FK Mladá Boleslav   -   Slavia Praha

0 : 0 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.95 - 2.70 - 2.50

Boleslav se se Slavií rozešla smírně

Souboj prvního s druhým nabídl divákům lehce nadprůměrnou podívanou. Po odehrání devadesáti minut byli spokojeni oba účastnící, jelikož si rozdělili po bodu za bezbrankovou remízu.

Mladá Boleslav letos ještě na domácím trávníku neprohrála a toužila tuto sérii protáhnout i v tomto přetěžkém zápase, který začal z obou stran poměrně opatrně. Ve 4. minutě ovšem chybělo ke vstřelení branky Necidovi skutečně málo, na poslední chvíli před ním však odvrátil míč brankář Miroslav Miller.

Vyprodaný stadión v úvodních minutách neviděl nijak zajímavý fotbal. Až v 13.minutě se odhodlal ke střele z dálky domácí Mendy a pěkně protáhl Vaniaka, jenž ale jeho střelu kryl. Millera se naopak snažil překvapit Jarolím, ale nevedl si moc dobře. Z hranice pokutového území pálil vysoko nad.

Hodně štěstí měla Slavia v 18. minutě, kdy se po centru Mendyho dostal k hlavičce Michal Papadopulos a k úspěšnému zakončení mu scházelo pár centimetrů. Už zanedlouho to zkoušel bezúspěšně také Tomáš Poláček. Naopak uběhla další minuta a hodně horko bylo před domácí bránou. Po Jarolímově přihrávce se zbavil obránců Šmicer a vypálil, jenže nemířil přesně.

V 27. minutě ukázal své kvality opět Tomáš Necid, jenž se zbavil několika protihráčů a nakonec si udělal prostor také ke střele, ovšem jeho střela olízla pouze břevno brány. Krátce na to z velkého úhlu pálil levonohý Černý, ale vybojoval pouze roh. Největší šanci měl těsně před přestávkou Michal Papadopulos, jenž využil chyby kapitána Brabce a dostal se až k zakončení, avšak gólman Vaniak jej vychytal.

Ve druhé půli hrála o něco lépe Mladá Boleslav, která byla aktivnější a ke vstřelení gólu byla blíže. Jednu z dobrých příležitostí měl už v 52. minutě záložník Tomáš Poláček, který byl na konci pohledné akce, ale i přesto, že měl dostatek času k zakončení, míč poslal nad. O pět minut později neproměnil ještě větší šanci záložník Sylvestre. Ten se do míče opřel z poměrně velké vzdálenosti a gólman Vaniak musel vytáhnout na jeho tečovanou střelu pohotový zákrok.

