Nikoho jsem zranit nechtěl, hájí se pachatel útoku na autobus BVB

09.01.2018 17:06 - Aktuality
 
Podezřelý z loňského bombového útoku na autobus Borussie Dortmund dle svých slov nechtěl nikoho zranit, natož zabít. Osmadvacetiletý muž, identifikovaný pouze jako Sergej W., to uvedl při svém pondělním svědčení. Obviněný je z celkem 28 pokusů o vraždu a dvojího ublížení na zdraví...

Incident se odehrál 11. dubna 2017 při odjezdu týmového autobusu Borussie z Dortmundu k utkání Ligy mistrů. Při třech explozích byl zraněn jeden policista a obránce Dortmundu Marc Bartra, který zmeškal zhruba měsíc poté, co mu šrapnel zlomil kost v zápěstí.

Žalobci tvrdí, že německý občan, který do 13 let vyrůstal v Rusku, si nejprve půjčil peníze, potom vsadil na to, že akcie Borussie Dortmund klesnou na ceně (BVB je jediným německým klubem na burze), a následně napadl autobus s tím, že to zamaskuje jako akt islámského terorismu.

"Nechtěl jsem nikoho zranit, a určitě jsem nikoho nechtěl zabít. Svého činu hluboce lituji. Sám ho nedovedu vysvětlit," nechal se v pondělí slyšet Sergej W., jenž byl dopaden během 10 dnů od útoku. Podle obhájce obžalovaného byl dalším motivem útoku rozchod dotyčného s přítelkyní.
Autor: Tomáš Daníček / apnews.com
Počet zobrazení: 3431
Komentáře (80 / 0 nových)
Jardman
09.01.2018 17:13
#
Dement, hodit ze skály.
Posledni Kovboj
09.01.2018 18:31
#
soson92
10.01.2018 21:41
#
To by bylo moc rychlé a jednoduché. Já bych ho trošku pomučil.
soson92
10.01.2018 21:41
#
Nebo pomočil?
off-olda
09.01.2018 17:15
#
A ta částka taky nesouhlasí.
luismiksak
09.01.2018 18:47
#
REPLIKATOR
09.01.2018 22:29
#
Mates_Matesović
09.01.2018 17:16
#
Takže ne terorista, ale bussinesman
SuperBanikovec
09.01.2018 17:18
#
Ruský businessman
JackDaniels.
09.01.2018 17:21
#
Trest smrti takymto idiotom...
Bayern +
09.01.2018 17:22
#
Jasné, 28 pokusov o vraždu a on nič nechcel...
JackDaniels.
09.01.2018 17:28
#
To preto, ze v tom autobuse bolo 28 ludi...
torcida
09.01.2018 17:28
#
to akože v autobuse bolo 28 ľudí
Bayern +
09.01.2018 17:57
#
Tak okej, ja že celkovo Lebo z prvého odseku to nie je dvakrát jasné.
Zark
09.01.2018 17:55
#
Bayern +
09.01.2018 17:59
#
"...Obviněný je z celkem 28 pokusů o vraždu a dvojího ublížení na zdraví... "

Nevšimol som si to "z" pred "celkem", tak som pochopil ako že celkem za celú jeho "kariéru".
Zark
09.01.2018 19:45
#
skunk295
09.01.2018 17:33
#
To je jako když jsem řekl přítelkyni, že by si tu druhou večeři dávat neměla, nebo bude tlustá.

