FIFA udělila pokuty za přestupy s účastí třetích stran

Mezinárodní fotbalové federace FIFA udělila několik finančních trestů pro kluby za to, že se při přestupech domlouvaly se třetími stranami, což je zakázané. Většinou se jedná o investory, kteří částečně vlastní práva na hráče.
19.04. | Aktuality | 4 komentáře

Sporting CP - Atlético Madrid 1:0

Sporting měl už před utkáním velmi těžkou úlohu. Aby si totiž vynutil aspoň prodloužení a mohl postoupit do semifinále Evropské ligy, musel Atléticu, které má vůbec nejlepší obranu ve španělské LaLize, vstřelit dvě branky. Úkol se mu podařilo splnit jen na půl, trefil se pouze Fredy Montero, takže mezi nejlepší čtyřku proklouzl jeho soupeř.
13.04. | Komentáře a souhrny | 11 komentářů

Sporting musí dotáhnout manko dvou branek, proti je Atlético

Portugalský Sporting má před sebou hodně těžký úkol. Hostujícímu Atléticu Madrid musí vstřelit alespoň dvě branky a ještě k tomu žádnou neinkasovat. První utkání mu příliš nevyšlo, ale Portugalci rozhodně neztrácejí naději na obrat.
11.04. | Previews | 11 komentářů

Atlético Madrid - Sporting CP 2:0

Atlético Madrid potvrdilo úlohu favorita proti portugalskému Sportingu a díky dvěma brankám v prvním poločase zvítězilo 2:0, vytvořilo si tak slušnou pozici do odvety. Nic jistého ještě rozhodně nemá, nicméně vzhledem ke kvalitám v defenzívě je jednou nohou v semifinále EL. Španělský gigant zažil raketový start do zápasu a už v první minutě se dostal do vedení, svůj náskok pojistil pět minut před přestávkou.
06.04. | Komentáře a souhrny | 13 komentářů

Sporting se venku trápí, Atlético je naopak ve formě

Atlético Madrid zatím v Evropské lize válí a dokazuje, že je kvalitami přeci jen někde jinde. Doposud vyhrálo všechny čtyři letošní duely a pátý by rádo načalo ve velkém stylu. Čeká jej totiž Sporting Lisabon, kterému se mimo Portugalsko v pohárech moc nedaří.
04.04. | Previews | 13 komentářů

Penaltového hrdinu Hrušku mrzel hlavně první gól z Lisabonu

V nastavení druhého poločasu zneškodnil pokutový kop kanonýra Sportingu Lisabon Base Dosta a předvedl několik dalších důležitých zákroků, kterými dlouho držel naděje fotbalistů Viktorie Plzeň na historický postup do čtvrtfinále Evropské ligy. Přesto brankář Aleš Hruška po prohře neskrýval zklamání, že po výhře 2:1 po prodloužení Západočeši kvůli porážce 0:2 v úvodním utkání v Lisabonu končí.
16.03. | Aktuality | 22 komentářů

Vrba: Jeden z našich nejlepších výkonů, převažuje ve mně hrdost

Přestože fotbalistům Plzně kvůli prohře 0:2 z úvodního utkání osmifinále nestačila k postupu mezi osm nejlepších týmů Evropské ligy ani domácí výhra v odvetě 2:1 po prodloužení, byl trenér Pavel Vrba na hráče hrdý. Viktoria podle něj předvedla jeden z nejlepších výkonů během dlouholetého působení na evropské scéně.
15.03. | Aktuality | 87 komentářů

Plzeň statečně bojovala. Sporting ji vyřadil až v prodloužení

Hráči Plzně v odvetě osmifinále Evropské ligy doma porazili Sporting Lisabon 2:1 po prodloužení, ale portugalský favorit si gólem ze 105. minuty zajistil postup do čtvrtfinále.
15.03. | Komentáře a souhrny | 777 komentářů

Chtěli bychom udělat zázrak, řekl Vrba před odvetou se Sportingem

Podle trenéra plzeňských fotbalistů Pavla Vrby má Sporting Lisabon před čtvrteční odvetou osmifinále Evropské ligy velkou výhodu, přesto se chce pokusit o zázrak a na domácím stadionu manko 0:2 smazat. Za klíčové pro vývoj dvojzápasu kouč Viktorie považuje to, jestli vstřelí první gól Západočeši, nebo portugalský favorit.
14.03. | Aktuality | 9 komentářů

