Vardar Skopje (MKD)   -   Rosenborg BK (NOR)

1 : 1 (1:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.79 - 3.54 - 2.48

Vardar Skopje - Rosenborg BK 1:1

Dosud byl Vardar jediným z osmačtyřiceti účastníků základních skupin Evropské ligy, který po pěti odehraných kolech nezískal ani jeden bod. V posledním duelu proti Rosenborgu však přece uzmul svůj historicky první úspěch. V nic neřešícím souboji, který už nemohl zamíchat kartami, co se jejich pořadí týče, se oba celky rozešly smírně.

Vardar ve svém premiérovém ročníku v hlavní fázi evropských pohárů sbíral v této soutěži především zkušenosti, a jako by je právě zúročil v tomto střetnutí, neboť předvedl asi nejlepší výkon. Rosenborg sice napoprvé svého soupeře hladce přestřílel, nyní však musel sportovně uznat, ze tři body si ve svém posledním zápase roku nezasloužil získat.

Do první šance se propracovali hosté, a to díky standardce. Po centru z pravé strany od Hedenstada míč propadl k nohám toho nejpovolanějšího, a to k již ne tolik zářící hvězdě Bendtnerovi, nicméně jeho pokus pravačkou vyrazil do bezpečí obětavý útočník Ytalo, jenž prokázal, že když chce, umí také zastoupit funkce defenzivní.

Jeho úloha byla ovšem daleko důležitější v 9. minutě. Demiri zleva poslal dlouhý pas dopředu, Nikolov netradičně, zato chytře sklepl balón do běhu právě Brazilcovi, a ten prostřelil Andrého Hansena. Domácí tahle branka hodně nakopla a ve 23. minutě mohl znovu skórovat Ytalo, avšak z blízkosti na norského brankáře nyní nevyzrál.

A ve 27. minutě vyzkoušel Ytalo schopnosti Andrého Hansena ještě jednou poté, co pro něj vybojoval míč Demiri. Jenže dobré působení si makedonský celek pokazil na samotném konci první půle. Adegbenro unikl za obranu, gólman Gačevski pronikajícího soupeře podrazil, a kopala se penalta, kterou proměnil zkušeně a velmi hravě Bendtner.

Druhý poločas již tolik zajímavého nepřinesl, i přesto Vardar působil o něco nebezpečnějším dojmem. V 51. minutě nerozehrál přímý volný kop vůbec špatně Alves, moc hezky zakroutil svou střelu přes zeď, meruna však skončila pouze těsně mimo. Poté na plac vběhl zatoulaný pes, samozřejmě že jeho přítomnost však průběžné skóre změnit nemohla.