Taky sem toho potom litoval a udělat to nechtěl, ale nikdo se na to neptal a spal sem na gauči se psem.
Pablos
09.01.2018 17:39
#
protože si jí podřízl v ložnici a úklid si chlapsky odložil až na ráno, jestli tomu dobře rozumím
skunk295
09.01.2018 17:40
#
Počítal sem s tím, že to uklidí ona... Nějak mi to nedoplo
Pablos
09.01.2018 17:43
#
Posledni Kovboj
09.01.2018 18:31
#
Uwe háže buly
09.01.2018 19:21
#
REPLIKATOR
09.01.2018 22:30
#
Han střelil první
10.01.2018 11:27
#
DeformFCB
10.01.2018 13:47
#
ZB 07
10.01.2018 14:19
#
JacksLFC
10.01.2018 17:13
#
Svatej
10.01.2018 17:32
#
Ed_Hazard
10.01.2018 17:40
#
valloire
10.01.2018 18:36
#
guzman
10.01.2018 18:54
#
HalaMadrid_Flx
10.01.2018 23:56
#
dantetomas
11.01.2018 06:49
#
vladis271
11.01.2018 07:55
#
naheCZ
11.01.2018 10:14
#
blade115
11.01.2018 12:22
#
Jerichoo
11.01.2018 13:31
#
JackDaniels.
11.01.2018 14:49
#
raduinho
11.01.2018 17:25
#
wjillm
09.01.2018 17:42
#
Tato téma je jako tancovat na tenkém ledě...s hrochem...jistý průser
Arutha
09.01.2018 17:43
#
Už vedle ní nebylo místo?
Gazdo
11.01.2018 07:46
#
SuperBanikovec
09.01.2018 17:43
#
Já myslel, žes jí řekl že bude tlustá a pak jsi kvůli tomu šel odpálit bus BVB.
Svatej
09.01.2018 17:43
#
Slusnej omyl, mi skoro pripomina ten starej vtip:

dcera: Mami jsem tehotna....
Matka: Si delas srandu?
dcera: byla to nehoda....
Matka: Nehoda? To si jako spadla na kokot co stříkal?

djourou
09.01.2018 17:49
#
Rakoid
09.01.2018 17:49
#
Bayern +
09.01.2018 17:57
#
Ol!ver
09.01.2018 17:58
#
tak tupé, že až smiešne...
kiwwi
10.01.2018 19:55
#
Presne jak ty
Ol!ver
10.01.2018 20:12
#
ok.
db18
11.01.2018 06:29
#
Lord Jiráček
11.01.2018 17:54
#
fabec1222
09.01.2018 18:01
#
avicii
09.01.2018 18:32
#
Ed_Hazard
09.01.2018 21:15
#
Slonky Terik
09.01.2018 22:07
#
REPLIKATOR
09.01.2018 22:30
#
Chlupatá máma
10.01.2018 13:30
#
Zdeněk?
JacksLFC
10.01.2018 17:13
#
Coutinho10
10.01.2018 17:44
#
Usty
09.01.2018 18:59
#
Tohle nemůže bejt nic míň než doživotí...
oli9
09.01.2018 19:08
#
Mrvinho
09.01.2018 19:45
#
+ 10 let, pro jistotu.
Usty
09.01.2018 20:14
#
"Nebudete muset nic dělat do konce života!"
"NE!"
"...nebudete muset nic dělat do konce života... a týden k tomu!"
"Tak dobře, to bereme."
Mrvinho
09.01.2018 20:24
#
Zenthuras
10.01.2018 21:38
#
Jako že si tam nechají dalších 10 let jeho shnilý ostatky?
Azazelo RD
10.01.2018 16:22
#
Doživotní zákaz vstupu na stadion.
Slonky Terik
09.01.2018 22:09
#
,,Sám ho nedovedu vysvětlit,"

Miluju tyhle kecy...
REPLIKATOR
09.01.2018 22:31
#
Rusko
PROrock
10.01.2018 08:46
#
"Nejprve půjčil peníze, potom vsadil na to, že akcie Borussie Dortmund klesnou na ceně (BVB je jediným německým klubem na burze), a následně napadl autobus s tím, že to zamaskuje jako akt islámského terorismu. "

já v tom vidím poruchu, nemoc...takový člověk má být odkázán na lůžko
SunFells
10.01.2018 17:29
#
Dnešní doba ambiciozním byznys plánům nepřeje.
Svatej
10.01.2018 17:53
#
valloire
10.01.2018 18:40
#
Byl frustrovaný, měl psychické problémy, ale jinak pozdravil a pomohl babičce na přechodu. Okolí si to nedovede vysvětlit.V Německu nejvýš 2-3 roky.
Zenthuras
10.01.2018 21:39
#
O tobě tu není řeč.
Bola
11.01.2018 07:57
#
Na něj to nesedí. On je ten dědeček, kterému ostatní musí na přechodu pomáhat
valloire
11.01.2018 18:30
#
messinhovic
10.01.2018 19:08
#
zkazil bartrovi rozjetou karieru
ACSMan
11.01.2018 15:10
#
Teď mě tak napadlo, jde na nějaké sázkovce vsadit, že zápas bude odložen?
fantomas
12.01.2018 10:38
#
A jéje, další podnikatel...
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.