Slavia Praha (CZE) => Viktoria Plzeň (CZE)
06.07.2018    Bosna a Hercegovina  Jasmin Ščuk (Z)volný hráč
Slavia Praha (CZE) => Erzurum BB (TUR)
20.09. Slavia po půli vede nad Bordeaux 1:0
Pražská Slavia v prvním utkání základní skupiny Evropské ligy vede po prvním poločase na Girondins Bordeaux 1:0. Krásným gólem se o to zasloužil ve 35. minutě Jaromír Zmrhal.
20.09. Slavia proti Bordeaux i s Traorém
Pražská Slavia nastoupí proti francouzskému Bordeaux i s čerstvou posilou ze Zlína Ibrahimou Traorém, který už se v jejím dresu představil v lize na Slovácku. V sestavě nechybí ani obránce Vladimír Coufal, který měl po zmíněném duelu drobný zdravotní problém po ostrém faulu Daníčka.
Sestava Slavie:Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil - Souček, Hušbauer - Stoch, Traoré Zmrhal - Tecl.
20.09. Vlček nesmí jednou vykonávat svoji funkci
Vedoucí mužstva Slavie Praha Stanislav Vlček nesmí jedno soutěžní utkání vykonávat funkci a navíc musí zaplatit pokutu 10 tisíc korun. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace ho potrestala za jeho chování v závěru zápasu 8. ligového kola na hřišti Slovácka. Komise o tom informovala v komuniké. Bývalý reprezentační útočník neudržel nervy ve vypjatém závěru utkání, kdy se hráči Slovácka dopustili několika ostrých faulů. Podle komise Vlček v 95. minutě vulgárně počastoval jednoho z domácích hráčů a disciplinární komise to vyhodnotila jako urážlivé a pohoršující chování. Slávistický vedoucí byl následně rozhodčím utkání vykázán. (ČTK)
16.09. Trpišovský: Pomohla nám standardka
Slavia zvládla utkání na Slovácku a vrátila se na první místo ligového pelotonu. "Jsme šťastní, že jsme to zvládli a vyhráli, protože s repre pauzami nemáme dobré zkušenosti a na jaře jsme dvě utkání po nich nezvládli. Ze základu, co tu byl, tak trénovali jen dva hráči. Z osmi hráčů se nám pak ještě vrátilo pět s problémy a hrát se včera, tak někteří asi ani nehráli. Bohužel jsme do zápasu nevstoupili dobře a soupeř byl živější, pohyblivější a my jsme se do toho dostávali pomaleji. Pomohla nám standardka, od ní jsme už hráli velmi dobře kombinačně a celkově to bylo zasloužené vítězství," zhodnotil zápas slávistický kouč Jindřich Trpišovský. (ČTK)
16.09. Slavia má rekord v neprůstřelnosti venku
Slavisté dnes na hřišti Slovácka vyhráli 3:1 a i po osmém kole vedou tabulku o skóre před Plzní. Za hosty se prosadili Ondřej Kúdela, Vladimír Coufal a Stanislav Tecl. Z penalty v závěru snížil Václav Daníček a ukončil neprůstřelnost Pražanů v nejvyšší soutěži na hřištích soupeřů po rekordních 758 minutách. (ČTK)
07.09. Nitra - Slavia Praha 0:2
Přípravné utkání:
Nitra - Slavia Praha 0:2 (0:0).
Branky:
60. Vejvar, 82. Stoch.
Sestava Slavie: Kovář (62. Vantruba) - Frydrych, Kúdela, Pokorný, Zelený - Petrák (70. Červ), Traoré (84. Žežulka) - Čermák (58. Vejvar), Baluta, Stoch (83. Mareš) - Škoda. Trenér: Trpišovský. (ČTK)
03.09. Slavia získala na hostování Traorého
Pražská Slavia podle očekávání dotáhla příchod Ibrahima Traorého ze Zlína. Fotbalista z Pobřeží slonoviny přichází na hostování do konce podzimu. V kádru má zacelit mezery po zraněných hráčích. (ČTK)
31.08. Sobotní šlágr pod policejním dohledem
Stovky pražských policistů dohlédnou na sobotní utkání první ligy mezi Slavií a Plzní. Policisté budou sledovat pohyb fanoušků obou týmů, a pokud to bude potřeba, doprovodí je ke stadionu v Edenu. S řízením dopravy jim pomůže několik desítek pražských strážníků. Na policejním webu to dnes oznámil mluvčí Jan Rybanský. Stadion bude otevřen od 17:30, zápas začíná v 19:00. Na bezpečnostním opatření se budou podílet policisté z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké policie. Zapojí se také členové antikonfliktního týmu a policisté na koních a se psy. "Při přípravě bezpečnostního opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se toto opatření dotkne," uvedl mluvčí. (ČTK)
31.08. Soupeři Slavie v základní skupině EL
Soupeři Slavie v základní skupině Evropské ligy budou Zenit Petrohrad, FC Kodaň a Girondins Bordeaux.
16.08. Slavia a Sparta zaplatí za fanoušky
Slavia dostala od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 40 tisíc korun za nesportovní chování fanoušků a použití pyrotechniky. Z podobných důvodů další pražský klub Sparta musí zaplatit 37 tisíc korun. První dva celky tabulky byly potrestány za porušení povinnosti pořádajícího klubu. Slavia v zápase s Opavou, která za své příznivce zaplatí 25 tisíc korun. Sparta za domácí utkání se Slováckem rovněž ve třetím kole nejvyšší soutěže. (ČTK)