Celé jméno:Arthur Guilherme Moraes Gusmão
Používané jméno:Artur Moraes
Národnost: Brazílie Itálie
Datum narození:25.01.1981
Výška:192 cmVáha:90 kg
Pozice:brankář
Klub:bez angažmá
Aktuální statistiky
hráč je bez angažmá
Kariéra hráče
 

Brankář Artur se po čtyřech letech loučí s Benfikou

Lisabonská Benfica po trenéru Jorgem Jesusovi přichází o další symbol úspěšné éry posledních let, brankáře Artura Moraese. Brazilský gólman se sice letos do branky kvůli krajanovi Juliovi Césarovi mnohokrát nepodíval, v minulosti si ovšem zachytal čtvrtfinále Ligy mistrů i finále Evropské ligy...  
08.06.2015 | Aktuality | 12 komentářů
08.10. Artur Moraes pověsil rukavice a hřebík
Artur Moraes se ve svých 37 letech rozhodl ukončit aktivní kariéru. Brazilský brankář během ní působil v AS Řím nebo Benfice a naposledy chytal za portugalský Aves, od konce srpna byl bez angažmá. (abola.pt)
21.04.2014 Artur Moraes odchod z Benfiky nechystá
Artur Moraes v průběhu letošní sezony přišel o místo jedničky mezi tyčemi Benfiky, z Lisabonu se ovšem rozhodně nechystá. "Jsem hráčem Benfiky tělem i duší. Chci odchytat dalších sto zápasů v dresu, který miluji. Jako fanoušek Benfiky jsem se už narodil a zůstanu jím po zbytek života," prohlásil 33letý gólman. (uefa.com)
15.12.2011 Artur zaujal představitele AC Milán
Artur Moraes zanechal svými výkony v Lize mistrů výborný dojem a v létě by se mohl stěhovat za lepším. "Je tu zájem ze strany AC Milán, což by na konci sezóny mohlo být dobrou možností," řekl André Cruz, agent třicetiletého brazilského brankáře, který působí v lisabonské Benfice.
21.05.2011 Artur jde z Bragy do Benfiky
Benfica má pro příští ročník nového brankáře. Lisabonský celek podepsal čtyřletou smlouvu s 30letým Arturem, jenž letos hájil branku Bragy, kde byl celou sezónu na hostování z AS Řím.
19.05.2011 Arthur zůstává v Braze
Brankář Arthur Moraes je jedním z hrdinů Bragy v letošní sezoně a v klubu hodlá působit i nadále. "Ne, nejdu do Benfiky. Hraji za Bragu a je mi ctí nosit tento dres," popřel, že by mohl v létě odejít.
Další expres zprávy