Viktoria Plzeň (Česko)

Plzeň podlehla na španělském soustředění Salcburku 0:5

Plzeňští ve druhém utkání na španělském soustředění utrpěli se Salcburkem debakl 0:5 a nenavázali na úvodní vítězství 2:1 nad Basilejí. Svěřenci Pavla Vrby v zimní přípravě poprvé zaváhali po předchozích čtyřech výhrách.
20.01. | Aktuality | 67 komentářů

Plzeň si na úvod soustředění ve Španělsku připsala skalp Basileje

Hráči Plzně si na úvod prvního ze dvou soustředění ve Španělsku připsali cenný skalp osmifinalisty Ligy mistrů Basileje, kterou po výborném výkonu porazili 2:1. Švýcarský šampion sice v poločase vedl 1:0, ale vedoucí celek české nejvyšší soutěže z mnoha šancí dokázal skóre obrátit. Ve 49. minutě srovnal z penalty Marek Bakoš a vítězný gól dal o chvíli později Aleš Čermák.
17.01. | Aktuality | 21 komentářů

Vrbu potěšilo, že Plzeň proti Sokolovu výrazně zlepšila obranu

Trenér Plzně Pavel Vrba měl po suverénní výhře 6:0 nad druholigovým Sokolovem největší radost z toho, že fotbalisté Viktorie zlepšili defenzivu oproti minulému přípravnému utkání s Domažlicemi (7:4). Před odjezdem na úvodní soustředění do Španělska pochválil i zimní ofenzivní posilu Tomáše Chorého.
14.01. | Aktuality | 35 komentářů

Plzeň rozdrtila Sokolov 6:0 a v přípravě i potřetí vyhrála

Hráči Plzně porazili druholigový Sokolov vysoko 6:0 a vyhráli i třetí utkání v zimní přípravě. Zároveň si připsali dosud nejvyšší vítězství. Dvěma góly se na triumfu ligového lídra podílela zimní posila Tomáš Chorý. Svěřence trenéra Pavla Vrby nyní čeká úvodní soustředění ve Španělsku.
13.01. | Aktuality | 16 komentářů

Stoper Pernica bude od příští sezony hrát za Plzeň

Luděk Pernica bude od příští sezony působit v Plzni, s níž dnes podepsal smlouvu na tři a půl roku. Sedmadvacetiletý stoper ale ještě stráví jarní část sezony na hostování v Jablonci, odkud ho vedoucí tým první ligy získal.
11.01. | Aktuality | 269 komentářů

Plzeň přestřílela Domažlice 7:4, první gól za Viktorii dal Chorý

Plzeňští přestříleli Domažlice 7:4 a vyhráli i druhé utkání zimní přípravy. Dvakrát se za vedoucí celek nejvyšší soutěže trefil Jan Kopic a premiérový gól v dresu Viktorie zaznamenala posila Tomáš Chorý. Pátý celek třetí ligy ale hned čtyřikrát využil chyby v domácí obraně a druhý poločas dokonce nečekaně vyhrál 2:1.
10.01. | Aktuality | 65 komentářů

Jaro bude přes velký náskok náročné, shodli se Hubník s Kolářem

Přestože hráči Plzně po podzimu vedou prvoligovou tabulku o 14 bodů před druhou Slavií a třetí Olomoucí, obránce Roman Hubník a záložník Daniel Kolář luxusní náskok nepřeceňují a očekávají náročné jaro. Vedle titulu je pro oba velkou motivací i potenciální přímý postup do skupiny Ligy mistrů.
05.01. | Aktuality | 175 komentářů

Vrba: Krmenčíkův odchod není téma, ale může se stát cokoliv

Pro trenéra Plzně Pavla Vrbu není tématem lednový odchod Michaela Krmenčíka, i když registruje velký zájem o nejlepšího ligového střelce. Pro všechny případy ale Viktoria už na začátku zimní přípravy koupila dalšího útočníka Tomáše Chorého z Olomouce.
05.01. | Aktuality | 84 komentářů

Plzeňští letos poprvé trénovali, chyběli Hejda a Řezník

Plzeňští dnes absolvovali první trénink v novém roce i s ofenzivní posilou Tomášem Chorým z Olomouce. Suverénnímu lídrovi nejvyšší soutěže naopak chyběli zraněný stoper Lukáš Hejda a nemocný bek Radim Řezník.
05.01. | Aktuality | 82 komentářů

