FK Jablonec (Česko)

Jablonec po obratu zdolal Pardubice a je v osmifinále poháru

Jablonec ve třetím kole MOL Cupu zvítězil v Pardubicích 2:1 a postoupil do osmifinále domácí pohárové soutěže. Finalista minulého ročníku na hřišti druholigového soupeře prohrál úvodní poločas, po změně stran však otočili stav Vojtěch Kubista s Tomášem Holešem.
13.10. | Aktuality | 12 komentářů

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 2:0

Stejně jako proti Dynamu Kyjev vstřelil Jablonec dva góly, ale protože žádný neinkasoval, bere ze souboje se Slováckem všechny tři body. Severočeši o nich rozhodli už v prvním poločase, díky brzké brance Jovoviće a zásahu Masopusta.
07.10. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Slovácko se pokusí zastavit šňůru porážek na jablonecké Střelnici

Rozjetý Jablonec touží vybojovat další tři body proti trápícímu se Slovácku. Domácí půjdou do zápasu posilněni o remízu z Evropské ligy proti Dynamu Kyjev. O motivaci má postaráno především duo bývalých hráčů soupeře Břečka s Trávníkem.
06.10. | Previews | 4 komentáře

Trávník řešil způsob zakončení, nakonec zařídil bod podrážkou

Když na Michala Trávníka směřoval v 80. minutě míč, hlavou se jabloneckému středopolaři honilo několik způsobů zakončení. Nakonec zvolil netypický kop podrážkou a byla to dobrá volba, jelikož tím zařídil cennou remízu 2:2 s Dynamem Kyjev ve druhém kole základních skupin Evropské ligy.
05.10. | Aktuality | 14 komentářů

Jablonec vrátil do hry Hovorkův gól z nacvičené standardky

Když hráči Jablonce prohrávali ve druhém utkání Evropské ligy s Dynamem Kyjev 0:2, nevypadalo to s nimi vůbec dobře. Do hry je ale vrátil stoper David Hovorka. Dokázal zužitkovat slabinu soupeře, kterou trenér Petr Rada se svým týmem objevil.
05.10. | Aktuality | 2 komentáře

Jablonec se oklepal z úvodu a proti silnému Dynamu uhrál remízu

Zpočátku to vypadalo na ostudu a blamáž, nakonec se však Jablonci podařilo uhrát cennou remízu proti silnému soupeři. Kyjevské Dynamo vedlo již po patnácti minutách o dvě branky. Domácí snížili ještě do přestávky a po změně stran zařídil dělbu bodů Trávník.
04.10. | Komentáře a souhrny | 219 komentářů

Rada chce od jabloneckých hráčů výkon bez strachu z jména soupeře

Ačkoli jméno Dynamo Kyjev budí ve fotbalových kruzích respekt, trenér jabloneckých fotbalistů Petr Rada chce po svých svěřencích, aby do čtvrtečního utkání Evropské ligy s ukrajinským soupeřem šli beze strachu a předvedli dobrý fotbal.
03.10. | Aktuality | 27 komentářů

Jablonec proti Dynamu Kyjev zkusí vylepšit bilanci s Ukrajinou

Jablonečtí reprezentanti po úvodní smolné prohře v Rennes přivítají v Evropské lize doma Dynamo Kyjev a pokusí se napravit reputaci českého fotbalu v konfrontaci s ukrajinským. Kyjevský celek totiž v srpnu vyřadil v předkole Ligy mistrů pražskou Slavii, národní tým pak navíc v září prohrál v Lize národů doma s Ukrajinou 1:2.
03.10. | Previews | 219 komentářů

FK Teplice - FK Jablonec 1:2

Teplice se pod novým trenérem, Stanislavem Hejkalem, nedočkaly bodového zisku. Až v závěru zápasu je o něj připravil pěknou střelou Lukáš Masopust.
30.09. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Preview: FK Teplice - FK Jablonec

