Steinhausová bude jako první žena pískat německou ligu

19.05.2017 19:05 - Aktuality
 
Osmatřicetiletá rozhodčí Bibiana Steinhausová bude od nové sezony jako první žena v historii řídit zápasy nejvyšší německé ligy. Dosud pískala druhou bundesligu, finále ženského mistrovství světa 2011 či olympijského turnaje o rok později, v červnu ji čeká finále ženské Ligy mistrů.

"Když mi to zavolali, nevěděla jsem co říct. Cítila jsem nadšení, radost, nervozitu, úlevu i pochyby. Střídalo se to jako na horské dráze," uvedla Steinhausová na internetových stránkách německého svazu. "Vždycky byl můj sen pískat bundesligu. Na jednu stranu je to odměna za dosavadní práci, ale také závazek do budoucna," dodala.

Steinhausová je rozhodčí už 18 let a od roku 2007 píská i mužskou druhou bundesligu. "Vím, že mě budou všichni včetně médií pozorně sledovat. Moc bych si přála, aby se i díky mně ženské rozhodčí staly běžnou součástí profesionálního fotbalu a patřily do něj. Snad mě budou lidé posuzovat podle toho, jak budu pískat a ne podle toho, že jsem žena," prohlásila.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 943
Komentáře (-1)
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.