Donkov do Švýcarska

Bulharský reprezentant a hráč Bundesligového 1.Fc Köln má namířeno do Švýcarského Xamax Neuchatel. Smluvně se všechno pečetí tento týden. Bundesligový tým na půl cesty do druhé ligy pustil hráče, protože hráči po sezoně končí smlouva a neprosadil se do základní sestavy. Georgi Donkov chce hrát za svůj nový tým už tento víkend proti Delamontu.
29.03.2002 | Aktuality | žádný komentář

Hořká Vogtsova premiéra

Berti Vogts se při svém debutu na lavičce skotského národního týmu moc neradoval. Jeho svěřenci podlehli Francii 0:5. "Je to pro hráče velká zkušenost. V prvním poločase jsme hráli proti nesrovnatelně silnějšímu soupeři, tlak francouzů byl na nás prostě moc velký. Ve druhém poločase už to bylo lepší," komentoval zápas Vogts. Francouzi vedli v poločase už 4:0, vypadalo to na velký debakl, ale ve druhé půli se skotové zlepšili, francouzi také možná trochu zvolnili. Vogts uznal sílu soupeře: "Hráli jsme proti výbornému týmu, proti největšímu favoritovi na zisk titulu mistra světa."
28.03.2002 | Aktuality | 220 komentářů

Anglie popáté v řadě nevyhrála

Anglický národní tým ve včerejším přátelském zápase s Itálií, který se hrál na Elland Road v Leedsu, prohrál 1:2 a bez vítězství je už pět zápasů v řadě. Angličané se sice gólem Robbieho Fowlera z 53. minuty dostala do vedení, ale hned o čtyři minuty později vyrovnal Montella. Ten samý hráč v nastaveném čase proměnil i penaltu po faulu brankáře Davida Jamese na Massima Maccaroneho a stanovil tak konečný stav zápasu.
28.03.2002 | Aktuality | žádný komentář

Dyer má účast na MS ve svých rukou

Trenér anglické reprezentace Sven Goran Eriksson řekl záložníkovi Newcastlu Kieronu Dyerovi, že pokud bude fit, na mistrovství světa do Japonska a Koreje pojede. Všechno tedy zřejmě závisí na tom, jestli a jak se Dyer předvede v posledním testu před MS - v přátelském zápase 17. dubna s Paraguay.

Lehmana možná kopanec poznamená

Nucenou pauzu si vybere v době, kdy měl být jednou z hlavních opor Dortmundu v cestě za mistrovským titulem a finišem v Poháru UEFA. Navíc se chystal na světový šampionát do Japonska a Koreje. Teď může být všechno jinak. "Ano, pro všechny jsem zlý chlapec. Nemám se jak hájit," kaje se dvaatřicetiletý gólman. "Že se mi dosud nikdy nic podobného nepřihodilo, nikoho nezajímá." Lehmann připomíná těžkou sezonu, v níž absolvuje padesát náročných bitev. "Na špičkové úrovni musím hrát s maximální možnou agresivitou, přitom se umět ovládnout. To je setsakramentsky ostrá hrana. Ve Freiburku jsem to zkrátka nezvládl."
27.03.2002 | Aktuality | 1232 komentářů

Sevillské derby skončilo remízou

Tým Betis Sevilla by se výhrou nad dalším Sevillským klubem, FC, mohl posunout na třetí misto Primera Division. Betis byl velkým favoritem, staronový tým španělské nejvyšší soutěže zažívá letos výbornou sezónu, ovšem v derby poze remizoval a zůstal tak na čtvrtém místě. Prezident Betisu ovšem může být spokojený, čtvrté místo zajišťuje postup do kvalifikace do ligy mistrů.
26.03.2002 | Aktuality | žádný komentář

Pro Pirese sezóna skončila

Hvězda Arsenalu, francouzský reprezentant Robert Pires, si už do konce sezóny nezahraje a přijde tak i o mistrovství světa. Má zraněné kolenní vazy a bude mimo hru asi až do Vánoc. Pires byl jedním z kandidátů na zisk trofeje pro nejlepšího hráče sezóny, místo toho se ještě tento týden podrobí operaci. Na jeho místo byl do francouzské reprezentace povolán Youri Djorkaeff, poprvé od nedohraného srpnového zápasu s Alžírskem.

