Tatran Prešov   -   DAC Dunajská Streda

1 : 1 (1:0)
Kurzy sázkové kanceláře bet365: 8.50 - 4.50 - 1.33

Tatran Prešov - DAC Dunajská Streda 1:1

V poslednom domácom zápase sezóny Tatran Prešov uhral cennú remízu. S Dunajskou Stredou bol totiž v úlohe outsidera v závere polčasu dokonca viedol 1:0. Napokon však bod pre hostí zabezpečil exprešovčan Pavol Šafranko.

Už je to 16 zápasov, čo Dunajská Streda v lige neprehrala a to je poriadny rekord. V Poprade proti Prešovu ale nehrala oslnivo a to nováčik neraz vedel využiť na rýchle brejky. Aktívny bol najmä Streňo, ktorému sa v závere polčasu aj podarilo pekne prekabátiť brankára a poslal Tatran do vedenia - 1:0. V prvom polčase ale inak zaujala len hlavička Huka po rohovom kope, keď minul tesne vedľa a inak toho hostia veľa neukázali. Aj preto sa šlo do kabín za priaznivého stavu pre zelenobielych.

Cez prestávku to muselo byť na strane hostí poriadne dusné, pretože DAC začal hrať lepšie a objavoval sa pred Talianom častejšie. A netrvalo ani dlho, aby exprešovčan Šafranko hlavou pekne umiestnil loptu za bezmocného Taliana na 1:1. Tým sa duel dostal do starých koľají a začínalo sa odznova. Žltomodrí si boli vedomí toho, že hrajú o pohárovú Európu, ale príliš sa im nedarilo vytvoriť si ďalšie dobré možnosti na gól. Aktívny Šafranko v 67. minúte trafil len bočnú sieť, Tatran pre zmenu nedal gól na druhej strane, pretože Dupkala vo vyloženej šanci zlyhal a v dobrej pozícii trestuhodne prestrelil. Skvelá nahrávka aktívneh Streňa sa neujala, DAC potom mal len slabý tlak, ktorý ku gólu neviedol. Aj preto sa body delili, čím si DAC boj o pohárovú Európu poriadne skomplikoval.
Sázíte na fotbal? Začněte u bet365 se 100% bonusem až 1.500 korun.
Autor: Ľubomír Hudačko