FIFA prodloužila suspendaci předsedy

14.03.2018 17:03
 
Mezinárodní fotbalová federace FIFA prodloužila o dalších 45 dní suspendaci předsedy brazilského svazu Marca Pola Del Nera, který je podezřelý z korupce. Zástupci FIFA, kteří původně vloni v prosinci Del Nera zbavili funkce na 90 dní, nyní předali případ etické komisi a ta formálně zahájila vlastní vyšetřování.

Del Nero je podle amerických úřadů, které se zabývají korupční kauzou FIFA, podezřelý z korupce, vydírání a praní špinavých peněz. Podle výpovědi jednoho ze svědků před soudem v New Yorku z loňského listopadu byl Del Nero jedním z jihoamerických funkcionářů, kteří inkasovali úplatky od marketingových firem.

Rozsáhlá korupční kauza ve vedení FIFA začala v květnu 2015. Tehdy se ještě Del Nero před kongresem v Curychu zatčení vyhnul, od té doby z obavy před vydáním do USA neopustil Brazílii. Na své funkce ve výkonném výboru FIFA rezignoval, domácímu svazu ale až do loňska šéfoval.
Autor: ČTK / ČTK
Počet zobrazení: 148
Komentáře (0 / 0 nových)
zatím žádný komentář
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.