Giroud prozradil, že zůstává v Arsenalu. Wenger mu je vděčný

12.08.2017 12:17 - Aktuality
Olivier Giroud (© arsenal.com)
 
V uplynulé ligové sezoně se Olivier Giroud prezentoval šesti góly z lavičky a v roli žolíka ideálně navázal ihned v prvním kole nového ročníku, když parádní hlavičkou rozhodl o dramatické výhře Arsenalu 4:3. Po utkání potom pro SFR Sport prozradil, že ve zbytku léta z Londýna neodejde a bude se rvát o místo v sestavě...

Olivier Giroud byl v průběhu léta spojován především s návratem do Francie, jmenovitě do Lyonu či Marseille, a spekulace o jeho odchodu přiživil zisk Alexandra Lacazetteho, který se včera při debutu ihned trefil.

Včera ale 30letý útočník po závěrečném hvizdu uvedl, že se nikam nechystá, a že s reprezentačním kolegou vychází skvěle. S úsměvem navíc Giroud dodal, že Lacazette ke konci nevypadal špatně ani ze strany, takže by teoreticky mohli hrát bok po boku.

"V jednu chvíli jsem mu otevřel dveře (k odchodu), protože jsem měl k dispozici hodně útočníků a vím, jak je pro něho důležité hrát, ale nikdy jsem ho nechtěl pryč. Nakonec se rozhodl pro setrvání, a to byl jeden z mých nejšťastnějších dnů za poslední týdny," rozplýval se po utkání Arsene Wenger.

"Uvědomuji si, jak důležitý je nejen jako hráč - a že je fantastický hráč - ale také jako součást kabiny, v níž má jeho slovo velkou váhu. Byla to pro mě úleva, že zůstává. Giroud je v nejlepších letech a na vrcholu sil," pokračoval francouzský lodivod, který si svého krajana přivedl z Montpellieru roku 2012. Giroud je na Emirates Stadium vázán smlouvou do léta 2019.
Autor: Tomáš Daníček / theguardian.com
Počet zobrazení: 3992
Související články
Komentáře (-1)
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.