport opět leží před Bořkem Dočkalem, český reprezentant se má co nevidět stěhovat z čínského Henanu na hostování do Philadelphie Union. (isport.blesk.cz)
11.04.2017 Bellot se bude chystat s Philadelphií
Philadelphia Union vyzkouší brankáře Benjamina Bellota. 26letý gólman RB Lipsko se do zámořského celku vydá na týdenní zkoušku. (transfermarkt.de)