Baník Ostrava (Česko) - přestupy

17.08.2018    Česko  Jakub Pokorný (O)hostování
Baník Ostrava (CZE) => FC Hradec Králové (CZE)
30.07.2018    Francie  Christophe Psyché (O)volný hráč
Baník Ostrava (CZE) => Kristiansund BK (NOR)
26.07.2018    Brazílie  Dyjan Carlos De Azevedo (Z)hostování
Baník Ostrava (CZE) => Paris FC (FRA)
23.07.2018    Česko  Adam Jánoš (Z)přestup
?
FK Mladá Boleslav (CZE) => Baník Ostrava (CZE)
19.07.2018    Slovensko  Martin Vician (O)přestup
?
Baník Ostrava (CZE) => FC Petržalka Akadémia (SVK)
18.07.2018    Česko  Daniel Holzer (Z)přestup
?
Sparta Praha (CZE) => Baník Ostrava (CZE)
18.07.2018    Česko  Martin Šustr (B)hostování
Baník Ostrava (CZE) => MFK Vítkovice (CZE)
18.07.2018    Česko  Jan Matěj (Z)hostování
Baník Ostrava (CZE) => MFK Vítkovice (CZE)
18.07.2018    Česko  Daniel Ožvolda (Z)hostování
Baník Ostrava (CZE) => MFK Vítkovice (CZE)
18.07.2018    Česko  Josef Celba (O)hostování
Baník Ostrava (CZE) => MFK Vítkovice (CZE)
18.07.2018    Česko  Martin Macej (Ú)hostování
Baník Ostrava (CZE) => MFK Vítkovice (CZE)
11.07.2018    Česko  Alexander Jakubov (Ú)přestup
?
Baník Ostrava (CZE) => Fastav Zlín (CZE)
11.07.2018    Česko  František Chmiel (B)hostování
Baník Ostrava (CZE) => Odra Petřkovice (CZE)
02.07.2018    Česko  Matěj Helešic (Z)hostování
Baník Ostrava (CZE) => České Budějovice (CZE)
02.07.2018    Ukrajina  Oleksandr Azackyj (O)hostování
Baník Ostrava (CZE) => Torpedo Kutaisi (GEO)
01.07.2018    Česko  Martin Sus (Z)volný hráč
Baník Ostrava (CZE) => ŠKF Sereď (SVK)
01.07.2018    Slovensko  Marek Hlinka (Z)přestup
?
Baník Ostrava (CZE) => Torpedo Kutaisi (GEO)
01.07.2018    Česko  Patrizio Stronati (O)volný hráč
Austria Vídeň (AUT) => Baník Ostrava (CZE)
30.06.2018    Česko  Martin Macej (Ú)návrat z host.
MFK Frýdek-Místek (CZE) => Baník Ostrava (CZE)
30.06.2018    Česko  František Chmiel (B)návrat z host.
MFK Vítkovice (CZE) => Baník Ostrava (CZE)
12.10. Baroš rozhodl přátelák Baníku
Přípravné fotbalové utkání:
Ostrava - Znojmo 1:0 (0:0)
Branka: 89. Baroš.