Alpay se vrátí

Turecký obránce ve službách Aston Villy Alpay se poslední dva týdny léčil v Mnichově a za pět týdnů by se mohl vrátit na trávník. Alpay byl mimo hru půl sezóny, měl jakési záhadné problémy s kolenem. Nikdo si s jeho zraněním nevěděl rady, nikdo pořádně nevěděl, co mu vlastně je. Alpay se rozhodl navštívit německého specialistu Müllera-Wolfartha a ten, jak se zdá, jeho koleno vyléčil.
26.03.2002 | Aktuality | 1 komentář

Seznam zraněných se v Manchesteru prodlužuje

Manchesteru United má v boji o titul další problém - zranění. Solskjaer má zraněný kotník, Ronny Johnsen si obnovil zranění kolene, Roy Keane stále léčí zranění kyčle, ani van Nistelrooy ještě není fit. Drobné šrámy trápí i Davida Beckhama a Ryana Giggse, ti by ale měli být fit. Jako poslední na marodku přibyl Paul Scholes, který vynechá přátelský zápas anglické reprezentace s Itálií kvůli nataženému lýtkovému svalu. United sice mají hodně kvalitních náhradníků, ale absence tolika hráčů základní sestavy by se na výkonech určitě projevila. United o víkendu hrají s Leedsem, ztráta bodů by mohla znamenat konec nadějí na obhajobu titulu.

Rozhodující duel se odkládá

Rozhodujícím duelem této sezóny by v Premier League mohl být zápas Manchester - Arsenal, tedy souboj dvou vážných kandidátů na titul. Utkání se mělo konat 13.4., musí být ale odloženo, protože 14.4. se Arsenal střetne s Middlesbrough v semifinále FA Cupu. Shodou okolností právě na Old Trafford. Protože ale Manchester stále bojuje mimo domácí ligu i v Lize Mistrů, moc možných termínů pro odložený zápas už nezbývá. Nabízí se jeden - ve středu 8. května, tedy v posledním týdnu, kdy se ještě Premier League hraje. V sobotu 11.5. je totiž na programu poslední, 38. kolo.

Manchester ztratil body v boji o titul

Manchester United prohrál doma 0:1 s Middlesbrough a pro tým Alexe Fergusona to znamená velkou ztrátu v boji o titul. United jsou v tabulce druzí, bod za Liverpoolem a bod před Arsenalem. Ale Arsenal má ještě dva zápasy k dobru. V boji o titul zřejmě zůstávají už jen tyto tři týmy, čtvrtý Newcastle ztrácí na první místo devět bodů.

Koller má skvělou formu

Český reprezentant Jan Koller byl nejlepším mužem nedělního zápasu německé fotbalové ligy, v němž Borussia Dortmund zvítězila nad Chotěbuzí 3:0. Koller, jenž přihrál na góly Brazilci Ewerthonovi a Tomáši Rosickému, dostal v magazínu Kicker známku 2, přičemž nejlepší je jednička, nejhorší šestka."Víme, co v něm máme," ocenil Kollerův přínos pro mužstvo trenér Matthias Sammer.
25.03.2002 | Aktuality | žádný komentář

Leverkusen pokračuje ve skvělé formě

Bayeru Leverkusen udržel koncentraci a v německé soutěži dnes deklasovali čtyřmi brankami Mnichov 1860. Vedoucí tým ligové tabulky si poradil i bez opěvovaného Michaela Ballacka, jenž nehrál kvůli disciplinárnímu trestu, a uhájil neporazitelnost, která trvá už sedm zápasů. Velkou zásluhu na tom, že Leverkusen zůstane na prvním místě i po 28. kole, měl autor dvou branek Ulf Kirsten.
23.03.2002 | Aktuality | žádný komentář

Bundesligu zachvátila manie filmování faulů

"Momentálně mě vůbec nebaví se na to dívat, a to ani na Bayern," nechal se slyšet předseda bavorského velkoklubu. "Hráči si zvykli hrozně moc simulovat, víc, než tomu bylo kdysi v Itálii," míní Beckenbauer. Vinu prý nesou i trenéři. "Když tam u postranní čáry skáčou jako pominutí a křičí na rozhodčího, tak se nemůžeme divit, že se hráči chovají, jak se chovají," uzavřel šéf Bayernu.
23.03.2002 | Aktuality | 2 komentáře