Desáté kolo české nejvyšší soutěže uzavře v neděli večer duel Teplic s Jabloncem. Domácí celek zatím prožívá víceméně bídnou sezonu a proti Jablonci by se mu body hodily. Hosté však mají velké ambice a Na Stínadlech sehrají generálku na další zápas Evropské ligy. Teplice povede v domácím zápase nový kouč Stanislav Hejkal.
29.09. | Previews | 4 komentáře
13.10. Pardubice - Jablonec 1:2
3. kolo poháru MOL Cupu:
FK Pardubice - FK Jablonec 1:2 (1:0)
Branky: 7. Petráň - 55. Kubista, 66. Holeš. Rozhodčí: Matějček - Caletka, Lakomý.
Sestava Jablonce: Hanuš - Jankovič (46. Holeš), Hovorka, Břečka, Hanousek - Hübschman - Pleštil (78. Peřina), Breda (46. Kratochvíl), Kubista, Sobol - Chramosta. Trenér: Rada. (ČTK)
04.10. Rada: Individuální chyby byly zbytečné
Jablonec krátce po začátku utkání prohrával s Dynamem Kyjev již o dvě branky, nakonec však dokázal srovnat na 2:2 a zapsal si cenný bod. "Individuální chyby byly úplně zbytečné, protože jsme měli míč pod kontrolou, hlavně u prvního gólu, kdy chyboval Považanec. Ještě se tomu ale dalo zabránit, ale u druhé branky to byla velká hrubka. Ale nechtěli jsme nakopávat míče, protože jsme tam neměli hráče, o kterého bychom se ze vzduchu mohli opřít. To pramenilo v to, že jsem soupeři nabídli tyto branky. Ale od 25. minuty jsme byli Kyjevu víc než vyrovnaným soupeřem a dostali jsme se do kontaktu brankou, kterou jsme si trénovali, protože jsme věděli, že v tom má soupeř problém. Druhý poločas jsme odehráli dobře vepředu i vzadu. I soupeř pod tlakem chyboval a z toho jednoho presování jsme získali míč a po dobré kombinaci jsme vyrovnali. Na hráče jsem hrdý, protože odvedli velmi dobrý výkon proti zkušenému soupeři, který hraje na této úrovni pravidelně. A i kondičně jsme na tom byli lépe než soupeř," řekl po utkání trenér Petr Rada. (ČTK)
04.10. Jablonec vybojoval remízu s Dynamem
Výsledek dnešního utkání Evropské ligy: Jablonec - Dynamo Kyjev 2:2 (33. Hovorka, 81. Trávník - 8. Cyhankov, 14. Harmaš).
04.10. Jablonec o poločase prohrává s Dynamem
Poločasový výsledek dnešního utkání Evropské ligy: Jablonec - Dynamo Kyjev 1:2 (33. Hovorka - 8. Cyhankov, 14. Harmaš).
04.10. Jablonec tentokrát vsadil na Chramostu
Základní sestava Jablonce pro dnešní utkání Evropské ligy s Dynamem Kyjev: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Mat. Hanousek - Hübschman - Masopust, Trávník, Považanec, Jovović - Chramosta.
26.09. Jablonec měl proti Plzni kopat penaltu
Fotbalistům Jablonce byla v pondělní dohrávce 9. kola první ligy proti Plzni upřena penalta. Sudí Pavel Franěk se podle komise rozhodčích dopustil chyby, když v 18. minutě za stavu 0:0 nenařídil pokutový kop za faul hostujícího Romana Hubníka na Lukáše Masopusta. Domácí Severočeši i tak zvítězili 3:0. Chybu komise vyčetla i hlavnímu sudímu v zápase Sparty Praha s Libercem. Petr Ardeleanu měl ve spolupráci se čtvrtým rozhodčím Milanem Matějčkem v 53. minutě vyloučit hostujícího Damjana Vukliševiče za to, že udeřil do choulostivých míst Benjamina Tetteha. Sudí udělil červenou kartu až po zhlédnutí záběrů, které mu odeslal videorozhodčí. (ČTK)
20.09. Jablonec v poločase prohrává
Fotbalisté Jablonce prohrávají po prvním poločase ve francouzském Rennes v utkání Evropské ligy 0:1. Jedinou branku zatím vstřelil v 31. minutě Ismaila Sarr.
20.09. Základní sestava Jablonce proti Rennes
Jablonec nastoupí do zápasu Evropské ligy proti Rennes v této sestavě: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Hübschman - Masopust, Trávník, Považanec, Jovovič - Doležal.
06.09. Jablonec - Žižkov 4:0