EA Guingamp (Francie)

Lille OSC - EA Guingamp 2:2

Lille bere z domácího zápasu proti Guingampu jen bod a vzhledem k průběhu ho to musí pořádně mrzet. Ještě v nastavení totiž domácí vedli o dvě branky a málokdo pochyboval, že vedení ještě ztratí. A přesně to se stalo, v první minutě nastavení si nejprve vstřelil vlastní gól Mujica a ve čtvrté minutě srovnal na konečných 2:2 Jimmy Briand.
17.04. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Preview: Lille OSC - EA Guingamp

Devět utkání v řadě se Lille nepodařilo uzmout vítězství. Naposledy tomu bylo na konci ledna proti Štrasburku, od té doby získalo jen tři body a nachází se na předposledním místě tabulky. Na jeho půdu tentokráte zavítá v pohodě hrající Guingamp, který se díky posledním dvěma výhrám znovu vyhoupl do středu tabulky a je prakticky zachráněný.
13.04. | Previews | žádný komentář

EA Guingamp - ES Troyes 4:0

Jestliže Troyes pomýšlelo proti Guingampu na bodový zisk, muselo být hodně zklamáno. Nejenže body nezískalo, ale ještě přitom utrpělo čtyřbrankový příděl. Guingamp měl po celých devadesát minut zápas plně pod kontrolou.
08.04. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Preview: EA Guingamp - ES Troyes

Guingamp hostí Troyes pro kterého je to další veledůležitý zápas v boji o záchranu. Troyes by potřebovalo nutně zvítězit, ale na Roudourou to bude mít velmi složité. Tři body si odtud odvezlo před třinácti lety, tehdy ještě v druholigové soutěži.
06.04. | Previews | žádný komentář

EA Guingamp - Girondins Bordeaux 2:1

Bordeaux ani na šestý pokus nezvítězilo a za uplynulý měsíc si připsalo jen dva body. Girondins tentokrát nestačili na Guingamp, který podobnou sérii konečně utnul. Zápas na stadionu Roudourou rozhodly dvě branky v rozmezí od 55. do 59. minuty, o které se postarali Greniér respektive Diallo. Hosté stačili deset minut před koncem jen korigovat.
02.04. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Preview: EA Guingamp - Girondins Bordeaux

Guingampu uplynulé dva měsíce nevyšly vůbec podle představ. Ze sedmi posledních utkání vydoloval jen jedno vítězství, už třikrát v řadě padl, a tak pro něj reprezentační přestávka určitě přišla na řadu v pravou chvíli. Jestli správně zmobilizoval své síly, rozhodně ukáže zápas proti Bordeaux, které také v posledních týdnech nijak neválelo.
01.04. | Previews | žádný komentář

EA Guingamp - OGC Nice 2:5

Možná nejlepší zápas v dresu Nice prožil Alassane Pléa, který ještě na jaře loňského roku musel přetrpět ošklivé zranění kolene, a i když v této sezóně střelecky dosud tolik nezářil, svými čtyřmi brankami doslova pohřbil Guingamp. Domácí tak ani náhodou nenapravili minulý mizerný výkon v Angers, hosté naopak navázali na své předchozí vítězství nad Lille.
20.03. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Preview: AS Saint-Étienne - EA Guingamp

Sedmkrát v řadě St. Étienne neprohrálo, nachází se v klidném středu tabulky a reálně ještě může zaútočit na příčky zajišťující evropské poháry. V posledních třech kolech ovšem získalo vždy pouze plichtu a takové výsledky ho nemohly posunout výše. Proti Guingampu bude favoritem, byť jeho protivník urval v tomto ročníku jen o jeden bod méně.
19.03. | Previews | 2 komentáře

AS Saint-Étienne - EA Guingamp 2:0

ASSE opět zabralo a sérii neporazitelnosti protáhlo už na osm zápasů. Guingamp oproti tomu v této fázi sezony poněkud stagnuje.
19.03. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Preview: EA Guingamp - OGC Nice

Po pěti kolech strádání se Nice konečně před týdnem podařilo v Ligue 1 zvítězit. Na půdě Guingampu by zcela určitě chtělo na svůj výkon proti Lille navázat, jenže obejít se bude muset bez svého útočného motoru v podobě Maria Balotelliho. To je rozhodně dobrá zpráva pro jeho protivníka, který za OGC aktuálně zaostává jen o čtyři body.
11.03. | Previews | 1 komentář
18.04. Zvládli bychom MS i bez Zlatana, tvrdí Johnsson
V době, kdy se intenzivně řeší, zda se Zlatan Ibrahimovič vrátí pro letní mistrovství světa v Rusku do švédské reprezentace se nebál jít s kůží na trh brankář Karl-Johan Johnsson z francouzského Guingampu. "Jestli pojede, nebo ne, o tom rozhodne trenér. Ale na mistrovství jsme se kvalifikovali bez Zlatana. Pokud by se do týmu vrátil, změnilo by to kompletně naši taktiku. Celou dobu jsme hráli jako tým a on je velký individualista. Ať jako hráč nebo jako osobnost," uvedl Johnsson, který zdůraznil, že nemá žádné indicie, zda by Zlatan opravdu mohl být součástí nominace pro vrchol letošního roku. (lequipe.fr)
13.04. Guingampu nepomůže zraněný Diallo
Mustapha Diallo bude chybět Guingampu v zápase s Lille. Za absencí senegalského záložníka stojí zraněný stehenní sval. (lequipe.fr)
06.04. Salibur Guingampu nepomůže
Záložník Yannis Salibur nepomůže fotbalistům Guingampu v zápase proti Troyes. Trápí ho problémy v oblasti bederní páteře. Do duelu nezasáhnou ani Lucas Deaux a Franck Tabanou (lequipe.fr)
02.03. Tabanou nebude k dispozici Guingampu
Guingampu nepomůže proti Angers opět Franck Tabanou. Francouzský obránce je nadále mimo hru ze zdravotních důvodů. (lequipe.fr)
19.02. Guingamp podepsal Isaaca Drogbu
Isaac Drogba bude po vzoru svého otce svůj talent nadále rozvíjet v Gunigampu. Teprve 17letý hráč zatím bude nastupovat za dorostenecký tým francouzského mužstva. (lequipe.fr)
14.02. Greniera zabrzdil svalový problém
Na dnešním tréninku Guingampu chyběl Clément Grenier, francouzského záložníka trápí svalové zranění. (lequipe.fr)
04.02. Grénier začne na lavičce Guingampu
Guingamp za pár desítek minut vyběhne k zápasu na hřišti Stade Rennes, pouze na lavičce pak začne Clément Grénier. Ten do bretoňského klubu zamířil před uzavřením přestupového okna z Lyonu. (lequipe.fr)