Plzeň bude doma se Sportingem odvracet vyřazení z Evropské ligy

Plzeňští budou ve čtvrtek na svém stadionu odvracet vyřazení z Evropské ligy. Svěřenci Pavla Vrby v odvetě osmifinále se Sportingem zkusí dotáhnout ztrátu 0:2 a zabojovat o premiérový postup mezi nejlepší osmičku soutěže. Viktorii může povzbudit stoprocentní domácí bilance v tomto ročníku EL.
14.03. | Previews | 777 komentářů
24.04. William Carvalho do Interu Milán?
Z několika nápadníků si po letošní sezoně bude moci vybírat William Carvalho, který před několika měsíci jednal o angažmá ve West Hamu. Portugalský záložník hraje za lisabonský Sporting a jeho výkony sledují AS Monaco, Everton nebo AS Řím, k nimž se nyní přidal i Inter Milán. (transfermarketweb.com)
23.04. Mathieu má zdravotní problémy
Jérémy Mathieu nedohrál včerejší zápas s Boavistou. Obránce lisabonského Sportingu zůstal během poločasové přestávky v kabině, důvodem bylo blíže nespecifikované zranění pravé nohy. (abola.pt)
17.04. Atlético touží po Bruno Fernandesovi
Atlético Madrid by do kádru pro příští sezónu rádo přidalo portugalského záložníka Bruna Fernandese ze Sportingu Lisabon. Výstupní klauzule v jeho smlouvě je však nastavena na 100 milionů eur, což španělskému klubu rozhodně není po chuti, takže se bude snažit vyjednat přijatelnější cenu. (abola.pt)
15.04. Sporting večer možná bez Patrícia
Sporting se dnes představí na půdě Belenenses a mezi jeho tyčemi by mohl chybět Rui Patrício, portugalský brankář má problémy se zády. (abola.pt)
13.04. William Carvalho zůstává mimo hru
William Carvalho zůstává na marodce lisabonského Sportingu. Portugalský záložník si před týdnem poranil stehenní sval a stále není fit, nemůže trénovat naplno a není příliš pravděpodobné, že bude k dispozici pro ligový duel s Belenenses. (abola.pt)
13.04. Sporting čeká na zprávy o Piccinim
Problémy s kotníkem má Cristiano Piccini. Obránce lisabonského Sportingu netrénuje a hrozí mu, že v neděli proti Belenenses přijde o třetí soutěžní utkání s řadě. (abola.pt)
11.04. Sporting by mohl opustit Battaglia
Rodrigo Battaglia teprve během letní přestávky zamířil z Bragy do Sportingu, po pouhém roce by však mohl lisabonský celek opustit. Podle posledních zpráv o 26letého záložníka usilují kluby z Itálie, Španělska a Anglie. (transfermarketweb.com)
09.04. Dost v hledáčku Gladbachu
Borussia Mönchengladbach hledá posilu do útoku, kde by se mohl prohánět Bas Dost. Bývalý kanonýr Wolfsburgu má sice ve Sportingu Lisabon kontrakt do roku 2020, přesto by mohl návratu do německé nejvyšší soutěže nakloněný. (transfermarkt.de)
08.04. Sporting nastoupí v kompletním složení
S fotbalisty prvního týmu nastoupí lisabonský Sporting k dnešnímu utkání portugalské ligy proti Pacosu Ferreira. Tým ve čtvrtek prohrál na půdě Atlética Madrid a jeho prezident Bruno de Carvalho na sociálních sítích kritizoval hrubé individuální chyby některých hráčů, s nimiž se následně pohádal. V reakci na to chtěl devatenáct členů prvního týmu suspendovat a nedělní zápas odehrát s náhradníky, trenér Jorge Jesus se s ním ovšem včera sešel a následně sdělil, že má volnou ruku a do nominace může zařadit kohokoli. (espnfc.com)
07.04. Prezident Sportingu suspendoval hráče
Sporting Lisabon v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy nestačil na Atlético Madrid (0:2), načež hráči ponesou trest. Prezident lisabonského velkoklubu Bruno de Carvalho nejprve podrobil hráče kritice a následně je suspendoval, načež do nedělního utkání s Paçosem Ferreira chce vyběhnout s rezervou. (lequipe.fr)