VfL Wolfsburg   -   TSG Hoffenheim

1 : 1 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.60 - 3.52 - 2.81

VfL Wolfsburg - TSG Hoffenheim 1:1

Hoffenheim měl blízko k páté výhře v sezoně. V nastaveném čase však inkasoval, a tak odváží z Wolfsburgu pouhý bod. Vlci pod koučem Martinem Schmidtem připisují pátou remízu v řadě, což je bundesligový rekord.

První šanci utkání vypracoval ve 3. minutě Mark Uth pro Floriana Grillitsche. Bývalý záložník Werderu Brémy ale ztroskotal na Koenu Casteelsovi. V 9. minutě upadl ve vápně po souboji se Stefanem Poschem útočník Divock Origi. Rozhodčí Zwayer si ještě vyžádal pomoc videa a zůstalo u nařízené penalty. Maximilian Arnold měl velikou porci smůly, jelikož jeho střelu zastavil Oliver Baumann kopačkou!

Ve 38. minutě selhal Divock Origi, a tak svítilo na ukazateli po prvním dějství stejné skóre, jako před jeho začátkem. Julian Nagelsmann poslal do hry kupříkladu debutanta Kevina Akpogumu, nicméně to byl Andrej Kramarić, kdo v 53. minutě v nadějné pozici přestřelil. Také trenér Schmidt udělal změny v sestavě a na hřiště vyběhnul třeba Yunus Malli.

Ten hned v následující minutě přinutil k vynikajícímu zákroku Baumanna. V 73. minutě po rohovém kopu trefil kolenem Marcel Tisserand Benjamina Hübnera. Rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Kerem Demirbay napálil balon nekompromisně pod břevno a ukázal Arnoldovi, jak se to má správně dělat - 0:1.

Hoffenheimští měli utkání víceméně pod kontrolou. Jenže pak přišla první minuta nastavení a s ní rohový kop v podání Daniela Didaviho. Sedmadvacetiletý záložník nacentroval přímo na hlavu Felixe Uduokhaie a bylo vyrovnáno - 1:1. Vlci příští týden hrají se Schalke, kdežto TSG doma přivítá Borussii Mönchengladbach.
Autor: Tomáš Kordík / kicker.de