Yerri Mina se stal další posilou Barcelony

11.01.2018 11:11 - Aktuality
 
Barcelonu posílil obránce Yerry Mina. Reprezentant Kolumbie se do katalánského velkoklubu stěhuje za necelých dvanáct milionů eur z Palmeiras, se svým novým chlebodárcem pak uzavřel smlouvu do roku 2023...

Třiadvacetiletý stoper je odchovancem Deportiva Pasto, odkud se následně vydal do Independiente Santa Fe a svoji domovskou zemi opustil Kolumbijec až před rokem a půl.

Tehdy Mina přestoupil do Palmeiras, kde se zařadil mezi nejlepší defenzivní hráče brazilské ligy a navíc si vybojoval pozvánku do reprezentace, čímž jen zvýšil svoji hodnotu.

Bylo tak jen otázkou času, kdy se Yerry Mina bude stěhovat do Evropy, kam se měl původně přesunout až po MS 2018, nakonec ale kvůli chystanému odchodu Javiera Mascherana do Číny přichází již nyní.

Brazilský celek za svoji oporu dostane odstupné ve výši necelých 12 milionů eur, obě strany se pak dohodly na smlouvě s platností pět a půl roku. "Yerry Mina má obrovský potenciál a po příchodu do Barcelony by měl nadále pokračovat ve svém vývoji," stojí na webu Blaugranas, kteří své nové akvizici zakomponovali do smlouvy výstupní doložku ve výši 100 milionů eur.
Autor: Jiří Vojík / transfermarkt.de, soccerway.com
Počet zobrazení: 10515
Související články
Komentáře (308 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.