14.09.2017 19:00 CET
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.00 - 3.43 - 4.24

Slavia na úvod skupiny Evropské ligy zdolala Maccabi Tel-Aviv

Necid rozhodl utkání (© slavia.cz)

Slávisté prožili po osmi letech vítězný návrat do hlavní fáze pohárů. Český šampion v úvodním duelu základní skupiny Evropské ligy porazil Maccabi Tel Aviv doma 1:0 brankou navrátilce Tomáše Necida z dvanácté minuty, který se v červenobílém dresu trefil po více než třech letech.

Slavia si připsala teprve čtvrtou výhru v pohárech za posledních 36 utkání a vítězně se naladila na nedělní ligové derby se Spartou. V dalším duelu skupiny se Pražané 28. září představí na půdě kazašské Astany, která prohrála 1:3 ve Villarrealu. Do vyřazovací fáze postoupí první dva týmy.

Trenér Slavie Šilhavý udělal několik změn a některé stabilní členy zahajovací jedenáctky nechal vzhledem k nadcházejícímu derby v úvodu na lavičce. Naopak do sestavy se po zranění vrátil stoper Deli, poprvé v sezoně si zachytal brankář Kovář, který v letech 2014 až 2016 působil v jiném izraelském klubu Hapoel Haifa, a pohárovou premiéru za Pražany si odbyli Ukrajinec Sobol se Slovákem Hromadou.

Poprvé od nedávného návratu do Edenu nastoupil v základní sestavě červenobílých útočník Necid a hned ve dvanácté minutě se prosadil. Po Sobolově centru se položil hlavou do míče a s přispěním tyče otevřel skóre. Radoval se z prvního gólu ve slávistickém dresu od května 2014.

Slavia v obměněné sestavě byla v úvodu nebezpečnější. Hned tři minuty po vedoucí brance mohl přidat pojistku Souček, ale z výborné pozice jen napálil gólmana Rajkoviče.

Ve 36. minutě si Sobol zopakoval spolupráci s Necidem, domácí útočník však ve skluzu zamířil mimo. Maccabi, přemožitel Plzně z předloňského 3. předkola Ligy mistrů, sice v úvodním dějství drželo míč 62 procent času, ale na Kováře nevyslalo jedinou nebezpečnou střelu.

Na začátku druhé půle mohl zvýšit Zmrhal, který těsně minul. Hosté přidali a po hodině hry si vytvořili první velkou šanci. Kjartansson obešel Kováře a slávisty zachránil Deli, který odvrátil skluzem na roh.

Poté se domácí s vypětím sil ubránili závaru a následně pálil vedle Atar. Izraelský vicemistr sice i v druhé půli více kontroloval balon, ale k šancím to nevedlo a Pražané tak už tři body udrželi i po Davidzadově ráně z dálky vedle. Maccabi prohrálo v pohárech po devíti zápasech.