Slavia Praha   -   FK Mladá Boleslav

1 : 1 (1:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.29 - 3.10 - 2.94

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 1:1

Fotbalisté pražské Slavie remizovali v předehrávce 5. kola první ligy s Mladou Boleslaví 1:1. Pražané sice vedli od 14. minuty po Korešově trefě, Boleslav se ale dočkala remízy poté, co si domácí Pospěch dvanáct minut před koncem dal vlastní branku.

Slavia se posunula na deváté místo před Duklu, ale má odehraný jeden zápas navíc. Boleslav poskočila na druhé místo, ale předstihnout ji mohou Liberec i Bohemians 1905. Duel mezi Slavií a Boleslaví skončil na půdě sešívaných remízou popáté z posledních šesti zápasů.

Slávistické publikum se před zápasem rozloučilo s brankářem Martinem Vaniakem, který v létě ukončil kariéru, a jeho bývalí spoluhráči jako by slavnostní atmosféru chtěli okrášlit i svým výkonem. Ten hlavně v prvním poločase snesl vysoké parametry.

Janda ještě v páté minutě v jasné šanci špatně trefil míč a odmítl Pražanům zajistit vedení, za devět minut si však už mnohem lépe počínal další záložník Koreš. Toho vybídl ke skórování ideálně načasovanou přihrávkou mezi stopery devatenáctiletý mladík Petrák, po jehož pasu Koreš zkušeně obhodil i vybíhajícího brankáře Millera.

Boleslavská obrana na začátku nepřipomínala nejméně průchodnou defenzivu ligy. Koreš byl teprve druhým hráčem, jenž v sezoně pokořil brankáře Středočechů. Ti měli hodně problémů s energickými slávisty, kteří vysokým presinkem nutili soupeře jen k bezcílným odkopům.

Až po poločase se zvedla i hra Boleslavi. Její hráči zřejmě pochopili, že bázlivý výkon z první půle k bodům nepovede. Zlepšili pohyb a slávisty začali obírat o míč hned v zárodku jejich akcí.

Nejprve v jasné šanci selhal útočník Chramosta, autor dvou branek z minulého utkání proti Žižkovu. Pak po Chramostově pasu těsně před brankou zaváhal i jeho útočný parťák Bulut, který doplatil na špatné zpracování míče.

Slávisté nakonec usnadnili Boleslavi pozici sami. Při sílícím náporu týmu z města automobilů před vlastní brankou chyboval útočník Pospěch, který nechtěně po Kuličově centru tečoval míč mimo dosah brankáře Čontofalského. Ten se pak na svého spoluhráče hodně zlobil a Slavia dohrávala zápas ve strachu, aby udržela aspoň remízu.

Boleslav nebyla daleko od toho, aby poprvé v historii na hřišti sešívaných vyhrála. Obranu Slavie ještě na konci hodně pozlobili Bulut se střídajícím Řezníčkem, kterým nechybělo příliš, aby zápas otočili na stranu hostů.