Real si zopakuje loňské semifinále

Královský Real si zopakuje loňské semifinále Ligy Mistrů, potká Bayern Mnichov, zato Barcelona chytla papírově nejlehčího soupeře, Panathinaikos Athény. Real minulý rok vypadl právě s Bayernem, Real je tým, který si letos dělá největší ambice na vítězství v Lize Mistrů a rozhodně bude chtít Bayernu loňskou porážku oplatit. Navíc poslední výsledky Bayernu nejsou příliš přesvědčivé, doma s Nantes vyhráli těsně 2:1 a vítězný gól dali až tři minuty před koncem regulerní hrací doby! Zato Barcelona chytla Panathinaikos a podle všeho by neměla mít s postupem problémy, ale uvidíme.
22.03.2002 | Aktuality | 3 komentáře
00:06 LaLiga - výsledky
Nedělní výsledky španělské ligy: Eibar - Huesca 1:2 (69. Escalante - 5. a 40. Gallar), Rayo - Sevilla 1:4 (85. Embarba z penalty - 15. Vázquez, 31., 45. a 79. Silva), Real Madrid - Getafe 2:0 (20. Carvajal, 51. Bale).
19.08. Noboa má problémy s kolenem
Zenit Petrohrad smetl Ural 4:1, zaznamenal ovšem i jednu ztrátu. Zápas nedohrál Christian Noboa, ekvádorský záložník má zraněné koleno a čeká na výsledky podrobného vyšetření. (sport-express.ru)
19.08. Marchisio má posílit AS Monaco
Claudio Marchisio se chystá podepsat smlouvu s AS Monaco. Italský záložník je aktuálně volným hráčem, před několika dny se dohodl na ukončení kontraktu v Juventusu, za který hrával prakticky celou kariéru. (football-italia.net)
19.08. Ramírez jedná o angažmá ve Fenerbahçe
Cristian Ramírez dost možná už odehrál poslední zápas za FK Krasnodar. Ekvádorský obránce je aktuálně v Istanbulu, kde jedná o podmínkách angažmá ve Fenerbahçe. (sport-express.ru)
19.08. Hertha dotáhla hostování Grujiće
Marko Grujić se ani letos neprosadí do prvního týmu Liverpoolu. Srbský záložník sice prodloužil kontrakt do června 2023, následně ovšem odešel na další hostování, tentokráte si ho vypůjčila Hertha. (lequipe.fr)
19.08. Ligue 1 - výsledky
Výsledky nedělních zápasů francouzské ligy: Štrasburk - Saint-Étienne 1:1 (55. Goncalves - 88. Gueye), Toulouse - Bordeaux 2:1 (44. Leya, 67. Dossevi - 50. Kamano), Nîmes Olympique - Marseille 3:1 (34. Bouanga, 62. Thioub, 86. Ripart - 49. Thauvin).
19.08. Vaclíka připravila o čisté konto penalta
Fotbalisté Sevilly zvládli s přehledem vstup do sezony španělské ligy a vyhráli 4:1 na hřišti Vallecana. Triumf soupeře Olomouce ve 4. předkole Evropské ligy řídila letní posila André Silva, který se blýskl hattrickem. Český brankář Tomáš Vaclík v brance Sevilly sahal po další nule, o tu ho ale připravil pokutový kop v závěru. Sevilla šla do vedení po kombinaci po pravé straně, nahrávce Navase a zakončení Vázqueze. Vzápětí podržel svůj tým Vaclík, protože chytil střelu zblízka. Ještě do poločasu bylo rozhodnuto, poté co se dvakrát ve vápně dobře zorientoval Silva. Ve druhé půli Vallecanu nezafungovala ofsajdová past, Silva se dostal za obranu a završil hattrick. Portugalský útočník zahájil ideálně hostování z AC Milán, kde dal na jaře jen dva góly. Domácí se v závěru dostali alespoň k penaltě a Embarba nedal Vaclíkovi šanci. (ČTK)
19.08. Serie A - výsledky
Výsledky nedělních duelů italské ligy: Turín - AS Řím 0:1 (89. Džeko), Bologna - SPAL 0:1 (71. Kurtić), Empoli - Cagliari 2:0 (14. Krunić, 52. Caputo), Parma - Udinese 2:2 (43. Inglese, 59. Barilla - 65. De Paul z penalty, 69. Fofana), Sassuolo - Inter 1:0 (27. Berardi z penalty).
19.08. Ofenzívu Valladolidu posílil Chorvat Čop
Další ligu si zahraje Duje Čop. Chorvatský útočník odešel z belgického Standardu Lutych do Valladolidu, nováček španělské ligy ho získal na hostování s opcí na trvalý přestup. (marca.com)
19.08. Ondrášek zaznamenal dvě trefy
Wisla Krakov na půdě Lechu Poznaň rychle prohrávala 0:2, nakonec si ale domů odvezla všechny body a pod výsledek 5:2 se výraznou měrou podepsal Zdeněk Ondrášek. Český útočník krátce po změně stran srovnal, v 61. minutě pak přidal čtvrtou branku svého týmu.