Šilhavý byl před srazem trochu nervózní, hovořil i s Brücknerem

08.10.2018 17:34 - Aktuality
Jaroslav Šilhavý (© twitter @slavia_eng)
 
Nový kouč české reprezentace Jaroslav Šilhavý připustil, že byl před svým prvním srazem národnímu týmu v Praze mírně nervózní. Hráčům na úvod řekl, aby si nemysleli, že se výměnou trenéra vše vyřeší. Hovořil i s bývalým úspěšným koučem reprezentace Karlem Brücknerem.

"Malinko nervózní jsem byl, nebudu dělat hrdinu. Jsem rád, že už se to odstartovalo. Těším se na to, na ty velké zápasy. Ten post, který teď zastávám, je nejvíc, čeho jsem dosáhl. Věřím, že se nám to povede a budeme úspěšní," řekl Šilhavý novinářům.

K hráčům měl v úvodu krátký proslov. "Mimo přivítání jsem hráčům krátce říkal, ať si nemyslí, že když se vyměnil trenér, je všechno dobře. Řekl jsem jim, že každý musí mít sebereflexi, aby si vyhodnotil svůj výkon, protože nejen trenér, ale i oni byli aktéři nezdaru a neúspěchu," prohlásil Šilhavý.

"Takže věřím, že si to hráči vzali k duhu. Jak už jsem říkal, ty poslední dva zápasy určitě nejsou obrázek našeho českého fotbalu," doplnil bývalý kouč Slavie, který po zářijových porážkách 1:2 s Ukrajinou na úvod Ligy národů a 1:5 v přípravě v Rusku nahradil Karla Jarolíma.

Je v kontaktu s bývalým koučem reprezentace Brücknerem, kterému dělal v minulosti asistenta. "Bavíme se průběžně, i předtím než jsem ještě byl kouč národního týmu. Voláme si, bavíme se o fotbale, teď jsme to taky konzultovali, co a jak. Jeho názor určitě beru v potaz. Pak se samozřejmě musíme rozhodnout tady s kolegy v reprezentaci, ale komunikujeme o všem možném," řekl Šilhavý.

Brückner si i v 78 letech stále udržuje velký přehled o fotbale. "Mimo zahrádky teď nemá co dělat, tak fotbaly sleduje. Možná i on je rád, že je zainteresovaný do dění kolem českého fotbalu. Hodně ho uznávám. Byl to velký stratég, hodně jsem se od něj naučil. Teď to není tak, že on něco řekne a já to udělám. To ne, ale diskutujeme o tom a jeho názor má pořád svou váhu," prohlásil Šilhavý.

Nevyloučil možnost větší spolupráce s Brücknerem, který u reprezentace dělal poradce kouči Pavlu Vrbovi, předchůdci Jarolíma. "Uvidíme. Teď do konce roku bude ještě jeden sraz, pak jsme si i s vedením řekli, že si to vyhodnotíme a řekneme si případně nějaké změny. I možnost větší spolupráce s panem Brücknerem," uvedl Šilhavý.

Čeká ho hodně ostrý start, neboť reprezentace v sobotu nastoupí v druhém utkání Ligy národů v derby bývalých federálních partnerů na Slovensku. "Někdy je to možná lepší hrát takovéhle ostré zápasy hned. Očekávám, že v Trnavě bude skvělá atmosféra, plný stadion. A věřím, že tam budeme mít i své fanoušky, kteří nás poženou za dobrým výsledkem," dodal Šilhavý.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 1250
Komentáře (3 / 0 nových)
Gryphonheart
08.10.2018 17:52
#
Konečně normální, neplešatej trenér. Úspěchy neúspěchy, snad už skončíme s těmi věčnými změnami na trenérském postu.
LAĎA_Z_MADRIDU
08.10.2018 19:15
#
Přesně tak, normální je mít slušný sestřih. Třeba právě jako Šilhavý. Holé lebky nemám rád
Lord Beilish
09.10.2018 12:48
#
.....( Bruckner ) mimo zahrádky nemá co dělat......
..... možnost větší spolupráce s p. Brucknerem.......
Spolupráce by mohla být ve formě dodávek zeleniny pro národní tým. Zejména mrkev by se hodila - vlivem lepšího zraku pak bude vyšší úspěšnost střelby .
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.