Hejda v první místo nevěří, připravuje se na souboje s Pekhartem

06.12.2017 19:36 - Aktuality
 
Plzeňští hráči budou ve čtvrtek v závěrečném zápase skupiny Evropské ligy na hřišti Beerševy na dálku bojovat o první místo v tabulce, obránce Lukáš Hejda ale příliš nedoufá v to, že by rumunský FCSB v souběžně hraném duelu s Luganem klopýtl a o vedoucí příčku přišel. Sedmadvacetiletý stoper Viktorie očekává v Izraeli vzhledem k jistému postupu Západočechů otevřenější partii a připravuje se na souboje s českým útočníkem Hapoelu Tomášem Pekhartem.

"Postup už máme, můžeme ještě postoupit z prvního místa. Jedeme tam s cílem vyhrát, budeme se snažit, abychom skončili první. Ale upřímně nevěřím, že by Bukurešť doma ztratila," řekl Hejda novinářům před odletem do Izraele.

Zatímco Plzeň před posledním letošním duelem ztrácí bod na první příčku v tabulce a už má po minulém kole jistý postup, Beerševa je na posledním čtvrtém místě bez naděje na vyřazovací část.

"Určitě je příjemné tam letět s tím, že už máme postup, že je tam v tomhle ohledu takový menší tlak. Ale je to zápas Evropské ligy, takže k tomu musíme přistoupit dobře na sto procent," uvedl Hejda.

"Malinko čekám, že to bude nahoru dolů tím, že je o postupu rozhodnuto a asi to nebude nějak takticky svázané. Takže pro nás obránce to bude asi těžší. A navíc oni hrají doma, tak se určitě budou chtít rozloučit vítězně," doplnil Hejda.

Zvýšenou motivace proti českému klubu bude mít bývalý reprezentační útočník Pekhart. "Už když jsme s nimi hráli doma, tak jsem četl nějaké jeho rozhovory, že se už na to těší, když hraje proti českému mužstvu. Takže čekáme, že se určitě bude chtít vytáhnout, hlavně když hrají doma," uvedl Hejda.

"Už doma jsme se přesvědčili, že je nepříjemný, vysoký. Hraje dobře to těla. Musíme si na něj určitě dát pozor, hlavně při centrovaných balonech," upozornil Hejda.

Jeho tým v prvním vzájemném duelu v září vyhrál 3:1. "Doma jsou určitě silnější. Jsou určitě nepříjemní v ofenzivní části, u nás vysoko napadali, v tom nám trošku dělali problém. Předpokládáme, že doma budou ještě aktivnější, když už o nic jako by nejde," dodal Hejda.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 946
Komentáře (1 / 0 nových)
tom-fcb
06.12.2017 21:43
#
Přál bych Plzni aby vyhrála skupinu, ale taky tomu moc nevěřím
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.