Sestava Ostravy: Budinský (46. Lapeš) - Pazdera (46. Breda), Šindelář, Procházka, Fleišman - Fillo (46. Bolf), Mešaninov (46. Hrubý), Jirásek, Stáňa (46. Kaloč) - Baroš, J. Šašinka (46. Diop). Trenér: Páník. (ČTK)
06.10. Nechtěli jsme hrát, vytýkal Páník
Baník neudržel vedení v Mladé Boleslavi a nakonec si z automobilového města odvezl jenom bod za remízu 2:2. "Byli jsme bázliví, nechtěli jsme hrát, byla malá nabídka a domácí nás potrestali. V tu chvíli jsme si říkali, že bod by tady byl dobrý. Do druhé půle jsme změnili hru, dali jsme tam herního hráče (Jiráska), chytili jsme hru a dvěma dobrými standardkami jsme převrátili zápas. Domácí si pak vytvářeli tlak, riskovali, což mi nepotrestali třetím gólem a nakonec je to remíza. Když dostanete gól v závěru, tak to mrzí, ale vzhledem k průběhu hry je to tady pro nás plusový bod. Domácí dohráli v oslabení, tak jsme měli být aktivnější a nenechat se zatlačit. Možnost jít na první místo jsme neřešili. My se soustředíme hlavně na hru a ta dnes splňovala očekávání jen tak 20 minut druhé půle. Při standardkách se nám vrátilo, že to hodně trénujeme," zhodnotil duel kouč Bohumil Páník. (ČTK)
04.10. Baroš dostal pět zápasů
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala ostravského útočníka Milana Baroše za jeho faul na Tomáše Součka v zápase se Slavií a následné výpady proti rozhodčím trestem na pět zápasů. Baroš tak nenastoupí proti Mladé Boleslavi, Karviné, Teplicím a Plzni v lize a také ve 4. kole MOL Cupu.
30.09. Bojovali jsme jeden za druhého, řekl Páník
Baník Ostrava i v početním oslabení porazil Slavii a drží se vedoucímu mužstvu české ligy na dosah. "Dneska to utkání mělo všechno. Obrovská zápletka přišla už v 15. minutě a přemýšlíte, co s tím udělat, abychom nedostali šestku. Málokdy hráče chválím, ale dneska opravdu do toho dali srdce a zamakali za kapitána Baroše. Svou poctivou hrou dosáhli velkého úspěchu. Laštůvka chytil snad čtyři góly. Hrát proti Slavii v deseti je přetěžké. Míč rychle cirkuloval a často jsme nestíhali, ale ukázali jsme, že jsme tým, který je semknutý, a kde jeden bojuje za druhého," prohlásil po utkání Bohumil Páník. (ČTK)
30.09. Baroš byl vyloučen na základě videa
Už o třetí červené kartě v tomto kole FORTUNA:LIGY rozhodlo video. Po sparťanovi Nicolae Stanciovi a olomouckém Šimonu Faltovi byl také v zápase se Slavií vyloučen ostravský Milan Baroš. Konkrétně se přezkoumával jeho úder loktem do hlavy Tomáše Součka.
16.09. Policie se chystá na souboj Baníku se Spartou
Moravskoslezská policie chystá bezpečnostní opatření na pondělní ligový zápas fotbalistů Baníku Ostrava s pražskou Spartou. Vzhledem k předchozím zkušenostem s příznivci obou klubů, dřívějším incidentům i dostupným informacím policie řadí toto utkání na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích mezi rizikové. ČTK to řekla policejní mluvčí Gabriela Pokorná. "Cílem opatření bude standardně ochrana životů, zdraví a majetku občanů, zajištění veřejného pořádku, eliminace výtržností i potenciálních konfliktů mezi fanoušky," uvedla policejní mluvčí. "V rámci bezpečnostního opatření budou nasazeni policisté pořádkové i dopravní policie, služby kriminální policie a vyšetřování, stejně jako specialisté antikonfliktního týmu či policisté speciální pořádkové jednotky. Spolupracujeme také s Městskou policií Ostrava," uvedla Pokorná. Zápasy Baníku se Spartou jsou považovány za rizikové dlouhodobě. Například v únoru 2015 zajistila policie v souvislosti s výtržnostmi po utkání v Ostravě 54 lidí. O rok dříve se domácí chuligáni za podpory svých příznivců z Polska pokusili na stadionu dostat k sektoru hostů. Při následném zásahu desítka policistů utrpěla zranění a 18 násilníků bylo obviněno především z výtržnictví, případně z útoku na veřejnou osobu. Obě tato utkání se hrála ještě na stadionu Bazaly ve Slezské Ostravě. (ČTK)
12.09. Duel Baníku se Spartou uvidí plný stadion
Pondělní dohrávka fotbalové ligy mezi Baníkem Ostrava a pražskou Spartou se bude hrát před vyprodaným stadionem. Domácí klub to oznámil na svých sociálních sítích. Diváci rozebrali kapacitu Městského stadionu hned v úvodním dnu předprodeje, v hledišti by tak mělo sedět zhruba 15 tisíc diváků. Úplná kapacita stadionu je lehce přes 15 tisíc, to by však museli svůj sektor zcela zaplnit i příznivci Sparty. Všechny ostatní sektory ostravské arény jsou ale vyprodány, což činí přes 14 tisíc míst. Zápas pátého Baníku se třetí Spartou v pondělí uzavře program 8. kola nejvyšší soutěže. Mezi oběma celky je pouze jednobodový rozdíl. (ČTK)
07.09. Ostrava - Vítkovice 1:0
PŘÁTELSKY:
Baník Ostrava - Vítkovice 1:0 (1:0).
