FC Astana (KAZ)   -   BSC Young Boys (SUI)

0 : 0 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.20 - 3.34 - 3.43

FC Astana - BSC Young Boys 0:0

V souboji dvou celků, které v úvodních zápasech v základní skupině Evropské ligy prohrály, nebyl vítěz znám ani tentokráte a utkání skončilo nerozhodně bez branek. Astana nedokázala potvrdit výbornou bilanci na domácím stánku a se švýcarským Young Boys Bern vybojovala pouze bod. Utkání nebylo nijak bohaté na vyložené příležitosti, blíže k vytouženému gólu přeci jen měl švýcarský klub.

Domácí výběr měl od začátku herně navrch a držel častěji balón, ovšem do první větší příležitosti se dostali hosté už v 10. minutě. Do listiny střelců se mohl zapsat Ravet, který si po individuální akci navedl míč blíže do středu a poté tvrdě vypálil z hranice pokutového území k tyči. Nicméně se skvělým zákrokem se vytasil brankář Erič, jenž na poslední chvíli skočil a balón dokázal zkrotit ve svých rukavicích.

Od této chvíle se hra vyrovnala a hosté znovu zahrozili přesně v polovině prvního poločasu, do útočné akce se znovu dostal Ravet. Ten po zpětné přihrávce prokličkoval kolem čtyř protihráčů a s trochou štěstí pálil z hranice brankového území z levé strany, ovšem z úhlu přehodil Eriče i jeho svatyni. Největší příležitost čtvrtečního utkání na stadionu v Astaně byla k vidění zhruba deset minut před přestávkou a dostali se do ní domácí.

Centr z pravého křídla propadl až na hranici malého vápna, kde se do míče opřel parádními nůžkami Despotovič. Avšak bomba ofenzivního záložníka se odrazila od spojnice zpět do pole a poté si již hostující defenzíva dokázala poradit. Po změně stran hrály oba celky opatrně a zkoušely se prosadit ze střední vzdálenosti, jenomže ani jeden z gólmanů nemusel nijak výrazněji zasahovat. V 89. minutě mohl rozhodnout Bern.

Po rychlém brejku a následné zpětné nahrávce pálil z dvanácti metrů nabíhající Duah, ale nikým nehlídán mířil z první těsně nad horní tyčku, poté se pouze chytl za hlavu. Astana tak zůstává na třetí pozici s jedním bodem o skóre před Young Boys. Pokud oba soupeři chtějí postoupit, tak musí co nejdříve zvítězit. Ve 3. kole zavítá Astana na půdu řeckého Olympiakosu, švýcarský celek se pokusí doma zdolat kyperský APOEL Nikósie.
Autor: Viktor Sandev / uefa.com, eurofotbal.cz