Každopádně akce ze 75. minuty už určitě ano. Alves ze standardky poslal hodně účelný centr do pokutového území, kde si na něj naskočil Novak, ovšem jeho hlavičku fantasticky zlikvidoval André Hansen. V závěru ještě zakončovali Demiri spolu se střídajícím Markovičem, ani jeden z nich však mezi tři tyče nezamířil.
18:16 Lucas Hernández má zdravotní problémy
Atlético Madrid porazilo 2:0 Athletic, stínem z jeho pohledu je ale jedno zranění. O poločasové přestávce zůstal v kabině obránce Lucas Hernández, který má zraněné stehno a čeká ho podrobné vyšetření. (marca.com)
16.02. Zenit stanovil neslavný rekord Evropské ligy
Zenit Petrohrad včera prohrál 0:1 na půdě Celticu a v domácí odvetě bude mít co dohánět. Ruský klub se navíc neslavně zapsal do historie Evropské ligy, v jejím playoff odehrál už devátý venkovní zápas a hned osm z nich prohrál, tolik porážek venku ještě nikdo nezaznamenal. (sport-express.ru)
16.02. Evropská liga - ideální sestava
Ideální sestava prvních zápasů vyřazovací fáze Evropské ligy: Ospina (Arsenal) - Monreal (Arsenal,) Lainer (Salzburg), Chambers (Arsenal), Lucas (Atlético) - Schürrle (Dortmund), M. Fernandes (Lokomotiv), B. Fernandes (Sporting), McGregor (Celtic) - Werner (RB Lipsko), Batshuayi (Dortmund). (uefa.com)
16.02. Celtic ukončil dlouhé čekání na domácí výhru
Celtic včera porazil Zenit Petrohrad a konečně vyhrál pohárový zápas na vlastním trávníku. V rámci hlavní fáze Ligy mistrů či Evropské ligy se skotský celek radoval poprvé od října 2014, tehdy z Glasgow odjížděla s prázdnou Astra Giurgiu. (sport-express.ru)
16.02. Skënderbeu Korça dostane další trest
Skënderbeu Korça v sezoně 2015/2016 ovlivňoval zápasy albánské ligy a loni v létě mu za to byl odebrán mistrovský titul, nyní klub čeká další trest. Udělí mu ho UEFA, jednat se bude o pokutu jeden milion eur a zákaz působení v evropských pohárech na deset let. (sport-express.ru)
16.02. Batshuayi novým rekordmanem BVB
Borussia Dortmund během zimní přestávky přišla o Pierre-Emericka Aubameyanga, fanoušci však nemusejí smutnit, neboť ho zatím více než dostatečně zastupuje Michy Batshuayi. Posila z Chelsea včera dvěma brankami pomohla žlutočerné družině otočit úvodní zápas prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy a celkem má ve třech zápasech na kontě pět gólů, což se zatím nikomu ještě nepodařilo. (sport1.de)
15.02. Uhráli jsme solidní výsledek, řekl Vrba
Plzeň dokázala v úvodním utkání prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy na hřišti Partizanu srovnat stav na 1:1 a do domácí odvety si přiváží nadějný výsledek. "Uhráli jsme velice solidní výsledek. Dát gól venku a odvézt si remízu, to je pozitivní. Začátek ukázal, že teprve začíná jaro. Bylo to více opatrné, protože jsme hráli soutěžní utkání po dlouhé době a hráli jsme na to, abychom doma měli šanci postoupit. Ale pak jsme zlepšili mezihru a vyrovnali jsme. Druhý poločas byl daleko lepší než ten první. Takže jsme spokojeni, ale odveta bude stále hodně těžká," řekl po zápase kouč Pavel Vrba. (ČTK)
15.02. Evropská liga - výsledky (2)
Výsledky dnešní první várky úvodních zápasů prvního kola vyřazovací části EL: AEK Atény - Dynamo Kyjev 1:1 (80. Ajdarević - 19. Cyhankov), Celtic - Zenit Petrohrad 1:0 (78. McGregor), Kodaň - Atlético Madrid 1:4 (15. Fischer - 21. Ñíguez, 37. Gameiro, 71. Griezmann, 77. Vitolo), FCSB - Lazio 1:0 (29. Gnohéré), Lyon - Villarreal 3:1 (46. Ndombele, 49. Fekir, 82. Depay - 63. Fornals), Neapol - RB Lipsko 1:3 (52. Ounas - 61. a 90+3. Werner, 74. Bruma), Partizan - Plzeň 1:1 (58. Tawamba - 81. Řezník).
15.02. Plzeň hraje po poločase bez branek
Poločasový výsledek dnešního úvodního zápasu prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy: Partizan - Plzeň 0:0.
15.02. Evropská liga - výsledky (1)
Výsledky dnešní první várky úvodních zápasů prvního kola vyřazovací části EL: Dortmund - Atalanta 3:2 (30. Schürrle, 65. a 90+1. Batshuayi - 51. a 56. Iličić), Ludogorec - AC Milán 0:3 (45. Cutrone, 64. z penalty Rodríguez, 90+2. Borini), Marseille - Braga 3:0 (4. a 69. Germain, 74. Thauvin), Nice - Lokomotiv 2:3 (4. a 28. z penalty Balotelli - 45. z penalty, 69. a 77. Fernandes), Ötersunds - Arsenal 0:3 (13. Monreal, 24. vlastní Papagiannopoulos, 58. Özil), Real Sociedad - Salzburg 2:2 (57. Odriozola, 80. Januzaj - 27. vlastní Oyarzabal, 90+4. Minamino), Spartak Moskva - Bilbao 1:3 (60. Adriano - 22. a 39. Aduriz, 45+1. Rico).