Branka:
28. Diop.
Sestava Ostravy: I. poločas: Budinský - Pazdera, Procházka, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo, Jánoš, Jirásek, Holzer - Diop. II. poločas: Lapeš - Breda, Mešaninov, Procházka, Stronati, Fleišman - Fillo, Hrubý, Kaloč, Bolf - J. Šašinka. Trenér: Páník. (ČTK)
20.08. Jsem se svým týmem spokojený, řekl Páník
Baník Ostrava zvládl pondělní dohrávku na hřišti Olomouce a potvrdil skvělý start, když během pěti kol zapsal 12 bodů. "Dnes budu stručný, protože jsem se svým týmem spokojený. Udělali jsme velký výsledek a hráči podali nadprůměrný výkon. Fotbal je takový, že když mu dáváte, tak vám to vrátí. Dnes dali góly hráči, kteří tvrdě pracovali, ale góly nepřicházely. Nebylo to lehké utkání, Sigma také měla pět příležitostí, ale na rozdíl od nás to tam nedotlačila. Měli jsme smrtící rychlé akce do otevřené obrany a to dnes rozhodlo o výsledku. Máme sice udělaný nějaký bodový základ, ale my jsme při zemi a chystáme se od půlnoci na Duklu, která je už za čtyři dny, takže žádné velké juchání nebude. Věděli jsme, že tento zápas bude běžecky velmi náročný. Proto tam přišli typologicky trochu odlišní hráči jako Ondřej Šašinka, který hodně odběhal a vyhrál spoustu soubojů. Milan Baroš je pro nás velmi důležitý a ukáže se to možná už v dalším utkání. Myslím, že tohle byl nejlepší výkon Baníku za mého působení," zhodnotil zápas trenér Bohumil Páník. (ČTK)
17.08. Pokorný bude hostovat v Hradci Králové
Vedení Baníku Ostrava uvolnilo stopera Jakuba Pokorného na hostování do druholigového Hradce Králové. Jednadvacetiletý fotbalista, jenž má zatím na kontě v nejvyšší soutěži 15 startů, dohraje s Východočechy minimálně tuto sezonu. Součástí dohody je opce na přestup. Pokorný v Baníku doplatil na silnou konkurenci. Kouč Bohumil Páník má momentálně k dispozici čtyři střední obránce: Václava Procházku, Martina Šindeláře, Patrizia Stronatiho a Arťoma Mešaninova. (ČTK)
Další expres zprávy
Poslední zápas
06.10.Ml. Boleslav - Ostrava2:2
Další zápas
20.10.
17:00
Ostrava - MFK Karvináinfo
Tabulka
 TýmZB
2.Viktoria Plzeň1127
3.Sparta Praha1123
4.Baník Ostrava1123
5.Fastav Zlín1120
6.FK Jablonec1119
Poslední zápas
25.09.Baník Sokolov - Ostrava1:2