Útočník Chorý se stal první zimní posilou Plzně

Útočník Tomáš Chorý se stal první zimní posilou Plzně. Dvaadvacetiletý účastník loňského evropského šampionátu hráčů do 21 let přestoupil na západ Čech z Olomouce a se suverénním lídrem prvoligové tabulky dnes podepsal smlouvu na čtyři a půl roku. Opačným směrem na půlroční hostování do Sigmy zamířil útočník Jakub Řezníček.
04.01. | Aktuality | 313 komentářů
20.01. Viktoria Plzeň - Red Bull Salcburk 0:5
Přípravné utkání ve Španělsku:
Viktoria Plzeň - Red Bull Salcburk 0:5 (0:2).
Branky:
25. Schmid, 44. Minamino, 49. Dabbur, 56. Hwang Hi-čchan, 66. Haidara.
Sestava Plzně:
I. poločas:
Kozáčik - Řezník, Hubník, Piroch, Limberský - Hrošovský, Čermák - Kopic, Kolář, Zeman - Chorý.
II. poločas: Kozáčik - Havel, Živulič, Hájek, Kovařík - Hořava, Ivanschitz - Petržela, Bakoš, Pilař - Krmenčík. Trenér: Vrba. (ČTK)
17.01. Plzeň - Basilej 2:1
PŘÁTELSKY:
Viktoria Plzeň - Basilej 2:1 (0:1).
Branky:
49. Bakoš z pen., 57. Čermák - 17. Bua.
I. poločas:
Hruška - Havel, Piroch, Hájek, Limberský - Petržela, Hrošovský, Ivanschitz, Zeman - Chorý, Krmenčík.
II. poločas: Hruška - Řezník, Hubník, Živulič, Kovařík - Hořava, Čermák - Kopic, Kolář, Pilař - Bakoš. Trenér: Vrba. (ČTK)
13.01. Plzeň - Sokolov 6:0
PŘÁTELSKY:
Viktoria Plzeň - Baník Sokolov 6:0 (2:0).
Branky:
58. a 74. Chorý, 12. Kolář, 33. Kopic, 54. Bakoš z pen., 70. Ivanschitz.
I. poločas:
Sváček - Řezník, Hubník, Hájek, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic, Kolář, Pilař - Krmenčík.
II. poločas: Šiman - Havel, Živulič, Piroch, Kovařík - Čermák, Ivanschitz - Petržela, Bakoš, Zeman - Chorý. Trenér: Vrba. (ČTK)
10.01. Plzeň - Domažlice 7:4
PŘÁTELSKY:
Viktoria Plzeň - Domažlice 7:4 (6:2).
Branky:
15. a 32. Kopic, 8. Havel, 20. Kolář, 34. Chorý, 37. Petržela, 56. Bakoš - 24. a 87. Došlý, 22. Mužík, 52. Hejda.
I. poločas:
Šiman - Havel, Hubník, Piroch, Limberský - Hrošovský, Ivanschitz - Petržela, Kolář, Kopic - Chorý.
II. poločas: Sváček - Řezník, Živulič, Hájek, Kovařík - Hořava, Čermák - Zeman, Bakoš, Pilař - Krmenčík (81. Chorý). Trenér: Vrba. (ČTK)
07.01. Viktoria Plzeň - Ústí nad Orlicí 3:0
Přípravné utkání:
Viktoria Plzeň - Ústí nad Orlicí 3:0 (1:0).
Branky:
3. Petržela, 62. Kolář, 83. Krmenčík.
I. poločas:
Sváček - Čihák, Hájek, Limberský - Živulič - Petržela, Ivanschitz, Čermák, Pilař - Bakoš, Chorý.
II. poločas: Sváček - Havel, Hubník, Piroch, Kovařík - Hořava, Hrošovský - Zeman, Kolář, Kopic - Krmenčík. Trenér: Vrba. (ČTK)
15.12.2017 Program zimní přípravy Viktorie Plzeň
Program zimní přípravy Viktorie Plzeň:
3. ledna: zahájení přípravy,
7. ledna: Plzeň - Ústí nad Orlicí (v Luční ulici),
10. ledna: Plzeň - Domažlice (v Luční ulici),
13. ledna: Plzeň - Sokolov (v Luční ulici),
15. - 25. ledna: soustředění ve španělské Marbelle (v plánu tři utkání s dosud neurčenými soupeři),
28. ledna: dvě přípravná utkání v rámci projektu Kopeme za fotbal (v Luční ulici),
30. ledna - 8. února: soustředění ve španělském Benidormu (v plánu tři utkání s dosud neurčenými soupeři). (ČTK)
11.12.2017 Soupeřem Plzně bude Partizan
Plzeň se v prvním kole vyřazovací fáze Evropské ligy střetne s bělehradským Partizanem.
07.12.2017 Hapoel Beer Sheva - Plzeň 0:2
Výsledek utkání Evropské ligy: Hapoel Beer Sheva - Plzeň 0:2 (28. Hejda, 83. Hořava).
07.12.2017 Poločas: Hapoel Beer Sheva - Plzeň 0:1
Poločasový výsledek utkání Evropské ligy: Hapoel Beer Sheva - Plzeň 0:1 (28. Hejda).
07.12.2017 Základní sestava Plzně
Základní sestava Plzně pro dnešní utkání Evropské ligy na půdě Hapoelu Beer-Sheva: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela, Kolář, Kopic - Krmenčík. (uefa.com)