Celé jméno:Taison Barcellos Freda
Používané jméno:Taison
Národnost: Brazílie
Datum narození:13.01.1988
Výška:172 cmVáha:64 kg
Pozice:záložníkČíslo dresu:7
Klub:Šachtar Doněck (UKR)
Aktuální statistiky v klubu Šachtar Doněck (UKR)
 ZMGGPVGOGŽKŽČČK 
Liga mistrů 2018/201921800000000
Premier Liha 2018/2019118712000000
celkem1310512000000 
Kariéra hráče
Statistiky v reprezentaci
 ZMGGPVGOGŽKŽČČK
Brazílie8961000000
Reprezentační kariéra hráče
 

Taison plánuje odchod ze Šachtaru, ale až příští rok

V Šachtaru Doněck se mohou pomalu chystat na ztrátu ofenzivního fotbalisty Taisona. Brazilský útočník má kontrakt do konce prosince letošního roku a nový s ukrajinským klubem nepodepíše, stejně tak ho ale neopustí již v průběhu ledna či nadcházejícího léta...  
08.01.2017 | Aktuality | 18 komentářů
 

Taison dal přednost setrvání na Ukrajině, podepsal Šachtaru

Nikoli v Chelsea, ale v ukrajinské nejvyšší soutěži bude ve své kariéře pokračovat Taison. Brazilský útočník dostal jeden předčasný dárek ke svým nedělním 25. narozeninám v podobě přestupu do Šachtaru Doněck. Ten za hráče zaplatil 15 milionů eur a podepsal s ním pětiletý kontrakt...  
11.01.2013 | Aktuality | 152 komentářů
Další hráči klubu
Soupiska klubu
09.10. Šachtar Doněck přišel o Taisona
Šachtaru Doněck bude delší dobu chybět Taison, ofenzivní Brazilec má zraněné kolenní vazy a mimo hru bude minimálně měsíc. (sport-express.ru)
21.08. Schalke se zajímá o Taisona
Taison má v plánu opustit Šachtar Doněck a jeho další kroky by mohly směřovat do Německa. O ofenzivního brazilského fotbalistu se zajímá Schalke, které hledá posilu na křídlo. (transfermarketweb.com)
27.07. Taison chystá odchod ze Šachtaru
Taison už hodně dlouho myslí na odchod ze Šachtaru Doněck a podle ukrajinských médií se ho nyní doopravdy dočká. Ofenzivní Brazilec se má vrátit do vlasti, velký zájem o jeho služby má Sao Paulo. (sport-express.ru)
17.07. Unesenou matku Taisona policie osvobodila
Brazilský reprezentant a účastník mistrovství světa v Rusku Taison během dovolené ve vlasti zažil únos své matky. Policisté však do hodiny únosce vypátrali, osmapadesátiletou ženu osvobodili a podezřelé čtyři muže zatkli. Třicetiletý záložník Taison, hrající od roku 2013 za ukrajinského mistra Šachtar Doněck, na MS proseděl všechny zápasy na lavičce náhradníků. Po skončení šampionátu tráví dovolenou v Pelotas na jihu Brazílie a v době matčina únosu v domě rodičů nebyl. Podle svědků muži v pondělí vylákali jeho matku Rosangelu z domu pod záminkou, že jí přivezli květiny. Autem ji pak unesli. Policisté podle tamních médií do hodiny vůz lokalizovali a svázanou ženu našli nezraněnou v kufru auta. (ČTK)
21.06. Taison myslí na odchod ze Šachtaru
Taison před rokem sice podepsal nový kontrakt se Šachtarem Doněck, už nyní by ovšem mohl odejít. Brazilské křídlo by si podle médií rádo vyzkoušelo kvalitnější soutěž a požaduje změnu dresu. (sport-express.ru)
13.03. Sampdoria nadále myslí na Taisona
Taison se během zimního přestupového okna mohl stěhovat ze Šachtaru Doněck do Sampdorie, ovšem k dohodě nedošlo. Zkušený Brazilec by si však na Apeninském poloostrově přesto mohl zahrát, neboť janovský celek má o jeho služby zájem i nadále. (transfermarketweb.com)
02.02. Sampdoria chtěla angažovat Taisona
Taison od roku 2013 působí v Šachtaru Doněck, brazilský útočník už však mohl oblékat jiný dres. Zájem o jeho služby měla před sezónou janovská Sampdoria, ovšem ke kýžené dohodě nedošlo. (transfermarketweb.com)
26.05.2017 Šachtar Doněck si pojistil Taisona
Taison zůstane hráčem doněckého Šachtaru. Tomu se devětadvacetiletý záložník nově upsal až do roku 2021. (transfermarkt.de)
05.05.2017 Lazio se zajímá o Brazilce Taisona
O ofenzivního Brazilce Taisona se zajímá římské Lazio. Jihoamerický fotbalista hájí barvy Šachtaru Doněck a smlouvu na Ukrajině má jenom do konce prosince, prodloužení kontraktu pak není z nejpravděpodobnějších. (sport-express.ru)
31.12.2016 Šachtar se Taisona nevzdává
Záložník Taison prý chce opustit Šachtar a přesunout se zpátky do Brazílie, kde po něm zatoužil Internacional, v Doněcku však s takovým krokem příliš nesouhlasí. Trenér Paulo Fonseca Taisona označil za "klíčového hráče", který aktuálně není na prodej. (championat.ru)
Další expres zprávy