Domácí fotbalisté to zkoušeli ze všech možných pozic, nic ale k úspěchu nevedlo. Podobně si vedl také na hostující straně Vladimír Šmicer. Druhá půlka byla oproti té první o poznání méně zajímavější. Až v 76. minutě byla k vidění další zajímavá příležitost. Miller vyrazil po jedné střele míč jenom před sebe a Václav Kalina měl co dělat, aby míč odvrátil před dobíhajícími protihráči. Poslední zajímavou možnost měla Slavia. Po centru Belaida ovšem scházela přesnost Tomáši Necidovi. Oba účastníci si tak rozdělili po bodu.
#
Jenoznacny slagr 11.kola . Zapas by mela ovladnout hostujici slavie ae Boleslavsti nedaji svemu souperi nic zadarmo. Presto si myslim ze prazane splni roli favorita a odvezou si plny bodovy zisk z Boleslavi.
15:00 Liberec - Ostrava (O2 TV Sport),
17:00 Zlín - Příbram, Mladá Boleslav - Teplice, Opava - Jablonec (vše O2 TV Fotbal),
19:00 Slavia - Plzeň (O2 TV Sport).
Neděle 2. září:
15:00 Karviná - Slovácko (O2 TV Fotbal),
18:00 Olomouc - Bohemians 1905 (O2 TV Sport). (ČTK)
14.08. Dreksu čeká několikatýdenní pauza
Fotbalisté Karviné se budou muset několik týdnů obejít bez zraněného stopera Pavla Dreksy. Osmadvacetiletý obránce se v Olomouci podrobil operaci achilovky a čeká ho rekonvalescence. Dreksa se zranil ve druhém ligovém kole v utkání na Slavii a s ohledem na vážnější povahu zranění se musel podrobit operačnímu zákroku. "Momentálně mám naordinovaný klidový režim. Pevně věřím a doufám, že do konce podzimní části se ještě objevím na trávníku," řekl Dreksa na klubovém webu. (ČTK)
14.08. Olomouc získala Chvátala ze Sparty
Sigma Olomouc získala novou posilu do obrany. Z pražské Sparty Sigma získala Juraje Chvátala. Slovenský fotbalista přišel na Letnou v roce 2015 ze Senice, výrazněji se ale neuplatnil. Hostoval nejdřív na Slovácku, posléze na Slovensku v Žilině. S Olomoucí podepíše čtyřletou smlouvu.
13.08. Kanga jako první nasbíral tři žluté
Sparťanský fotbalista Guelór Kanga je prvním disciplinárně ohroženým hráčem v nové sezoně první ligy. Ve 4. kole dostal na hřišti Teplic už třetí žlutou kartu v sezoně. Celkem rozhodčí ve 4. kole udělili 29 žlutých karet a počet napomenutí v sezoně narostl na 118. Počet červených karet se zvýšil na čtyři poté, co byl vyloučen plzeňský Jan Kopic po druhé žluté kartě. V příštím kole proto bude pauzírovat. (ČTK)
13.08. Česká liga - výsledek
Výsledek dnešní dohrávky české ligy: Bohemians 1905 - Ostrava 0:1 (87. O. Šašinka).
13.08. Slávisté odletěli bez zraněného Olayinky
Fotbalisté Slavie odcestovali k odvetě 3. předkola Ligy mistrů do Kyjeva bez Petera Olayinky. Nejdražší hráč v historii klubu se v pátečním ligovém utkání v Mladé Boleslavi zranil. Nejistý je start stopera Simona Deliho a záložníka Jana Sýkory, trenér Jindřich Trpišovský se nicméně naděje na jejich nasazení proti Dynamu nevzdává. (ČTK)
12.08. Šmejkal: Sparta vyhrála zaslouženě
Teplice nezvládly utkání se Spartou, která na severu Čech vyhrála poměrem 4:0. "Musím říct, že Sparta vyhrála zaslouženě. My jsme strašně špatně vstoupili do zápasu, ve druhé minutě jsme po hrubé chybě dostali gól, pak Sparta přidala další a dostala se na koně. My tahali za kratší konec a to soupeř jako Sparta umí potrestat. Nedokážu říct, jestli to byl nejhorší výkon pod mým vedením, protože čistě pocitově jsem z toho neměl špatný dojem, ale u prvních dvou gólů jsme udělali hrubé chyby. Problém je, že dostáváme hodně gólů a i jsem na to hráče upozorňoval. Dozadu nehrajeme dobře a víme, kde je chyba, ale omlouvám se, protože to nechci specifikovat," prohlásil po utkání trenér Daniel Šmejkal. (ČTK)
12.08. Česká liga - výsledky
Nedělní výsledky české ligy: Slovácko - Olomouc 3:1 (32. a 82. Hofmann, 73. Sadílek - 54. Houska), Teplice - Sparta 0:4 (2. a 17. Šural, 29. M. Frýdek, 39. Stanciu).
12.08. Chovali jsme se jako děti, řekl Jílek
Olomouc překvapivě prohrála na Slovácku, načež má po čtyřech kolech na svém kontě pouze tři body. "Ztratili jsme utkání, ve kterém jsme měli minimálně bodovat. Slovácko bylo však produktivní a zaslouženě vyhrálo. Měl jsem trochu strach o začátek utkání, nikoliv po stránce kondiční, ale herní, jak zvládneme po evropském poháru návrat do ligy. Začátek se nám ale povedl výborně a měli jsme tři vyložené šance. Potom se soupeř dostal do hry, byl lepší na míči. S druhou polovinou prvního poločasu jsem nespokojen, nechávali jsme soupeři hodně prostoru. Druhý poločas byl jednoznačně v naší režii, fatálně jsme ovšem selhali. Při Reichlově špatné rozehrávce, kdy dostal Jemelku pod tlak, jsme dostali laciný druhý gól. Přitom jsme v té chvíli měli soupeře pod tlakem. Slovácko využilo, co jsme mu nabídli. Změnili jsme způsob bránění standardních situací, kdy jsme přešli na zónovou obranu. Chovali jsme se jako děti. To jsme nezvládli, beru to na sebe," prohlásil po utkání kouč Václav Jílek. (ČTK)
11.08. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Příbram - Dukla 4:0 (53. Skácel, 55. Slepička, 78. Matoušek, 79. Fantiš), Opava - Liberec 1:1 (76. Kuzmanovič z penalty - 62. Potočný), Jablonec - Karviná 4:1 (28. Chramosta, 45. Doležal, 53. Masopust, 72. vlastní Janečka - 90. Budínský), Plzeň - Zlín 1:0 (77. Krmenčík).