Oba týmy braly remízu s rozpaky: Slavii příliš netěšilo, že doma podesáté za sebou neprohrála, protože remíza s Boleslaví je další ztrátou. A Boleslav sice natáhla svoji neporazitelnost v lize na sedm zápasů, ale její hráči možná cítili, že duel v Edenu mohli otočit.
#
Slavia se pomalu jiste rozehrava ale nemyslim si ze to bude na vyhru stacit..tip X 1:1
Lionidis
26.08.2011 11:16
#
jasna remka
26.08.2011 11:51
#
Bolka nezačala sezonu moc dobře prohra v superpoháru na penalty, vyřazení z Larnakou ikdyž se ukázala síla Larnaky, která v play off EL přešla přes Rosenborg. Každopádně start do ligy výbornej nicméně dneska těžkej oříšek slávka v Edenu silná, navíc Bolka moc na slávku neumí.
Slávia- solidní vstup do sezony, po těch problémech co loni měli. S bohemkou byla Slávka lepší, ale dostala dva hloupý góly, prohra v Liberci, kterej letos hraje fantasicky, pak 3 body před prázdným hledištěm s rozjetou Příbramí a nakonec bod z Teplic má svou váhu.
#
3:2 (Pospěch, Janda, Koreš - Chramosta, Opiela)
bochan
26.08.2011 19:02
#
1:2 (Pospěch - Chramosta, Táborsky pen.)
15:00 Liberec - Ostrava (O2 TV Sport),
17:00 Zlín - Příbram, Mladá Boleslav - Teplice, Opava - Jablonec (vše O2 TV Fotbal),
19:00 Slavia - Plzeň (O2 TV Sport).
Neděle 2. září:
15:00 Karviná - Slovácko (O2 TV Fotbal),
18:00 Olomouc - Bohemians 1905 (O2 TV Sport). (ČTK)
14.08. Dreksu čeká několikatýdenní pauza
Fotbalisté Karviné se budou muset několik týdnů obejít bez zraněného stopera Pavla Dreksy. Osmadvacetiletý obránce se v Olomouci podrobil operaci achilovky a čeká ho rekonvalescence. Dreksa se zranil ve druhém ligovém kole v utkání na Slavii a s ohledem na vážnější povahu zranění se musel podrobit operačnímu zákroku. "Momentálně mám naordinovaný klidový režim. Pevně věřím a doufám, že do konce podzimní části se ještě objevím na trávníku," řekl Dreksa na klubovém webu. (ČTK)
14.08. Olomouc získala Chvátala ze Sparty
Sigma Olomouc získala novou posilu do obrany. Z pražské Sparty Sigma získala Juraje Chvátala. Slovenský fotbalista přišel na Letnou v roce 2015 ze Senice, výrazněji se ale neuplatnil. Hostoval nejdřív na Slovácku, posléze na Slovensku v Žilině. S Olomoucí podepíše čtyřletou smlouvu.
13.08. Kanga jako první nasbíral tři žluté
Sparťanský fotbalista Guelór Kanga je prvním disciplinárně ohroženým hráčem v nové sezoně první ligy. Ve 4. kole dostal na hřišti Teplic už třetí žlutou kartu v sezoně. Celkem rozhodčí ve 4. kole udělili 29 žlutých karet a počet napomenutí v sezoně narostl na 118. Počet červených karet se zvýšil na čtyři poté, co byl vyloučen plzeňský Jan Kopic po druhé žluté kartě. V příštím kole proto bude pauzírovat. (ČTK)
13.08. Česká liga - výsledek
Výsledek dnešní dohrávky české ligy: Bohemians 1905 - Ostrava 0:1 (87. O. Šašinka).
13.08. Slávisté odletěli bez zraněného Olayinky
Fotbalisté Slavie odcestovali k odvetě 3. předkola Ligy mistrů do Kyjeva bez Petera Olayinky. Nejdražší hráč v historii klubu se v pátečním ligovém utkání v Mladé Boleslavi zranil. Nejistý je start stopera Simona Deliho a záložníka Jana Sýkory, trenér Jindřich Trpišovský se nicméně naděje na jejich nasazení proti Dynamu nevzdává. (ČTK)
12.08. Šmejkal: Sparta vyhrála zaslouženě
Teplice nezvládly utkání se Spartou, která na severu Čech vyhrála poměrem 4:0. "Musím říct, že Sparta vyhrála zaslouženě. My jsme strašně špatně vstoupili do zápasu, ve druhé minutě jsme po hrubé chybě dostali gól, pak Sparta přidala další a dostala se na koně. My tahali za kratší konec a to soupeř jako Sparta umí potrestat. Nedokážu říct, jestli to byl nejhorší výkon pod mým vedením, protože čistě pocitově jsem z toho neměl špatný dojem, ale u prvních dvou gólů jsme udělali hrubé chyby. Problém je, že dostáváme hodně gólů a i jsem na to hráče upozorňoval. Dozadu nehrajeme dobře a víme, kde je chyba, ale omlouvám se, protože to nechci specifikovat," prohlásil po utkání trenér Daniel Šmejkal. (ČTK)
12.08. Česká liga - výsledky
Nedělní výsledky české ligy: Slovácko - Olomouc 3:1 (32. a 82. Hofmann, 73. Sadílek - 54. Houska), Teplice - Sparta 0:4 (2. a 17. Šural, 29. M. Frýdek, 39. Stanciu).
12.08. Chovali jsme se jako děti, řekl Jílek
Olomouc překvapivě prohrála na Slovácku, načež má po čtyřech kolech na svém kontě pouze tři body. "Ztratili jsme utkání, ve kterém jsme měli minimálně bodovat. Slovácko bylo však produktivní a zaslouženě vyhrálo. Měl jsem trochu strach o začátek utkání, nikoliv po stránce kondiční, ale herní, jak zvládneme po evropském poháru návrat do ligy. Začátek se nám ale povedl výborně a měli jsme tři vyložené šance. Potom se soupeř dostal do hry, byl lepší na míči. S druhou polovinou prvního poločasu jsem nespokojen, nechávali jsme soupeři hodně prostoru. Druhý poločas byl jednoznačně v naší režii, fatálně jsme ovšem selhali. Při Reichlově špatné rozehrávce, kdy dostal Jemelku pod tlak, jsme dostali laciný druhý gól. Přitom jsme v té chvíli měli soupeře pod tlakem. Slovácko využilo, co jsme mu nabídli. Změnili jsme způsob bránění standardních situací, kdy jsme přešli na zónovou obranu. Chovali jsme se jako děti. To jsme nezvládli, beru to na sebe," prohlásil po utkání kouč Václav Jílek. (ČTK)
11.08. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Příbram - Dukla 4:0 (53. Skácel, 55. Slepička, 78. Matoušek, 79. Fantiš), Opava - Liberec 1:1 (76. Kuzmanovič z penalty - 62. Potočný), Jablonec - Karviná 4:1 (28. Chramosta, 45. Doležal, 53. Masopust, 72. vlastní Janečka - 90. Budínský), Plzeň - Zlín 1:0 (77. Krmenčík).