Agüero po kolapsu v šatně nedohrál přípravu s Nigérií

14.11.2017 20:26, aktualizováno 14.11.2017 21:44 - Aktuality
Sergio Agüero (© mcfc.co.uk)

Argentinský útočník Sergio Agüero nedohrál dnešní přípravný zápas s Nigérií. Devětadvacetiletý hráč Manchesteru City musel o přestávce utkání v Krasnodaru střídat, protože zkolaboval v šatně, podle vyjádření svazu je však v pořádku. Argentina bez něj neudržela vedení a prohrála 2:4.

Pro Agüera přitom začal zápas skvěle a v 36. minutě poslal vicemistry světa do dvoubrankového vedení. Zaznamenal už 36. gól za Argentinu a osamostatnil se před Hernánem Crespem na třetím místě v pořadí nejlepších střelců argentinské reprezentace. Víc branek mají na kontě pouze Gabriel Batistuta (54) a Lionel Messi (61).

Do druhého poločasu už Agüero nezasáhl, protože údajně zkolaboval v šatně a byl převezen do nemocnice na vyšetření. Argentina pak bez své hvězdy neudržela vedení 2:1 a Nigérie ve druhém poločase díky dvěma gólům Iwobiho a jedné brance Idowua rozhodla o vítězství.

Lékař argentinské reprezentace Donato Villani, který Agüera do nemocnice doprovázel, posléze uvedl, že šlo pouze o preventivní opatření. "Vzhledem k tomu, že v patnácti letech se podrobil operaci kvůli potížím se srdcem, jsme se chtěli ujistit, že o nic nejde," citovala ho agentura AFP.